Po porážce v Liberci se závěr sezony komplikuje

ELH: Bílí Tygři Liberec - HC Energie 3:1 (2:0, 1:0, 0:1) Energetici na Liberec neumí. Se Severočechy prohráli letos i počtvrté výsledkem 1:3 a jejich náskok na tohoto soupeře se ztenčil na jediný bod. V play-out, které se pro ně nyní stalo téměř jistou, tak Karlovaráky čeká ještě velký boj. Jedinou branku Tygrům vstřelil Petr Kumstát.
Tipsport extraliga, 50. kolo, pá 22.2.2013
Liberec
3:1
2:0, 1:0, 0:1
Branky a nahrávky: 8. Filippi (Kudrna), 15. Kudrna (Čakajík, Nedvěd), 34. Nedvěd (Pospíšil) - 41. Kumstát (Nosek). Rozhodčí: Jeřábek, Hodek – Pouzar, Jelínek. Vyloučení: 5:4. Využití: 1:1. Diváci: 3705. Průběh utkání: 3:0, 3:1.
Liberec: Schwarz - Čakajík, Šimek, Čutta, Jánošík, Moravec, Výtisk, Derner - T. Pospíšil, P. Nedvěd, Víšek - T. Urban, Bulík, Kica - Kudrna, Filippi, Bulíř - Vantuch, Galamboš, Jonák - Dušek
Karlovy Vary: Závorka - Nosek, Drtina, Gulaši, J. Látal, Prošek, Parýzek, Kloz, Gründling - Kumstát, Pech, Zaťovič - Pohl, Koblasa, Skladaný - Bicek, Skuhravý, Doležal - Košťál, Vachovec, Zucker

Prakticky první slibnější příležitost pátečního klání skončila kotoučem v síti, a byla to ta karlovarská. Kudrnova zpětná přihrávka našla čepel Tomáš Filippiho, který se ocitl mezi kruhy pro vhazování. Chvilku času využil k zamíření a puk poslal přesně do pravého horního Závorkovy klece. Krátce po první změně skóre se do své první šance dostali také Karlovarští. Rychlé Schwarzovo přesunutí ale zmařilo Zuckerovu šanci. Obdobně dopadly také pokusy Pecha a Kumstáta.

Liberec na svou šanci sice chvíli čekal, ale když přišla, nezaváhal. Urban sice svůj, víceméně samostatný únik úspěšně nezakončil, ale krátce na to se Tygři v přesilovce nemýlili. Čakajík od modré ještě se svou střelou neuspěl, avšak na brankovišti číhající Jaroslav Kudrna už skóre posunul. Ještě v závěru zkoušel štěstí ostrou ranou Moravec, jeho střela však po teči karlovarského gólmana skončila nad brankou.

Do druhé třetiny tak šli domácí hokejisté s poměrně slušným náskokem. Ten ještě ke všemu zkraje třetiny málem navýšil Pospíšil, který se protáhl mezi obránci, ale v klíčovém momentu branku nezasáhl. Ten se po pár minutách znovu ocitl tváří v tvář Závorkovi, ale ani s bekhendovým blafákem nebyl úspěšný.

Práci měl pochopitelně také Schwarz. Bicek zůstal chvíli osamocen na brankovišti, kde se dostal k teči nahození od modré. Kotouč ale poslal několik centimetrů vedle branky. Jakoby ale platilo pravidlo nedáš, dostaneš. Po jeho střele vzniklo přečíslení Liberce, které vyřešili Víšek s Nedvědem rychlou výměnou kotouče a právě Petr Nedvěd poslal svůj tým do tříbrankového trháku.

Tento stav zůstal platný až do třetí třetiny, během jejího trvání ale měl jepičí život. Ještě ani ne minutu po zahájení třetí periody napálil kotouč od modré Nosek a Schwarzem vyražený kotouč přistál přesně na holi Petra Kumstát, ten tak vykřesal naději pro Západočechy.

Zbylé minuty třetí třetiny, až na ty závěrečné, příliš hokejové zábavy nenabídly. Ony závěrečné ovšem přinesly tlak hostujícího mužstva a také časté výbuchy emocí na obou stranách, ty ale nakonec v nic vážnějšího nepřerostly. Karlovarští v samém závěru třetí třetiny vyzkoušeli i hru s šesti bruslaři, když Závorka zamířil na střídačku. Ani během této situace se už ale neprosadili, stejně jako hráči Liberce. I čtvrtý zápas těchto soupeřů v sezoně tak skončil výhrou Bílých Tygrů 3:1.

Pavel Hynek (Bílí Tygři Liberec): Začátek utkání bylo takové vyčkávání z naší strany. Pomohl nám první gól. Poté se naše hra zlepšila, přidali jsme druhou branku a zbytek utkání byli lepším týmem. Závěr jsme si zkomplikovali vyloučeními, nicméně jinak jsme měli zápas pod kontrolou. Jsme rádi, že jsme zápas zvládli a bereme tři body.

Jaromír Kverka (HC Energie Karlovy Vary): Liberec nás překvapil svojí hrou, mysleli jsme si, že po nás více půjde. Bylo to spíše defenzivní, opatrné. My jsme udělali hloupou chybu před prvním gólem, následně přišel druhý z přesilovky. Poté se Liberec zvedl a my jsme to nedokázali zachytit. Začali jsme bojovat a honit výsledek až v poslední třetině, což je samozřejmě pozdě.