Nezdary pokračují, ve Varech loupila Slavia

K a r l o v y  V a r y - Návrat do domácího prostředí karlovarským hokejistům nepomohl. Po dvou špatných výsledcích venku se před vlastním publikem postavili pražské Slavii a bojovali srdnatě. Vicemistrovi byli vyrovnaným soupeřem a dlouho drželi i nadějný výsledek, když z kraje druhé třetiny vyrovnal Milan Kraft na 1:1. Pak se však projevila mnohem větší zkušenost slávistického kádru a díky třem zásahům v poslední dvacetiminutovce odjely všechny body do Prahy. Energie podlehla Slavii 1:4 po třetinách 0:1, 1:0 a 0:3.
Tipsport Extraliga, 26. kolo, ne 28.11.2004, Zimní stadion Karlovy Vary
Slavia
1:4
0:1, 1:0, 0:3
Branky: 26. Kraft (Krátoška) - 19. Sup (Stümpel), 45. Vlasák (Vašíček), 53. Pálffy (Kolařík), 56. Vašíček (Beránek, Vlasák). Rozhodčí: Rejthar - Rozlílek, Sichrovský. Vyloučení: 5:8. Využití: 1:1. Diváci: 2890. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:4.
Karlovy Vary: Šmíd - Bauer, Harant, Kutlák, Ptáček, J. Polák, Hlavačka, Suur, Krajíček - Dvořák, Alinč, Procházka - Kumstát, Skuhravý, Kraus - Krátoška, Kraft, Hurtaj - V. Polák, Lipianský, Košťál.
Slavia: Franěk - J. Novák, Klouček, Kadlec, Graňák, Žižka, Žabka, Pojkar, od 21. min. navíc Kolařík - Pálffy, Stümpel, Sup - Vlasák, Beránek, Vašíček - Duda, P. Martinec, Antoš - Tomica, od 21. min. navíc M. Kopecký, R. Dlouhý.

Ačkoli Karlovy Vary po reprezentační přestávce zabředly do hluboké krize, úvodních čtyřicet minut jejich nedělního souboje s pražskou Slavií vůbec neodráželo jejich aktuální psychické rozpoložení. Aktivnější energetici od prvních minut nebezpečně doráželi na výborného Fraňka v kleci Pražanů. Krátoškovu přihrávku napálil z první do okraje brankářovy lapačky Hurtaj, kličkovanou Haranta přes půl hřiště zastavil Fraňkův beton, přímočarou kombinaci Kraftovy formace zakončenou ranou Jiřího Poláka zneškodnily opět chrániče slávistického fantóma. A když se neujala ani Hlavačkova dělovka od modré čáry, zahrozili poprvé hosté.

Obránce Žabka v 17. minutě vylákal brankáře Šmída daleko z branky, vystřelit už ale nestačil, a tak se snažil nalézt volného spoluhráče před opuštěnou brankou. To se mu sice nepovedlo, ale z pokračující akce vyplynulo vyloučení Kutláka, které svým nesmírným důrazem na brankovišti dokázal potrestat Michal Sup.

Územní převaha Energie byla rázem ta tam, přesto se trpěliví hosté do žádného útočného dobrodružství netlačili. Zaujala Pálffyho pohotová teč směřující těsně vedle pravé Šmídovy tyče, v jasné příležitosti tentokrát selhal Sup, když zbytečnou přihrávkou hledal nepřipraveného Stümpela. V oslabení využilo Harantovu chybu na útočné modré duo Pálffy, Stümpel, obránce Bauer se ovšem stačil výborně vrátit a ve spolupráci se Šmídem udrželi Energii nad vodou. O to víc mohla nevyužitá šance Pražany mrzet, když ve stejné početní výhodě vymetl Milan Kraft parádním švihem horní růžek slávistické svatyně.

Vyrovnaný stav přinesl další čekání na chybu. Té se ve 44. minutě dopustili domácí, když dovolili dorážejícímu Tomáši Vlasákovi dostatek prostoru pro pohodlné skórování. Koncepce energetiků se rázem zhroutila, a protože se sympaticky pokusili otevřít hru, místy zapomínali na zadní vrátka. Jedinečnou šanci vyrvat ze slávistických spárů alespoň bod propásl v přesilovce unikající Kutlák. Důrazný bek zamířil mezi betony, Franěk ale sklapl chrániče včas a připsal si tak možná rozhodující zákrok večera.

Několik minut nato totiž nečekaného odrazu od mantinelu využil Pálffy, přesprintoval překvapenou obranu a dokonale provedeným blafákem uklidnil své spoluhráče. Ti si ještě v závěru dovolili skvostnou kombinaci po ose Beránek - Vlasák, zakončující Josef Vašíček vše vyšperkoval posledním zásahem do karlovarského sebevědomí.

Po závěrečném hvizdu se mohla ze tří bodů do tabulky radovat nejen Růžičkova družina ale i skupinka slávistických fandů. Západočeská většina sice nemohla být spokojena s konečným výsledkem, herní projev z první poloviny střetnutí a nezměrná bojovnost energetiků mohou být alespoň příslibem světlejších zítřků na karlovarském zimním stadionu.

Radim Rulík (Karlovy Vary): "Zvítězilo zkušenější mužstvo. My jsme se dvě třetiny drželi, ale závěr, v němž šlo o to, kdo udělá chybu a kdo dá gól na 2:1, vyšel lépe trpělivějším hostům. Někteří naši hráči se snažili, ale někteří neodvedli hlavně po taktické stránce to, co jsme od nich očekávali. K naší současné situaci je třeba se postavit čelem a mužstvo maximálně motivovat."

Vladimír Růžička (Slavia): "Dvě třetiny se hrál vyrovnaný hokej, který nebyl moc na krásu. Jedno i druhé mužstvo dost dobře bránilo střední pásmo a oba týmy vstřelily gól až v přesilovkách. My jsme byli ale trpělivější i šťastnější, když jsme vstřelili dva pěkné góly po vyšachování karlovarské obrany. Beránek, Pálffy, Stümpel, Vlasák a Vašíček jsou ofenzivní hráči a není jednoduché je udržet na uzdě. Tentokrát je ale, co se týká defenzívy, musím pochválit."