Popelka dovezla dorostencům vítězství

St. dorost: HC Energie - HC Kladno 4:2 (0:0, 2:0, 2:2)
Přesun do dočasného azylu tréninkové haly starší dorostence nerozhodil. Zatímco ve vedlejší hale sledovali diváci muzikál Popelka, svěřenci Václava Eismanna po bezbrankové první třetině přeřadili na vyšší rychlostní stupeň a s přehledem přehráli Kladno. Dvě branky vstřelil Tomáš Harkabus, po jedné vsítil Alexandr Molnár (na snímku) a Štěpán Csamango.
Extraliga staršího dorostu, 17. kolo, so 29.10.2011
Kladno
4:2
0:0, 2:0, 2:2
Branky a nahrávky: 26. Mollnár (Vrána), 33. Csamango (Gorčík, Michálek), 50. Harkabus, 56. Harkabus (Priškin) - 41. Křepelka (Jirák), 58. Šilhavý (Habrdla). Rozhodčí: Grech - Havelec, Fiala. Vyloučení: 5:6, navíc Csamango (KVA) 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 79. Střely na branku: 21:21. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 4:1, 4:2.
Karlovy Vary: Fečo - Rulík, Šafář, Veverka, Vaněk, Michálek, Priškin - Molnár, Csamango, Bečka, Zikmund, Gorčík, Petrov, Jirušek, Harkabus, Vrána, Hroch
Kladno: Exner - Špaček, Hierman, Potekhin, Paták, Kehar, Hulcr - Janeček, Jirák, Čejka, Habrdla, Slánský, Křepelka, Vojík, Šilhavý, Christil, Novák, Hoffmann

V úvodní třetině se hrál urputný hokej, v němž obě mužstva střídala dobré momenty s negativními. První minuty poznamenala častá vyloučení na obou stranách. V nestandardním počtu hráčů se Rytířům ani energetikům nedařilo a mnoho přerušení narušovalo plynulost hry. Pohlednější hokej se začal hrát až kolem desáté minuty a aktivnější byl domácí celek. Ve svém snažení se však jen s velkými obtížemi dokázal odpoutat od mantinelů, a z rohu a gólman Exner tak příliš práce neměl. Nejvíce jej zaměstnal Harkabusův průnik po levém křídle, který domácí útočník zbrkle zakončil střelou do středu klece. Před přestávkou pak iniciativu přebrali Středočeši, blízko skórování byl v 20. minutě Janeček, ale do šaten se nakonec přece jen odcházelo za stavu 0:0.

Že druhá třetina bude patřit energetikům, ukázala hned její první minuta, kdy Gorčík se Zikmundem ujížděli na jediného obránce. Jiří Exner však držel bezbrankový stav až do 26. minuty, kdy jej překonal Alexandr Molnár. Povzbuzeným domácím k ještě větší aktivitě pomohlo vyloučení kladenského Hiermana. Energie se sice během přesilové hry neprosadila, deset vteřin po návratu kladenského mladíka na lek se ale radoval Štěpán Csamango. Na druhé straně hosté Gorčíkův krosček potrestat nedokázali a do třetí třetiny si tak přenesly dvoubrankovou ztrátu.

Cestu ke třem bodům Energii zkomplikovalo naražení zezadu, za které Csamango vyfasoval dvě minuty a osobní desetiminutový trest. Oběť jeho zákroku Dominik Habrdla naštěstí opustil led po svých a spoluhráči jej pomstili hned po 6 vteřinách. Přesilovkový gól byl připsán Petru Křepelkovi. Blízko vyrovnání stáli hosté ve 47. minutě, kdy po Janečkově střele poskakoval kotouč po Fečově výstroji i v brankovišti. Klid na domácí hole vrátil až Tomáš Harkabus, který častěji hájí barvy karlovarské juniorky. Svými individuálními akcemi v 50. a 56. minutě doslova vyškolil kladenské obránce a v obou případech střílel pod víko. Za stavu 4:1 polevili domácí v koncentraci a umožnili Šilhavému skórovat z přečíslení. Po důrazné domluvě na střídačce už energetici další pohromu nepřipustili, hostům nepomohlo ani odvolání brankáře.

Václav Blažek (HC Kladno): Naším hlavním problémem bylo, že jsme soupeři nahráli víc puků, než si nahrál sám. Naši mladí beci vyrábějí jednu zbytečnou chybu za druhou. U třetího a čtvrtého gólu, takhle neobjedou ani žáka šesté třídy. Že by nás ale domácí nějak přehrávali, to se říct nedá. Bylo to vyrovnané utkání, ve kterém dali domácí o dva góly víc.

Václav Eismann (HC Energie Karlovy Vary): Po první vyrovnané třetině jsme se v druhé části zlepšili, lépe jsme bruslili a důsledněji forčekovali. Z toho vyplynuly střelecké příležitosti, které se nám dařilo proměňovat. Důležité bylo, že se nám ve všech prostorech dařilo vyhrávat minisouboje. Myslím, že naše herní převaha byla znatelná a že jsme zaslouženě vyhráli. Za našeho vedení jsme se však nechali ukolébat a propadali jsme v obraně. Nabádali jsme hráče, ať je vždy jeden z útočníků připraven pomoci obráncům.