Piráti vykradli KV Arenu, starší dorostenci prohráli 0:3

St. dorost: HC Energie Karlovy Vary - Piráti Chomutov 0:3 (0:0, 0:1, 0:2)
Svěřenci Václava Eismanna nezvládli duel s Chomutovem a podlehli mu 0:3. Příčiny porážky se hledají snadno. Energie všechny tři branky dostala v oslabeních. Energetici naopak své šance neproměnili. Pochvalu za snahu zaslouží Sebastián Gorčík (na snímku). Snažil se hrát aktivně, nakonec to ale bylo málo platné.
Extraliga staršího dorostu, 19. kolo, so 5.11.2011, KV Arena
Chomutov
0:3
0:0, 0:1, 0:2
Branky a nahrávky: 36. Hejcman (Huňady), 49. Havel (Hlava D., Huňady), 50. Toušek (Havel). Vyloučení: 4:4. Využití: 0:3. Diváci: 50 Průběh utkání: 0:3.
Karlovy Vary: Fečo (Kutnar) - Rulík, Šafář, Veverka, Vaněk, Michálek, Čápek, Klíma, Priškin - Molnár, Csamango (A), Bečka (C), Gorčík (A), Jirušek, Harkabus, Tomeček, Vrána, Hroch
Chomutov: Maštalířský (Slezák) - Havel (A), Hlava D., Souček, Šmíd, Drobný, Tejnor, Cestr, Szathmáry - Hlava N. (C), Fronk, Kämpf, Procházka, Pastyřík, Toušek, Černý, Zezula, Kaše, Huňady (A), Hejcman, Chrpa

Aktivněji vstoupili do zápasu hosté. Díky rychlosti a většímu důrazu byli častěji u puku. Potíže jim ale dělala rozehrávka, což platilo i pro Energii. Proto moc šancí k vidění nebylo. Nadějně vystřelil Gorčík, chomutovský gólman však jeho pokus vyrazil ramenem. Na opačné straně kluziště se dostal až před Feča Toušek. Protlačit puk až do sítě se mu ale nepodařilo. Těsně před koncem první části mohli otevřít skóre domácí. Jenže ve velkém závaru, kdy střely v brankovišti blokovali i chomutovští obránci, se neprosadili.

První vážnější akce druhé třetiny přišla ve 25. minutě. Rulík vypálil od modré, Maštalířského lapačka ale byla připravená. Další příležitostí pro domácí bylo přečíslení dvou na jednoho. Hrochův pokus ale skončil mimo. První gól zápasu přišel až ve 36. minutě. Piráti hráli přesilovku, ve které zavezli kotouč před branku. Puk se odrazil k volnému Darkovi Hejcmanovi, který měl tu čest otevřít skóre zápasu. Karlovarští mohli odpovědět na konci druhé periody, střelu jednoho z obránců však zastavila tyč.

Nejvíc vzrušení přinesla třetí třetina. První šanci měl Nicolas Hlava, jehož střela propadla až za Feča, brankovou čáru ale nepřešla. Ve 46. minutě mohl naopak vyrovnat Tomeček, trefil ale pouze tyč. O chvíli později vypálil v přesilovce Pirátů od modré Radek Hlava a jeho rána skončila v síti. Ani ne o dvě minuty později hráli hosté znovu v početní výhodě a znovu se dokázali prosadit. Ondřej Toušek jel podél mantinelu, naznačil střelu, místo ní ale udělal kličku a bekhendovou střelou prostřelil domácího gólmana. Domácí se sice snažili se zápasem ještě něco udělat, obrana hostů ale působila kompaktně a k ničemu vážnějšímu už energetiky nepustila. Zápas tedy skončil 0:3.

Václav Eismann (HC Energie Karlovy Vary):

Narazili jsme na kompaktně hrajícího soupeře. V zápase proti němu vyvstaly všechny naše nedostatky. Za všechny bych vypíchl důraz v osobních soubojích, soupeř nás přetlačil a byl silnější. Naprosto alarmující je naše kvalita v koncovce. Není to otázka štěstí, to by se dalo říct v momentě, kdy by šlo o jeden zápas. My se s tím ale potýkáme celou sezonu. Je to otázka nedostatečné kvality. Pokud hráči nezačnou pracovat na svých nedostatcích - na síle zápěstí, pohotovosti a střelbě pod tlakem, tak se to nepohne z místa. Co se týče kvality koncovky, tak nesplňujeme úroveň této soutěže.