Ocelová parta znovu úspěšnější

HC Energie Karlovy Vary - HC Oceláři Třinec 3:4sn (0:0, 2:2, 1:1 - 0:0)
Hledali bychom v české extralize tým, který do Karlových Varů odjíždí jen s pramalými obavami, byli by jím nejspíše třinečtí Oceláři. Ti si z Dolní Kamenné, podobně jako před týdnem, dokázali odvézt dva body, když Roman Čechmánek v samostatných nájezdech vymazal domácí střelce. Energetici, jako již několikrát v předešlých zápasech, dvakrát vedli, doplatili ale na ztrátu koncentrace po vstřelení branky. Jakub Grof, který vstřelil své dvě první branky v sezoně, se tak příliš radovat nemůže.
O2 extraliga, 36. kolo, út 7.10.2008, Zimní stadion Karlovy Vary
Oceláři Třinec
3:4sn
0:0, 2:2, 1:1 - 0:0
Branky a nahrávky: 29. Zucker (Zaťovič), 38. Grof (Kumstát, Řezníček), 55. Grof (Kumstát, Skuhravý) - 33. Sekeráš (Kováčik), 36. Sekeráš (Výtisk, Polanský), 57. Polanský (Melichárek), rozhodující nájezd Polanský. Rozhodčí: Jeřábek - Bláha, Kalivoda. Vyloučení: 8:9, navíc Čechmánek 10 min. OT. Využití: 0:2. Diváci: 3040. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 3:2, 3:4.
Karlovy Vary: Mensator - Němec, Jiří Hanzlík, Dobroň, Mudroch, Grof, Řezníček, Prošek, Duben - Kumstát, Skuhravý, Košťál - Melenovský, Kristek, Milan Procházka - Bílek, Skladaný, Hluchý - Zucker, Dej, Zaťovič
Oceláři Třinec: Čechmánek - Sekeráš, Výtisk, Malec, Nikolov, Andersons, Vosátko, Lojek, od 41. navíc Rangl - Kanko, D. Moravec, Polák - Melichárek, Polanský, Kováčik - D. Květoň, Peterek, Martynek - Hašek, Hampl, Pavelek

Nestihli jste dnešní utkání s Třincem? Nevadí. Pokud si ještě vzpomínáte na vzájemný duel se stejným soupeřem z předchozího týdne, víte naprosto přesně, co se toto úterý na karlovarském zimním stadionu odehrávalo. Průběh duelu byl totiž navlas stejný i se stejně chmurným koncem pro domácí. Ale pojďme přesto od začátku.

Energie se v úvodu nemohla dostat do tempa a situaci jí ještě více znepříjemnila dvě vyloučení za sebou. Hodně nepříjemní byli hlavně Martynek s Vosátkem. Když se ale Západočeši uklidnili a opět se sešli v plném počtu hráčů na ledě, musel se Čechmánek pořádně ohánět.

Skladaný se dostal ke své sražené střele, ale doklepával pouze do boční sítě, Kumstát si typicky vyjel od zadního mantinelu a švihem trefil brankáře do hrudi, Procházkova střela z kruhů skončila na vyrážečce a v další šanci Skuhravý bekhendem přestřelil.

Nervozní úvod druhé třetiny se dlouho topil v oboustranné snaze přejít útočnou modrou čáru a také v řadě strkanic. Nerozhodné skóre rozetnul až ve 29. minutě David Zucker, který měl dost prostoru k přesné teči ideální Zaťovičovy přihrávky.

Jenže karlovarské prokletí jménem Třinec tímto neskončilo. Hosté dostali možnost hrát přesilovou hru, kterou už po pěti vteřinách zužitkoval přesnou ranou od modré Sekeráš. A aby toho nebylo dost, hráli Slezané po chvíli další početní výhodu, tentokráte však v rozestavení 4 proti 3. A byl to opět Sekeráš, kdo přízemní ranou od modré obstřelil chrániče padajícího Řezníčka i brankáře Mensatora.

Do kabin se ale šlo za nerozhodného stavu. Energie uzamkla svého soupeře při hře čtyři na čtyři a chytrý švih Grofa od modré zapadl do levého horního rohu Čechmánkovy branky.

Ve třetí části nikdo nechtěl udělat chybu. Většina akcí končila ve středním pásmu, a když už se domácí dostali k zakončení, stál na svém místě vždy pohotový Čechmánek. Ten si zázračně poradil i s nájezdem Zuckera s Dejem. Druhému jmenovanému v zakončení trochu sjel puk, přesto byl gólmanův zásah lapačkou ozdobou večera.

Důležitý moment přišel v 55. minutě. Nejprve vyprodukovala domácí elitní formace ve vlastním obranném pásmu obrovskou hrubku, kterou musel hasit až Mensator, z rychlého protiútoku se ale Karlovarským podařilo rozvlnit síť. Kumstát přenechal zadovkou puk Grofovi, jehož přesná střela švihem proskočila mezi betony do branky.

Jenže Energie opět vedení neudržela. Už po minutě zůstal zcela osamocený před Mensatorem Polanský a snad třetí dorážkou procpal puk za čáru.

Zbytek hrací doby žádný další zvrat nenabídl a neujala se ani třinecká přesilovka v závěru prodloužení. Hned první trestné střílení v rozstřelu provedl dokonalým blafákem Polanský. Přestože Mensator další střelce hostí vychytal, Čechmánek byl úspěšný proti Hanzlíkovi, Řezníčkovi i Melenovskému. Prémiový bod tak stejně jako minulý týden míří přes celou republiku do Třince.

Josef Paleček (HC Enegie Karlovy Vary): Je to jako před týdnem. Soupeř si veze dva body, my máme jeden a scénář byl úplně stejný. Samozřejmě jsme se na to připravovali a věděli, jakým způsobem Třinec hraje, ale bohužel ani dnes, ani před týdnem, jsme to nedokázali překonat. Se svou zhuštěnou obranou a nasazením šli za svým cílem, my jsme dvakrát vedli o branku, ale znovu jsme to neuhráli v koncovce. Nekoncentrovanost v závěrech utkání, to je v hlavách hráčů. Musí se naučit, že zápas trvá 60 minut.

Jiří Juřík (HC Oceláři Třinec): Jsme strašně rádi, že se nám podařilo zopakovat ten scénář z minulého týdne a z Karlových Varů si zase odvážíme dva body. Pro nás trenéry to jsou však šílená utkání, kdy jdete do vedení a během minuty ho máte zase pryč. Myslím, že obě strany doplatily na hrubé individuální chyby hráčů. Roman Čechmánek výborně zvládl závěr utkání a hlavně nájezdy, takže jsme rádi za dva body. Kdybych to zjednodušil, tak bychom potřebovali hrát všechny zápasy tady ve Varech.