Mladí energetici podlehli Stupinu i podruhé

MHL: HC Energie Karlovy Vary – Kapitán Stupino 2:4 (0:1, 1:1, 1:2)
Ani v druhém utkání nenašla juniorka recept na Kapitán ze Stupina, který i z pondělního souboje odhází vítězně. Domácí se však nemají za co stydět, jelikož zejména ve třetí třetině byla jejich převaha doslova zdrcující. Navíc se energetikům podařilo smazat dvoubrankový náskok hostí. Výhru Stupina nakonec zařídila branka z 51. minuty. O naději pak domácí přišli inkasovanou brankou ve hře bez brankaře.
MHL, 14. kolo, po 1.10.2012
Stupino
2:4
0:1, 1:1, 1:2
Branky a nahrávky: 30. Kvapil, 41. Kverka (Tomeček, Šik) - 18. Sazonov, 24. Judov (Vorobjov, Subbotin), 51. Isajev (Andrijanov), 60. Andrijanov (Kučkin). Rozhodčí: Kantinov - Belko, Gerát. Vyloučení: 4:5. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: . Střely na branku: . Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:4.
Karlovy Vary: Habal - Chalupa, Klimíček, Šik, Kvapil, Dvořák, Schusser, Troška - Tomeček, Flek, Kverka, Koblasa, Jurák, Harkabus, Vrána, Švec, Sýkora, Kohout, Piskoř, Zadražil
Stupino: Jakubovskij - Gončarenko, Sazonov, Lukijanov, Mironov, Šulenin, Savčak, Li, Lotenkov - Judov, Isajev, Komarov, Epimachin, Kalinin, Kučkin, Lukjanov, Pirogov, Subbotin, Andrijanov, Vorobjov, Ščerbak

Poté, co o nedělním souboji musely rozhodovat až samostatné nájezdy, jež vyzněly pro Stupino, se v pondělí v podvečer setkaly týmy Energie a Kapitánu znovu.

V první třetině dostali hosté příležitost hned v prvních minutách. Po dvou vyloučeních domácích hráčů hráli přesilovku skoro čtyři minuty v kuse. Branku však nedali. Aktivita se pak přelila na domácí hole a byl to Vojtěch Tomeček, který mohl otevřít skóre. To by však musel lépe trefit přihrávku Kverky od levého mantinelu.

Domácí se snažili a v přesilovce těsně před koncem první dvacetiminutovky chtěli jít do vedení. Kvůli chybě v rozehrávce se však do úniku dostal Danil Sazinov a byl to on, kdo otevřel střelou mezi Habalovy betony pondělní skóre. To ale nebylo všechno. Druhou branku v početní nevýhodě mohl přidat Lukjanov. Jeho šanci už si ale Habal pohlídal.

Hned po přestávce začali energetici hrát jinak, ale ovace sklízeli znovu hosté. Z nenápadného přechodu do útoku vzešla precizní kombinace, na jejímž konci stál Jegor Judov, který zvýšil vedení Stupina. To domácí vyburcovalo a ostřelování Jakubovského branky nakonec vyšlo. Skrytou střelou překonal hostujícího golmana Tomáš Kvapil. Do konce třetiny se pak domácí snažili vyrovnat, ale ne a ne se jim to podařit. Nakonec jejich snažení zastavila až siréna.

Trenér Mlejnek polil své svěřence v šatně živou vodou, což předvedl Jaromír Kverka svou výstavní brankou už v šestnácté vteřině třetí části. Energie tlačila, Stupino se skoro nedostalo za půlku. Šance měli Zadražil, Tomeček i Harkabus. Poslední jmenovaný z vyložené šance ani nadvakrát puk za Jakubovského nedostal. Efektivitu pak bohužel pro domácí předvedl Ivan Isajev, když z první vážnější akce vytěžil branku a vrátil svému týmu vedení.

I nadále to byla Energie, která vedla tempo utkání. Ani ostrostřelcům se však nedařilo, a tak to bylo i dvě minuty do konce stále o branku pozitivnější pro hostující tým. Domácí dali do útočení všechno, Tomeček Jakubovského nepropálil a po oddychovém čase Karla Mlejnka se také domácí neprosadili. To se naopak povedlo Stupinu, konkrétně Antonu Andrijanovovi, který trefil prázdnou branku. Ruský tým si tak z dvojzápasu odváží pět bodů, v KV Areně zůstává jediný.

Karel Mlejnek (HC Energie Karlovy Vary): První třetina byla z našeho pohledu velmi špatná. Čtyrminutové oslabení hned v úvodu mužstvu pochopitelně nepřidalo. Hráči se nedostali do tempa, a na utkání nebyli vůbec připravení. Neměli koncentraci ani nasazení, a nedali do toho maximum. Od druhé třetiny, po určitých změnách v sestavě, se naše hra zvedla. Přesto čtvrtá formace inkasovala na 2:0. Klobouk dolů před mužstvem, že dokázalo srovnat na 2:2. Ve třetí třetině jsme si říkali o vítězství, měli jsme dost gólových šancí, bohužel jsme s nimi naložili tak, jak jsme s nimi naložili. Soupeř poté z ojedinělého protiútoku skóroval na 3:2, a v powerplay už de facto rozhodl. Samozřejmě nás to mrzí, myslím, že všechno špatné začalo v první třetině. A pracovat pouze čtyřicet minut, to je málo.