Po vyrovnané bitvě urvali junioři vítězství v prodloužení

Junioři: HC Energie - HC Kometa Brno 2:1 pp (0:0, 0:1, 1:0 - 1:0)
Ve čtvrtečním utkání mezi domácí Energií a hostující Kometou panoval dlouho bezbrankový stav. Skóre zápasu otevřeli až ve druhém dějství hosté. Domácí dlouho nemohli nalézt recept na výbornou obranu Brna, až pět minut před koncem srovnal chytrou akcí Hudák. Prodloužení tvář hry nijak nezměnilo, hrálo se stále nahoru a dolu. Minutu před koncem však druhý bod pro Vary trefil při úniku Jaromír Kverka (na menším snímku).
Noen Extraliga Juniorů, 6. kolo, čt 23.9.2010, KV Arena
Kometa Brno
2:1p
0:0, 0:1, 1:0 - 1:0
Branky a nahrávky: 55. Hudák (Funk, Půlpán), 65. Kverka (Rohan M.) - 38. Sova (Bilčík, Jurák). Vyloučení: 6:7. Bez Využití Diváci: 150. Průběh utkání: 0:1, 2:1.
Karlovy Vary: Habal (Endál) - Rohan M. "C", Šik, Tomeček, Schusser, Funk, Valeš, Andrlík - Kverka, Vachovec, Koblasa, Půlpán, Hudák, Vaněk, Záhora D., Daniška, Kentoš, Sýkora, Baar.
Kometa Brno: Barus (Strmeň) - Vozdecký, Dlapa, Sova, Krejčiřík, Bilčík, Dufek, Dittrich, Koukal - Horehleď, Popolanský, Křivohlávek, Stehlík "C", Jurák, Hnilička, Jankovič, Svatý, Juráň, Šafránek.

Začátek utkání vyšel domácím, kteří mohli skórovat hned ve 4. minutě při nabídnuté přesilové hře. Energetici si sice vytvořili tlak, ale nedostatek střel, které způsobili promrhání početní výhody. O chvilku později měli domácí možnost reparátu, ale ani druhá přesilovka ke skórování nevedla. Hosté se ozvali až ve druhé půlce této třetiny. Ve 12. minutě střílel nebezpečně z úhlu Bilčík, ale brankář domácích Habal byl připraven. O tři minuty později udeřil Jankovič, ale i jeho prudkou dělovku z mezikruží zavčasu zarazil domácí gólman. Domácí o sobě dali vědět až v 18. minutě. Tomáš Sýkora se prosmýkl hned kolem tří protihráčů, ale jeho zakončení lapil hostující Barus. Zbytek třetiny se dohrával ve vyrovnaném duchu a bez větších šancí.

Druhá třetina začala mírným převahem domácích. Už v první minutě střílel Vachovec na brněnskou klec, jeho ránu zachytila až ochranná síť za brankou. Brněnští byli ale také vidět, když Popolanský přihrával mezi kruhy stehlíkovi. Jeho ránu ale zblokovala domácí obrana. Energie si poté zahrála přesilovou hru. V té se jim moc nedařilo. Za zmínku stála snad jen střela Martina Rohana, kterou vyrazil gólman Brna Barus na brankovou konstrukci. Ve 31. minutě začala hrát Kometa přesilovou hru, v té se drželi v obranném pásmu domácích. Gól však stále nepadl. Kometa poté získala další početní výhodu, při které střela Aleše Sovy ze 38. minuty prošla mezi Habalovými betony a Brno se ujalo vedení. Karlovarští mohli v závěru třetiny vyrovnat, ale odražený kotouč nedokázal Kentoš dostat za brankáře.

Do třetího dějství vstoupili lépe domácí. Tlačili hosty a branku na hokejce měl hned zkraje třetiny Půlpán, ale kvůli minimu času na zpracování netrefil kotouč dle představ. Tlak Energie však gradoval i díky dvěma nabídnutým přesilovým hrám, ale energetikům i přes obrovský tlak nebylo vyrovnávací trefy přáno. Zhruba v polovině třetiny měli obrovskou šanci hosté díky Jankovičovi, ale jeho dělovku z ostrého úhlu skryl Habal rychlým zákrokem v lapačce. Už se zdálo, že Kometa vydrancuje karlovarský hokejový stánek, když Miroslav Hudák pět minut před koncem třetiny vyrovnal po krásné individuální akci, po které puk zasunul za ležícího Baruse. Ve zbytku třetí dvacetiminutovky jsme již branku neviděli, a tak přišlo na řady prodloužení.

V prodloužení začali lépe hosté. Hned v počátku pálil prudce od modré Jurák. Habal však koutouč bezpečně chytil. Následně zaútočili hosté znovu, ale dorážku Stehlíka Habal opět chytil. Minutu před koncem nastaveného času přišla chvilka domácích. Martin Rohan společně s Jaromírem Kverkou ujížděli v úniku dva na jednoho na Baruse. Druhý jmenovaný brankáře střelou z první chladnokrevné propálil mezi tělem brankáře a brankou.