Mladší dorostenci v Edenu nestačili na lídra tabulky

Mladší dorost: HC Slavia Praha - HC Energie 6:3 (1:1, 2:1, 3:1)
Svěřenci Radka Škardy zamířili na led prvního celku západní skupiny. Do utkání ani jedna ze stran nevstoupila dobře, ale slávisté hru dokázali rychleji zlepšit a vypracovali si tak rozhodující náskok. Energetici se do hry vrátili až v poslední třetině. To už ale bylo na zvrat příliš pozdě.
Extraliga mladšího dorostu, 9. kolo, ne 14.10.2012
Slavia
6:3
1:1, 2:1, 3:1
Branky a nahrávky: 7. Kolář (Šmerha, Weinhold), 33. Zderadička, 36. Maršoun (Novák), 47. Furch (Mušo), 51. Furch (Kolář, Šmerha), 60. Šmerha (Weinhold) - 12. Salajka (Vodička), 40. Pastier, 59. Trapl (Svoboda). Rozhodčí: Nečas - Špála, Doležal. Vyloučení: 8:4. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 148. Střely na branku: 31:41. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:2, 5:2, 5:3, 6:3.
Slavia: Stašek - Novotný, Šmerha, Weinhold, Hradil, Maršoun, Novák, Šteiner, Netolický, Příkop, Zderadička, Hejda, Mušo, Kolář, Jaroš, Vorreiter, Furch, Krásný, Fiala, Kohút
Karlovy Vary: Kuchař - Chodounský, Vodička, Beer, Kunc, Salajka, Trapl, Svoboda, Vildumetz, Janata, Pastier, Troška, Pajk, Šála, Kozák, Čejka

Začátek utkání zachytily lépe Karlovy Vary a zatlačily domácí k jejich vlastní brance. Stašek si všechny pokusy hostů pohlídal. Poté měli sešívaní výhodu přesilové hry, kterou okamžitě využili. Weinhold se na modré rozhlídl a našel u pravé tyčky volného Jana Koláře, pro něhož nebyl žádný problém ztečovat kotouč mezi tři tyčky.

Následně se hosté vrátili ke své hře a ve 12. minutě toho využil Vlastimil Salajka, který se prosmýkl mezi dvěma obránci a táhlou bekhendovou kličkou vyrovnal stav utkání. Bezprostředně poté mohl strhnout vedení na stranu Energie Janata, jeho ránu z voleje zvládl domácí gólman zázračné vyrazit do rohu kluzště.

Zbytek první části již nic zajímavého nepřinesl. O moc lépe na tom nebyla ani první polovina druhé dvacetiminutovky. Pak se však s góly roztrhl pytel a do závěrečného hvizdu prostřední třetiny padly celkem tři. Jako první se trefil za červenobílé Filip Zderadička, který projel téměř celým hřištěm jako nůž máslem a zacílil přesně mezi Kuchařovy betony.

Zanedlouho se prosadil po nepřehledné situaci Patr Maršoun a dostal Slavii do dvoubrankového vedení. To ale netrvalo dlouho, protože v poslední minutě využil Jiří Janata chybu slávistů v obraně a po úniku snížil. Když se v úvodu třetí části nadechovali Karlovarští k náporu a snažili se vyrovnat, objevil se zničehonic mezi kruhy Aleš Furch a bekhendem se trefil přesně.

Následně přidali domácí ještě jeden gól, díky tvrdé střele Aleše Furcha, která se došourala za brankovou čáru. Ke konci se sice podařilo Karlovým Varům snížit z hole Matina Trapla, brankový účet ale dovršil Tomáš Šmerha, jenž poslal kotouč do opuštěné klece. Tři body tak zůstávají v Edenu.

Pavel Rohlík (HC Slavia Praha): Utkání s Karlovými Vary jsme nezačali moc dobře. V 1. třetině nebyl náš výkon uspokojivý. Chybělo nám nasazení, vázla nám rozehrávka a celkově jsme působili na můj vkus až bojácným dojmem. Tomu nasvědčoval i poměr střel 3:12 ve prospěch hostí. Od 2. třetiny se náš výkon začal postupně zlepšovat. Soupeře jsme dostávali pod tlak z čehož pramenili vstřelené branky. Za 2. a 3. třetinu zaslouží kluci pochvalu. Vrátili se k naší aktivní hře a po zásluze zvítězili.

Martin Barčák (HC Energie Karlovy Vary): Nenastoupili jsme do utkání vůbec dobře a nepodali jsme výkon, který si takový soupeř zaslouží. Začali jsme pořádně hrát až ve třetí třetině, kdy jsme stáhli útoky na dvě pětky. Soupeř dokonale potrestal naše chyby v obraně a řekl bych, že jsme měli až moc vyloučení po faulu holi, což rozhodčí správně trestal, proto jsme prohráli.