Podkrušnohorské derby juniorů rozhodl jediný gól

JUN: HC Litvínov - HC Energie Karlovy Vary 3:2 (2:1, 1:0, 0:1)
V rámci 25. kola DHL Extraligy juniorů se Vlčí smečka vydala na led nedalekého Litvínova. Chemici si v první třetině nahnali dvoubrankový náskok, při čemž Grančarovu svatyni zasáhli již po dvaatřiceti vteřinách první dvacetiminutovky. Energetici po ní odcházeli do kabin s jednobrankovou ztrátou, kterou se jim ani po další vstřelené brance dohnat nepodařilo.
DHL extraliga juniorů, 25. kolo, pá 15.12.2017
3:2
2:1, 1:0, 0:1
Branky a nahrávky: 1. Franc (Jícha), 9. Kučera (Urbánek, Pecka), 36. Kordule (Kučera, Pecka) – 14. Davídek (Prošek), 42. Tlačil. Rozhodčí: Petružálek – Toman, Coubal. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 84. Střely na branku: 41:29. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:2.
Litvínov: Havlík (Orct) – Urbánek, Macháč, Franc, Havlík D., Starý – Kučera, Kordule, Drašar, Bečvář, Vopat, Bárdoš, Pecka, Krsek, Jícha
Karlovy Vary: Grančarov – Přibyl, Pajk, Brabec, Vápeník, Bernáth, Kala, Vodička – Chodounský, Horký, Tlačil, Salnikov, Šik, Pastyřík, Davídek, Bečka, Petrov, Halberštát, Janata, Prošek

Utkání začali mnohem aktivněji domácí a již po 32 sekundách poslal Chezu do vedení obránce Martin Franc. Litvínov mohl přidat ještě několik dalších branek hned vzápětí, útočníci však nepálili ostrými a k další změně skóre to prozatím nevedlo. Smůlu ukončil až Martin Kučera parádní střelou z mezikruží pod víko. Varům se však zásluhou Davídka podařilo ještě před první přestávkou snížit a Litvínov si tak zbytečně zadělal na problémy.

Ve druhé třetině domácí přestříleli hosty více než dvojnásobným rozdílem, ani tentokrát se ale gólové hody nekonaly. Velkou spoustu šancí pochytal brankář Grančarov, který nestačil až na Korduleho vítěznou střelu ve 36. minutě.

Karlovy Vary musely začít hrát mnohem intenzivněji. Již po dvou minutách třetí třetiny snížil Tlačil opět na rozdíl jediného gólu a místy měli litvínovští junioři opravdu namále. Díky pevné obraně a skvělému výkonu brankáře Havlíka však již neinkasovali a získali další tři důležité body.

Radek Mrázek, HC Verva Litvínov: "Povedl se nám vstup do zápasu, vedli jsme 2:0, ale místo abychom dali další góly, tak jsme soupeře pustili zpět do hry. Pak už byl zápas vyrovnaný, ale kluci si zaslouží pochvalu za bojovnost a je dobře, že z obou domácích zápasů máme 6 bodů."