Plzeň oplatila energetikům porážku vysokou výhrou

ELJ: HC Plzeň 1929 - HC Energie Karlovy Vary 7:3 (2:1, 2:0, 3:2)
Junioři odjížděli do Plzně se šňůrou čtyř výher v řadě, ta ale byla v sobotu odpoledně krutě přetržena. Podobně jako v předešlém derby vládl opět domácí tým, Plzeňané neměli s ničím potíže a sázeli energetikům jednu branku za druhou. Karlovarští se vzchopili až v posledních minutách, kdy skóre alespoň trochu zkorigovali dvěma brankami, z nichž navíc byla jedna od Plzeňanů vlastní.
DHL extraliga juniorů, 12. kolo, so 10.10.2015, Home Monitoring Aréna
Plzeň
7:3
2:1, 2:0, 3:2
Branky a nahrávky: 7. Suchý (Kokoška), 14. Krliš (Rajal, Suchý), 25. Vavřička (Beneš, Petráš), 32. Krliš (Walter, Suchý), 42. Kokoška, 45. Kokoška (Krliš, Kvasnička), 48. Petráš (Beneš, Vavřička) – 20. Vrána (Beránek), 50. Beránek, 54. Beránek (Davídek, Vrána). Rozhodčí: Mertl – Jindra, Zíka. Vyloučení: 10:6. Využití: 4:1. V oslabení: 2:0. Diváci: 160. Střely na branku: 35:31. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 7:1, 7:3
Plzeň: Štekr – Kvasnička, Šmíd, Kaňák, Walter "A", Pokorný, Rajal – Petráš, Beneš "A", Švarc, Vlček, Vavřička, Krliš "C", Kokoška, Vracovský, Suchý, Stráský
Karlovy Vary: Frček (od 45. Kuchař) – Michálek, Beer, Pajk, Prachař, Dudek, Vodička – Osmík "C", Beránek "A", Svoboda, Čejka, Vrána, Tamáš, Davídek, Hauzr, Hendrych, Procházka, Babka

Domácí celek vstoupil do zápasu lépe a byl aktivnější. Projevoval se i zlepšeným výkonem v defenzivě a soupeře moc k puku nepouštěl. Hned první vážnější akce indiánů skončila gólem. Ukázkovou akci po vhazování nám předvedli Filipové Kokoška a Suchý. Prvně jmenovaný vyhrál buly před sebe, získal puk a předal ho před branku právě Filipovi Suchému, na jehož střelu neměl Frček nárok. V desáté minutě si Energie přeci jen vytvořila šanci. Filip Hauzr byl zahákován v samostatném úniku, nařízené trestné střílení ale neproměnil.

Hosty tato situace trochu nabudila a útočná aktivita měla vzrůstající tendenci. Z toho vygradovala přesilová hra, v níž ale udeřili indiáni. Konkrétně to byl kapitán Václav Krliš, který svůj samostatný únik po pasu od Rajala zakončil bravurně. O chvíli později mohlo být sníženo, nicméně střely Vrány a Beránka fantasticky zlikvidoval Jonáš Štekr. Karlovarská juniorka se nakonec dočkala gólu 36 sekund před koncem první periody. Za záda domácího gólmana dorazil puk z bezprostřední blízkosti Jakub Vrána, který tak zadělal na drama.

Do druhé třetiny ale opět lépe vstoupili domácí. Ve 24. minutě si vybojovali přesilovou hru a tu také dokázali proměnit. Šimon Petráš krásnou přihrávkou našel před brankou stojícího Jakuba Vavřičku, který vložil do dráhy puku svou hůl a kotouč skončil za Frčkem. Posléze se hra přiostřila a ve 28. minutě jsme viděli i šarvátky, za níž usedli na trestnou dva hráči na obou stranách. Pak byl ještě vyloučen hostující Michálek a domácí hráli v početní výhodě. Velkou šanci měl nejprve Petráš, po něm i Kokoška, ale Jakub Frček si připsal dobré zásahy.

V průběhu 32. minuty odskočil domácí tým svému soupeři na rozdíl tří gólů. Václav Krliš nekompromisní ranou pod víko soupeřovy branky dal svou druhou branku v zápase. Posléze si ale hosté zahráli dvouminutovou přesilovku v pěti proti třem. Měli v ní dobré šance, zejména Ondřej Beránek měl na hokejce gól, když byl před Štekrem zcela osamocený. Na brankáře Plzně si ale nepřišel. Indiáni se tak ubránili a stále vedli o dva góly. Minutu a 35 sekund před koncem byla předčasně ukončena druhá třetina kvůli rozbitým vrátkám na hostující střídačce. Dohrávaný úsek nic zajímavého nepřinesl

Třetí třetina přinesla ale pěknou podívanou, především tedy z domácího pohledu. Ve 42. minutě se v přesilovce snažil prosadit Beránek, ale jeho pokus Štekr vyrazil. Posléze se na druhé straně ovšem opět při vlastním oslabení trefil Filip Kokoška. O chvíli později hráli hosté v šesti a domácí celek dokázal následující přesilovku využít. Filip Kokoška se znovu zapsal mezi střelce, když počkal na moment, až mu Frček odkryje prostor pro zakončení. Stalo se a domácí útočník vyhnal hostujícího brankáře, kterého od této doby nahradil Ondřej Kuchař.

Nebezpečí číhalo i na druhé straně, kde Vránův samostatný únik zlikvidoval Štekr. Ukázalo se pravidlo nedáš-dostaneš a z další akce se prosadili domácí. Po nádherné kombinaci zakončil Šimon Petráš a bylo to už 7:1! Karlovarská Energie se poté dočkala snížení, když si přihrávku Ondřeje Beránka do vlastní branky nešťastně srazil Petr Šmíd. Petráš byl krátce po tomto gólu vyloučen na čtyři minuty za hru vysokou holí a hosté dali další branku. Nejprve se neprosadil Milan Davídek, pak ale dokázal Ondřej Beránek pěknou ranou do mezikruží překonat Štekra. Zbytek utkání už se spíše dohrával, domácí své vedení neztratili. Pět sekund před koncem se ještě pěkným zákrokem proti Vránovi blýsknul Jonáš Štekr.

Plzeňané tak na domácím ledě porazili Karlovy Vary 7:3 a získali cenné tři body do tabulky. Navíc tak ukončili sérii několika proher v řadě.

Jiří Hanzlík (HC Plzeň 1929): Výsledek byl podle mě lepší než předvedený výkon. Pořád tam máme spoustu chyb, ale důležité je, že jsme po pěti porážkách vyhráli. Ta hra ovšem zdaleka nebyla optimální. Povedlo se nám zastavit výsledkový propad, ale ve hře prostě vidím moře chyb, které plynou z neposlušnosti hráčů. V některých momentech to plní a pak to ale opustí a na hře je to znát.

Jiří Žůrek (HC Energie Karlovy Vary): Tahali jsme dnes za kratší konec a udělali více individuálních chyb. Herní projev nebyl takový, jaký jsme si představovali. Věříme, že se z tohoto zápasu poučíme a opět se vrátíme k předchozím výkonům.