Litvínov ovládl derby i počtvrté

HC VERVA Litvínov - HC Energie 3:2p (0:1, 2:0, 0:1 - 1:0)
Podkrušnohorská derby sezony 2016/17 zůstanou doménou Litvínova. Verva si s Energií poradila i ve čtvrtém vzájemném zápase, i když tentokrát až v prodloužení. Energetici po trefě Fleka vedli, domácí v prostředí části skóre rychle otočili a vyrovnání a tím i prodloužení v 50. minutě zařídil Milan Mikulík (na snímku). V prodloužení slavili domácí už po 38 vteřinách.
Tipsport extraliga, 48. kolo, ne 19.2.2017
Litvínov
3:2p
0:1, 2:0, 0:1 - 1:0
Branky a nahrávky: 33. J. Černý (F. Pavlík, V. Hübl), 36. V. Hübl (Sörvik, R. Hanzl), 61. F. Pavlík (J. Černý, R. Hanzl) – 12. Flek (T. Rachůnek, Gríger), 50. Mikulík (Gríger, T. Rachůnek). Rozhodčí: Pešina, Bejček – Ondráček, Komárek. Vyloučení: 6:6, navíc Gríger (KVA) 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 5085. Střely na branku: . Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 3:2.
Litvínov: Janus – F. Pavlík, Gula, Kubát, Sörvik, Z. Sklenička, K. Pilař, Kokeš – Lukeš, V. Hübl (A), Martynek – J. Černý, R. Hanzl (A), M. Hanzl – Trávníček (C), Gerhát, M. Hořava – Jurčík, K. Reichel, Válek
Karlovy Vary: Závorka – Tomáš Dvořák, Dujsík, Harant, Baránek, M. Rohan, Benák, Baldajev – T. Rachůnek, Gríger, Mikulík – Vachovec (A), Skuhravý (C), Gorčík – Davídek, Tuominen, V. Tomeček – O. Beránek, Kindl, Flek

Lepší vstup do utkání měli domácí, kteří měli již od začátku více příležitostí. Z první branky se však radovali energetici, když využili přesilovou hru. Střelu Tomáše Rachůnka ještě Janus dokázal zastavit, ale s následnou dorážkou Jakuba Fleka si již rady nevěděl. Zvýšit náskok mohli Karlovarští na počátku šestnácté minuty, když rozjetý Vojtěch Tomeček dostal přihrávku přesně na čepel hole, mířil s kotoučem na Janusovu klec. V poslední chvíli se ještě pokoušel najít Václava Skuhravého, kterému puk ale nesedl, a Janus si tak se střelou poradil. V závěru měli hosté více ze hry, nicméně více branek již v této periodě nepadlo.

Druhá třetina se zdařila více litvínovskému celku. Ve 30. minutě předvedl svůj um Jurčík, když si šikovně obhodil bránícího energetika a ujížděl sám na Závorku. Karlovarský strážce klece v důležitém okamžiku dokázal podržel svůj tým. Verva se přece jen z vyrovnání radovala a to v čase 32:37, kdy se puk, po ose Hübl - Pavlík - Černý, dostal až za Závorkova záda. O další tři minuty později vstřelili chemici druhou branku. Viktor Hübl si mazácky počínal před varským brankovištěm a z bezprostřední blízkosti trefou pod víko poslal domácí do vedení.

Do třetího dějství nastoupili hosté s jasným úkolem - vyrovnat. Ihned po vhazování se o to pokoušel Sebastián Gorčík, ale Janus mu skórovat nedovolil. V polovině 50. minuty se Energie vytouženého srovnání dočkala. Po pokusu Dávida Grígera se kotouč se štěstím dostal k Milanu Mikulíkovi, jenž s uklizením černé gumy do odkryté litvínovské svatyně neměl problém. Zápas došel až do prodloužení, ve kterém bylo o vítězi jasno již po 38 vteřinách. Hanzl si u mantinelu vyměnil kotouč s Jakubem Černým, který poté našel křižným pasem Filipa Pavlíka, jehož gól znamenal bod navíc pro domácí Vervu.

Radim Rulík (HC VERVA Litvínov): První třetinu jsme zaspali. Druhou jsme se zlepšili. Škoda, že jsme nedali další branky, měli jsme i další šance, Hořava nedokázal trefit prázdnou branku. Ve třetí třetině jsme hráli opatrněji. Díky nešťastnému odrazu puku od mantinelu před branku ale hosté vyrovnali. Jsem rád, že v prodloužení jsme uhráli bod navíc.

Mikuláš Antonik (HC Energie Karlovy Vary): Měli jsme dobrou první třetinu, hráli jsme dobře a vyhráli jsme ji 1:0. Ve druhé třetině jsme měli špatnou pasáž, soupeř toho dokázal využít a skóre otočil. V poslední třetině jsme se vrátili ke hře, kterou jsme chtěli hrát a podařilo se nám se štěstím srovnat. Prodloužení je naše slabina, to nás trápí celou sezónu. Soupeř zaslouženě získal bod navíc.