Nadějný začátek body z Boleslavi nepřinesl

BK Mladá Boleslav - HC Energie 5:3 (1:1, 2:1, 2:1)
Ško-energo aréna zůstává letos pro Energii nedobytná. Karlovarští hokejisté přitom v Mladé Boleslavi začali skvěle a díky brance a asistenci Petra Sailera (na snímku) dvakrát vedli. Rozhodující se nakonec ukázala být druhá přestávka, kterou poslední celek tabulky oboustranně orazítkoval góly, kterými strhl vedení na svou stranu. Snížení Jakuba Čutty už dramatický závěr nepřineslo. Václav Baďouček tak poprvé v pozici hlavního kouče zažil porážku.
Tipsport extraliga, 47. kolo, út 1.2.2011
Ml.Boleslav
5:3
1:1, 2:1, 2:1
Branky a nahrávky: 20. Štefanka (Demel, Bahenský), 34. Benda (Žabka, Pabiška), 40. Pabiška (Benda, Vrbata), 41. Divíšek (Boháč, Nouza), 51. Vrbata - 17. Sailer (Pech), 23. Dobroň (Sailer, Skladaný), 50. Čutta (Kumstát). Rozhodčí: Pešina, Smitka - Bláha, Kostka. Vyloučení: 7:6. Využití: 1:2. Diváci: 3280. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 4:2, 4:3, 5:3.
Ml.Boleslav: Schwarz - Hay, Mikuš, Benda, Macháček, Žabka, Chaloupka, Marušák, Dudáš - Nouza, Divíšek, Boháč - Vrbata, Plodek, Pabiška - Štefanka, Bahenský, Demel - Hyka, Tvrdík, Matějovský
Karlovy Vary: Mensator - Nosek, Čutta, Dobroň, Gřegořek, Sloboda, M. Rohan, Přindiš, Prošek - Kumstát, Skuhravý, Košťál - Sailer, Pech, Zaťovič - Skladaný, T. Klíma, Dej - Zucker, Vachovec, T. Rohan

Začátek utkání, to byl bídný hokej z obou stran. Až v sedmé minutě se dostali do první pořádné šance domácí hráči. Hyka vracel puk v úniku 2 na 1 zpět Tvrdíkovi, ale přihrávka neprošla. Gólem neskončilo ani Gřegořkovo nahození od modré čáry, které Schwarz zahlédl na poslední chvíli. V 15. minutě napřáhl od modré čáry Benda a prozatím trefil jen Mensatora.

Skóre se poprvé měnilo v sedmnácté minutě, kdy fotbalovou akci předvedli Varští. Petr Sailer se ocitl v uličce, z níž vyjel rovnou před Schwarzem a trefil levý horní roh.

Vyrovnání se boleslavští příznivci dočkali ještě před první sirénou. Juraj Štefanka pálil z pohotové otočky nad Mensatorovu rukavici.

Ve 24. minutě vedly Karlovy Vary znovu. Smolařem se stal domácí útočník Matějovský, od jehož hole se rána Michala Dobroně odrazila za Schwarzova záda.

V polovině zápasu si na sebe domácí Divíšek vynutil už třetí faul a Boleslav přesilovou hru využila. Jan Benda napřáhl potřetí v zápase od modré čáry, a úspěšně. Kotouč proklouzl za Mensatora u pravé tyče.

Ve 35. minutě skolil Plodek svou dělovkou Mensatora, kterého puk zasáhl přímo do mřížky. Karlovarský gólman se však během chvíle oklepal a přihlížel tomu, jak jeho boleslavský protějšek vyráží dorážku Kumstáta.

Před koncem druhé třetiny šli domácí prvně do vedení. Lukáš Pabiška dorazil pohotově do odkryté brány Bendovu střelu.

Ve stejném tempu začala Boleslav třetí část. Už po osmnácti sekundách dokázal zužitkovat Boháčovu přihrávku z rohu kluziště Tomáš Divíšek a poslal tak svůj tým do dvoubrankového trháku. Ve 47. minutě mohlo být domácím ještě lépe, ale Mensator dokázal Divíškovu střelu vyrazit.

Stal se pravý opak. V 50. minutě využil druhou přesilovku Energie Jakub Čutta střelou nad Schwarzovu vyrážečku. Boleslavští nebyli nervózní dlouho. Dvoubrankový náskok jim ani ne po minutě vrátil David Vrbata, který vyjel zpoza brány a přesným bekhendem zakončil.

To byla pro Energii, bojující o play-off, poslední rána. Na výsledku nic nezměnil ani odchod Mensatora z brány. Domácí si dvoubrankový náskok pohlídali a dodali si do dalších zápasů na sebevědomí.

Vladimír Hiadlovský (BK Mladá Boleslav): Byl to velmi těžký zápas. Museli jsme dvakrát dotahovat náskok soupeře, ale vydařily se nám koncovky prvních dvou třetin a to se ukázalo dnes jako rozhodující. Musíme dnes hráčům za jejich výkon poděkovat.

Václav Baďouček (HC Energie Karlovy Vary): Bohužel jsme nebyli dnes tak disciplinovaní jako v předcházejících dvou utkáních. Čtyřikrát jsme soupeři odevzdali kotouč a umožnili mu tak skórovat. Zaplatili jsme dnes za vlastní individuální chyby.