Na Slavii stačila jedna třetina

Energie - Slavia 4:0 (3:0, 0:0, 1:0)
Do napodobení fotbalového Arsenalu chyběly Energii tři trefy, nic to však nemění na bodovém zisku pro karlovarský tým po dvoukolové pauze! Výhru zajistil výborný vstup do utkání, první dvě šance z hokejek Zuckera a Kumstáta skončily gólem a Slavia už se z direktu nevzpamatovala. Ke scénáři pohledného utkání přispěl i Lukáš Sáblík, který se po venkovních nezdarech postavil poprvé v sezóně od začátku mezi tři tyče a hned udržel čistý štít. Tentokrát se žádné obraty nekonaly, Energie porazila Slavii 4:0!
O2 extraliga, 16. kolo, pá 26.10.2007, Zimní stadion Karlovy Vary
Slavia
4:0
3:0, 0:0, 1:0
Branky a nahrávky: 2. Zucker (Procházka), 3. Kumstát (Skuhravý), 16. Duben (Grof), 58. Melenovský (Řezníček). Rozhodčí: Polák - Bejček, Kabourek. Vyloučení: 6:8. Využití: 2:0. Diváci: 3530. Průběh utkání: 4:0.
Karlovy Vary: Sáblík - Dobroň, Jiří Hanzlík, Němec, Řezníček, Grof, Duben, od 24. do 25. a od 58. min. navíc Ustrnul - Kumstát, Skuhravý, Košťál - Zucker, Kristek, Milan Procházka - Skladaný, Melenovský, Hluchý
Slavia: A. Svoboda - Kadlec, Žižka, Sloboda, Kolařík, Hlavačka, Němeček, Vašíček, Drtina - D. Hruška, Beránek, Tomica - Micka, Rataj, Sup - Bednář, Červenka, Vondrka - Doležal, V. Růžička, Duda

O takovém vstupu do utkání karlovarští hokejisté snad ani nesnili. Na začátku druhé minuty zavezl Procházka šikovně puk do pásma a bleskově jej servíroval do prostoru před brankoviště. Tam mimořádně důrazně najížděl David Zucker a pohotovou střelou do horní poloviny branky potvrdil, že je skutečným specialistou na Slavii. Ve své krátké extraligové kariéře totiž vstřelit tři ze čtyř dosavadních gólů právě tomuto soupeři

Sotva jedna radost v domácím kotli skončila, už se připravovala další. Skuhravý ve středním pásmu přetlačil soupeře a vysunul Petra Kumstáta do brejku. A ten prokázal střelecké sebevědomí z předchozích kol. Forhendový blafák sice musel posoudit i videorozhodčí, ten ale vše po chvíli potvrdil.

Slávisté se sbírali ze šoku těžko, pouze výborný Svoboda zabránil lapačkou Kristkově pokusu a zkrotil i Skuhravého dělovku po dalším úniku. V 6. minutě se poprvé prezentovali nebezpečnou akcí Pražané. Tomica s Beránkem operovali před Sáblíkem mimořádně obratně a hlavně důrazně, pohotový Duben a následně i několikrát varský brankář obstáli.

Následně byl nebezpečný i Sup najíždějící z křídla, jeho příklep ale Sáblík ukrotil na své vyrážečce. Přestože se ve druhé desetiminutovce hrál pohledný hokej před oběma brankami, více nebezpečí způsobovali lépe kombinují energetici. Košťálovi ještě tváří v tvář Svobodovi přeskočil puk čepel hole, v 16. minutě se už síť vlnila potřetí. V přesilovce se Energie usadila v pásmu a dlouho mačkala hostující čtverec. Vše rozřešil Miroslav Duben, jehož chytrý švih našel cestičku klubkem těl až k pravé tyčce.

Slávisté se v kabině dočkali o přestávce nepochybně několika ostřejších slov a výsledek se dostavil okamžitě. Hned ve 21. minutě si před brankovištěm dělali takřka co chtěli Hruška s Beránkem, jenže Sáblík chytil svou šanci v brance výborně a během několika vteřin zaměstnal bezchybně snad všechny součásti své výstroje. O pár minut později se na něj řítil znovu Hruška a tentokrát nechal Sáblík vyniknout svou pohotovou vyrážečku.

Domácí se nikam zbytečně nehnali. Za zmínku ale určitě stojí výborné Svobodovo přemístění proti forhendovému blafáku Kristka v úniku. Nebezpečná ovšem byla především Růžičkova družina. Několik ostřejších zákroků vyústilo ve 35. minutě v karlovarské oslabení, čehož Slavia využila a velkému náporu. Energetici nedokázali pořádně vyhodit a když už se jim to povedlo, puk se nešťastně odrazil od nešikovně stojícího rozhodčího zpět na hole soupeře a tlak pokračoval. Do role zakončovatele se tlačil především Hruška, ale Sáblík i obětaví beci byli nakonec úspěšnější.

Ve třetí části už museli hosté vsadit vše na jedinou kartu. A hned ve 41. minutě také pálil od modré pořádně nebezpečně Hlavačka. Kdyby sudí nepískl trochu předčasně, mohlo být v brankovišti ještě hodně horko. Útočné snahy ale otevíraly i dvířka v obraně. Do úniku se propracoval několika rychlými kroky Kumstát, jenže stejně jako posléze úplně volného Košťála, jej vychytal soustředěný Svoboda. Slávistická opora pak musela předvést i kus odvahy, když se vydala vstříc dělovce Grofa z pravého kruhu.

Tým ze Sazka arény, podpořený jistotou v brance, nadále nic nevzdával a nechával početný a vytrvalý kotel svých fanoušků v očekávání. A červenobílí se už začínali ve 48. minutě pomalu radovat, když Duda s Bednářem tlačili puk přes hradbu těl do brankoviště. Jenže Sáblík si počínal výborně i v pozici vleže. Navíc mu skvěle pomáhali spoluhráči. Třeba Kristek se vrhnul odvážně do Bednářova příklepu a srazil puk nad horní tyč Sáblíka rozhozeného ze souboje před sebou.

Definitivní tečku dala hostující nezlomné snaze 58. minuta. Řezníček dobře vyhodnotil situaci a poslal do přečíslení Marka Melenovského . Zkušený forvard neměl moc příležitostí pro přihrávku a tak volil střelu pod vyrážečku. Svoboda nemohl reagovat. V poslední minutě dopil kalich hořkosti do dna Červenka, který nastřelil pouze tyčku.

Václav Baďouček (Karlovy Vary): "My jsme před zápasem měli problémy, vypadli nám čtyři hráči a sestava byla trochu poslátaná. Přesto mužstvo odvedlo perfektní výkon. Od začátku jsme hráli přesně to, co jsme si řekli. Chtěli jsme jít přímočaře do branky a co nejjednodušeji zakončovat akce. To nakonec přineslo úspěch. Dali jsme tři góly v první třetině a pak už jsme nechtěli připustit to, co se odehrálo v prvním zápase proti Slavii, abychom jasně vyhraný zápas ztratili."

Jiří Kalous (Slavia Praha): "Bohužel jsme nezvládli začátek utkání a nechali jsme si soupeře utéct o dvě respektive tři branky a pak už to byl marný boj. Dnes nám to tam nepadalo a bohužel jsme to nezvládli. Nemyslím si ale, že jsme k úvodu po předešlých výhrách přistoupili lehkovážně, ale udělali jsme chyby a soupeř toho využil."