Po velmi napínavém utkání Vlčí smečka proti Plzni padla

JUN: HC Energie Karlovy Vary - HC Plzeň 1929 2:3 (1:3, 1:0, 0:0)
Poslední utkání před play-off sehráli karlovarští junioři na domácí půdě proti indiánům z Plzně. První gól utkání vstřelili energetici, avšak hned po sedmnácti vteřinách došlo k vyrovnání. Plzeňští využili v závěru první třetiny přesilové hry a Karlovarští inkasovali další dvě branky. Snížit se domácím podařilo až ve druhé třetině. I přes velké množství šancí soupeře energetici dohnat nestačili, a tak tři body zamířily na účet Plzně.
DHL extraliga juniorů, 46. kolo, so 5.3.2016, KV Aréna
Plzeň
2:3
1:3, 1:0, 0:0
Branky a nahrávky: 6. Vrána (Zikmund, Vodička), 37. Čejka – 7. Krliš (Suchý, Polata), 19. Přikryl (Petráš), 20. Walter (Polata, Krliš). Rozhodčí: Alexander Pavlovič – Jiří Ondráček, Petr Marek. Vyloučení: 7:6. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 183. Střely na branku: 37:34. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 1:3, 2:3.
Karlovy Vary: Kuchař – Michálek "C", Truhlář, Vodička, Weinhold, Dudek, Beer – Nguyen, Zikmund "A", Vrána "A", Babka, Osmík, Hauzr, Čejka, Janata, Svoboda, Procházka, Hendrych
Plzeň: Štekr – Walter "A", Starý, Kaňák, Polívka, Pokorný – Krystl, Suchý "A", Přikryl, Krliš "C", Petráš, Vavřička, Švarc, Stránský, Kokoška, Vracovský, Hajšman, Polata, Vlček

Do utkání vstoupily oba týmy velmi aktivně. Úvodní buly ovládli karlovarští junioři a vydali se do obranného pásma Plzně. Vytvořit si zde větší šance však nedokázali, a tak se na kotouči objevili hosté. Konkrétně Krliš, který při vydařené individuální akci probruslil téměř celou ledovou plochu, ale karlovarský brankář Kuchař si s jeho zakončující střelou poradil. Svou nebezpečnou střelou prověřil brankáře Štekra na druhé straně Osmík. Štekr včas vytasil vyrážečku a střelu zneškodnil. První útočná formace plzeňských juniorů předváděla skvělé akce, avšak překonat Kuchaře se jim nepodařilo. Šestá minuta utkání přinesla první vstřelenou branku ze strany Vlčí smečky. Ze situace tři na dva po přihrávce Zikmunda zasáhl Štekrovu svatyni Jakub Vrána. Na vyrovnání stavu jsme se dlouho nenačekali. O pouhých sedmnáct vteřin později vyrovnal skóre za pomoci Suchého rozjetý Václav Krliš, jenž při úniku karlovarskou obranou nekompromisně zakončil. V následujících minutách se ani jednomu z týmů dále nedařilo udržet útočné pásmo. První přesilová hra indiánů další vstřelenou branku nepřinesla. Úderem osmnácté minuty se domácím stala osudnou druhá přesilová hra hostů, při níž inkasovali hned dvě branky. Do vedení svůj tým poslal přesnou střelou pod vyrážečku Kuchaře Roman Přikryl. Ve dvacáté minutě náskok svého týmu navýšil Jan Walter. Z úvodního dějství se mohli radovat hosté, kteří po prvních dvaceti minutách vedli s dvoubrankovým náskokem.

Vstup do druhé periody měli aktivnější domácí, kteří se snažili odčinit závěr té první, při níž inkasovali dva góly za sebou. Karlovarští obsadili útočné pásmo a začali si vytvářet šance. Po pěti minutách druhé třetiny došlo k vyloučení jednoho z hostujících hráčů, a tak měli energetici první šanci zahrát si přesilovou hru, při níž to na Štekra zkoušeli ze všech stran, ten za sebe však žádnou ze střel spadnout nenechal. Jen co se hosté objevili v plném počtu opět se vylučovalo, při této přesilové hře Karlových Varů se diváci větších šancí nedočkali. Ve třicáté minutě vyslal na brankáře Kuchaře prudkou střelu z levého kruhu Švarc, ta se stavem utkání ale nic neprovedla. Po signalizovaném trestu se Plzeňští rozhodli pro hru v šesti a domácí drželi pod silným tlakem. Za držení protihráče na trestnou lavici usedl jeden z domácích hráčů, a Energie tak hrála další hru v oslabení, během níž se ve velké šanci ocitl Krliš, jehož střela z bezprostřední vzdálenosti skončila na levé tyčce karlovarské branky. O minutu později došlo k faulu na jednoho z hostů a bylo nařízené trestné střílení. Roman Přikryl, jenž trestné střílení jel, svým blafákem na Kuchaře nevyzrál. Hosté delší dobu drželi domácí pod tlakem v jejich obranném pásmu. Poté došlo k vyloučení na straně Plzně. Ani této přesilové hry Karlovarští využít nedokázali, avšak ve velké šanci se tu objevil Zikmund, jehož střela na tyč rozezněla prostory KV Areny. Ke snížení plzeňského náskoku došlo až v sedmatřicáté minutě po střele Michaela Čejky. V závěru druhého dějství se Karlovarští dále snažili vyrovnat, ale to se jim již nepodařilo.

Třetí třetina byla velmi vyrovnaná, a tak se po většinu času hrál hokej nahoru a dolu. Hned v jednačtyřicáté minutě se vylučovalo za faul domácích. Plzeňští během přesilové hry drželi karlovarské juniory v jejich obranném pásmu a nikam je nepouštěli střelecky se prosadit se jim ale nepodařilo, a tak Karlovarští přečkali hru v oslabení bez újmy. Po hře v oslabení se energetici přesunuli před Štekra, kterého střelou z pravého kruhu zaměstnal Babka. Krliš ve středním pásmu získal kotouč a zavezl ho až před Kuchaře. Indiánům se v útočné třetině nezdařila kombinace, a tak se kotouče ujali domácí. V devětačtyřicáté minutě na Štekra nebezpečně dorážel Vrána, ale hostující obránci si ho nakonec pohlídali. Vynikající únik předvedl Svoboda, který tak umožnil svému týmu kombinovat v útočném pásmu. Na Energii byla znát velká touha vyrovnat, avšak nedařilo se jim najít vhodné střelecké pozice. Během pětapadesáté minuty byla k vidění další přesilová hra Karlových Varů. V situaci jeden na jednoho ujížděl Vracovský, s jeho zakončením si Kuchař poradil. Stejná situace se poté opakovala na druhé straně. Domácí se usídlili v útočném pásmu a zažádali o oddechový čas. Karlovarští se rozhodli odvolat brankáře a hráli v šesti. Plzeňští junioři se snažili dostat z jejich spárů. Nakonec se jim to podařilo a zažádali o oddechový čas také. Situace na ledě se v závěru třetí třetiny velmi vyhrocovala, a tak před Štekrem došlo i k menší potyčce, za kterou se následně vylučovalo. V posledních minutách utkání se skóre domácím vyrovnat již nepodařilo, a tak poslední zápas základní části jednobrankovým náskokem ovládla hostující Plzeň.

Jiří Žůrek (HC Energie Karlovy Vary): I přes dnešní prohru jsme hráli zápas tak, jak jsme chtěli. Drželi jsme se naší organizace, dodrželi jsme věci, které jsme si řekli před zápasem. Bohužel dvouminutovka v první třetině. Věděli jsme, že mají velmi slušné přesilové hry a jsou vlastně druzí produktivní v extralize juniorů, přesto nám dali dva góly a byli jsme tam nedůslední, když jsme věděli jak, a co budou hrát. Poté nás to trochu srazilo, ale druhou a třetí třetinu jsme odehráli v dobrém pohybu. Dobře jsme se drželi na kotouči, v obranném pásmu jsme drželi tvar, ale trošku byl problém v tom, že jsme v přesilových hrách, kterých jsme měli dost, nedali gól. V pět na pět platí to stejné a hlavně v předbrankovém prostoru v útočném pásmu jsme nebyli důslední. Šance a dorážky, které jsme tam měli, tak jsme s nimi nenaložili správně, důrazně, efektivně, a proto jsme dnes prohráli o jeden gól. V úterý začínáme novou soutěž a samozřejmě budeme chtít před tím výkonem navázat na dnešek a vyvarovat se drobných chyb a být úspěšnější.

David Bruk (HC Plzeň 1929): Vyrovnané utkání. Myslím, že možná jen o ten gól jsme byli lepší, ale bylo znát, že už končí základní část a týmy se spíše šetří na play-off.