Playoff pro juniory bohužel končí

K a r l o v y V a r y – HC Energie Karlovy – HC Oceláři Třinec 2:4 (0:1, 0:1, 2:2)
K zápasu, kdy museli karlovarští bezpodmínečně vyhrát, aby byla naděje na další postup play off reálná, přistoupili zpočátku velice aktivně a zodpovědně. Jenže hosté vyhráli první dvě třetiny 0:2 a tak na nějaké zkorigování výsledku musela domácím stačit závěrečná část. To se také podařilo! Během jedné minuty přišly dva bleskové údery, ten poslední, vyrovnávající, z hole Jakuba Hamerleho . Jenže to bylo pro energetiky bohužel vše. Jak rychle přišlo vyrovnání ze strany hostí, tak i rychlá byla třinecká odpověď. Na tu se čekalo rovněž minutu a za dalších devadesát vteřin přišlo zvýšení již na 2:4. Tímto tedy bylo veškeré karlovarské působení v play off sečteno. Bohužel pro karlovarské juniory tato sezóna již končí, ale z dnešního zápasu mohou odejít rozhodně se vztyčenou hlavou.
Extraliga juniorů, ČF2, čt 9.3.2006, Zimní stadion Karlovy Vary
Oceláři Třinec
2:4
0:1, 0:1, 2:2
Branky a nahrávky:44. Sedláček (Jakub Bauer), 45. Hamerle (Bušta) - 5. Polák (Matějka), 23. Petrek (Dvorčák), 45. Petrek (Škatula), 52. Florian (Haas). Vyloučení: 6:11 . Využití: 2:1 . Diváci: 164. Střely na branku: 42:27 . Průběh utkání: 2:0, 2:2, 4:2 .
Karlovy Vary: Jakubal - Brňák, Satora, Mašek, Boguský, Karpíšek, Schmidt, Tollinger - Bušta, Hamerle, Kuběna, Jakub Bauer, Smolík, Sláma, Gasparik, Zaťovič, Sedláček, Budínský, Zucker, Šnajdr
Oceláři Třinec: Daneček - Jurdič, Rangl, Kundrátek, Vydra, Hegegy, Matějka - Capcara, Florián, Polák, Dvorčák, Haas, Tošenovjan, Petrek, Hampl, Zeliška, Škatula, Grofek

Domácí již od úvodního buly měli jasnou převahu a byli jednoznačně lepším týmem na hřišti. Jenže jejich útočné snažení vždycky ztroskotávalo na dnes v velmi dobře chytajícím Lukášem Danečkem. Předčasným ukončením karlovarského snažení byla 5. minuta, kdy po nahrávce od Michala Matějky pohotově od modré pálí Marek Polák .Karlovarské tento gól zmrazil, ale po čase začali být pro své protivníky opět nebezpečnějšími. Dalším signálem na možný gól byla Brňákova parádní střela od modré, jenže jen do připravené Danečkovi náruče. Naopak hrozba na dvoubrankové vedení přišla v 15. minutě z hole Tomáše Grofka, kdy jeho střela jen olízla horní tyčku Jakubalovo odkryté klece. O dvě minuty později mohl Jakub Bauer vyrovnat, když se prosmýkl mezi dvěma obránci a šel tak na brankáře Danečka sám. Ten však jeho forhandovou kličku vystihl a kryl do náruče. Do konce první části se již nic zvláštního nestalo, domácí hráli velice dobře, jen škoda té vsítěné branky.

Karlovarským se úvod tolik nevyvedl jako v první části a tak to byl zřejmě důvod, proč třinečtí střelili svou branku rychleji, než v části první. Ta tedy padla ve 3. minutě, kdy Lukáš Peterek využívá přesilovku trefou k levé tyči od nahrávače Daniela Dvorčáka.. Druhá třetina potom byla již velice skoupá na brankové příležitosti, více se vylučovalo, než v třetině první, ale přeci jen byla k vidění v 36. minutě pěkná akce po tvrdé střele z přesilovkového kolotoče, kdy vypálil Kuběna, ale bohužel jen opět do Danečkovi náruče. Do konce předposlední části se tedy již nic zajímavého nestalo.

Hned v úvodu posledního dějství přichází ošklivý zákrok vysokou holí na jednoho z karlovarských hráčů, za což je právem potrestán Zbyněk Hampl na pět minut + osobní trest na deset minut. Záhy je vyloučen další třinecký hráč a tak Karlovy Vary jdou do dlouhé přesilovky pět ku třem. Je rozehrán bezchybný kolotoč, ze kterého se raduje v čase 43:17 Pavel Sedláček, po nahrávkách Bauera a Gasparika, kdy se prosazuje nadvakrát nikým nehlídaný. Tento gól zřejmě rozrušil třinecké z koncetrace a v čase 44:04, tedy necelou minutu po první brance, se gólově prosazuje Jakub Hamerle. Lukáš Bušta perfektní nahrávkou vybídl prvně jmenovaného ke střele z těsné blízkosti k pravé tyči. Takže vyrovnáno. Za další minutu padá další branka, ale bohužel do domácí klece. Nikým nehlídaný Lukáš Peterek si dovoluje střelit svůj druhý gól v tomto utkání. Mohlo být znovu vyrovnáno, kdyby Petr Gasparik neminul zcela odkrytou klec. Domáci si vytvořili až takový tlak, že v jedné z brankových příležitostí musel Michal Matějka zastoupit svého brankářského kolegu vrhnutím do střely těsně před brankovou čáru. Bohužel studenou sprchou byla pro domácí 52. minuta, kdy se opět zcela volný Jaromír Florian ocitá před Jakubalem a prostřeluje ho pod levý beton. V čase 58:30 požádali domácí o oddechový čas a po vypršení třicetiminutového limitu se brankář Jakubal na kluziště již nevrátil. Karlovarští na zbývající minutu a půl zamkli hosty v jejich obranné třetině, ale bohužel kýžené dvě branky již nepadly.

Mikuláš Antonik, trenér Karlových Varů:Neproměnili jsme spoustu šancí, soupeř tedy vytěžil z minima maximum.Třinec si tedy rozhodně zasloužil vyhrát a podle mého to bude jeden z kandidátů minimálně na finále.

Roman Cienciala, trenér Třince: Tak dnes se projevilo zejména obrovské srdce našich hráčů a touha po vítězství. Po vyrovnání Varů jsme měli obrovské štěstí na ty dvě vedoucí branky a Vary obrovskou smůlu.