První čtvrtfinále staršího dorostu patřilo Plzni

SD: HC Energie - HC Plzeň 1929 0:4 (0:0, 0:2, 0:2) Stav série: 0:1
Karlovarským starším dorostencům se nepovedl vstup do západočeské čtvrtfinálové série, když v nedělní podvečer v KV Areně nevstřelili ani branku. Plzeňští na druhé straně skórovali hned čtyřikrát a v úterý na svém ledě mohou sérii ukončit.
Extraliga staršího dorostu, CF1, ne 25.3.2018, KV Arena
Plzeň
0:4
0:0, 0:2, 0:2
Branky a nahrávky: 23. Procházka (Hasman), 34. Přikryl, 49. Přikryl (Lang, Altrichter), 60. Lang (Přikryl). Rozhodčí: Petružálek – Coubal, Kokrment. Vyloučení: 2:1. Využití: 0:1. Diváci: 243. Střely na branku: 34:40. Průběh utkání: 0:4.
Karlovy Vary: Kašpar – Zavřel (A), Tureček, Kořán, Klejna, Novák (A), Cankov, Stejskal, Záruba – Křemen, Jiskra, Holub (C), Šik, Prošek, Maydl, Novotný, Černý, Hudečka, Šťastný, Fečo
Plzeň: Altrichter – Šilhán, Šiller, Kovářík, Lokajíček (A), Houdek (A), Kaňák – Lang, Přikryl, Mužík, Princl, Kolda (C), Hajžman, Hasman, Procházka, Hajšman, Krýner, Rohla, Šeba

Velmi vyrovnaná, divácky velmi zajímavá, avšak bezbranková, taková byla první třetina. Na začátku si byli na ledě jistější spíše hosté, kteří se po úvodním vhazování uchýlili do útočné třetiny kde zásobovali Kašpara mnoha střelami. Energetici se ale dokázali ze sevření uvolnit a už po dvou minutách se do šance dostal Novák, ten však svou bekhendovou střelou trefil pouze mantinel za Altrichterem. Karlovarští se také jako první dostali do gólové šance, Šik prokličkoval přes plzeňskou obranu a následně dostal puk za Altrichterova záda, kotouč se však odrazil o tyč a z brankoviště vyjel. Západočeši i jejich fanoušci byli značně rozčarováni poté, co jejich oslavy rozhodčí zastavil rázným rozpažením. Dalším olejem do ohně pro domácí fanoušky bylo několik sporných zákroků, které zůstaly bez odezvy rozhodčího. Několik minut poté se už ale domácí dočkali své první přesilové hry. Tu ale Plzeň bez větších škod ustála. V 17. minutě byl vyloučen karlovarský Adam Křemen za faul vysokou holí, přesilovka hostů ale napodobila tu domácí a Plzeňští z ní nedokázali těžit. První dvacetiminutovka tak skončila za bezbrankového stavu.

Druhá třetina se odehrávala v podobném duchu jako ta první, avšak skóre se již měnilo. Plzeň přidala na aktivitě a vyneslo jí to dva góly. První z nich v 23. minutě zásluhou Jakuba Procházky. Hasman sám vjel do útočného pásma, zblízka vystřelil na Kašpara, puk se od domácího gólmana odrazil a Procházka ho v mžiku doklepl za čáru. Hasman se po zapsané asistenci snažil také o vstřelení branky, najel si zleva ke Kašparovi a vypálil, domácí gólman kotouč vyrazil betonem a ustál i následný tlak s několika dorážkami. Čtyřiatřicátá minuta se zapsala gólovým písmem pro Filipa Přikryla, jenž druhým bekhendovým pokusem přesně trefil odkryté místo pod Kašparovou lapačkou. Energie do druhého dějství také vložila mnoho sil, branky se přesto nedočkala.

Poslední dvacetiminutovce jednoznačně kralovala Plzeň, stejně jako v předchozí třetině se jí podařilo dvakrát skórovat. Ve 49. minutě si připsal svou druhou branku v utkání Filip Přikryl, který využil krásné kombinace s Langem a asistence gólmana Altrichtera. Energetici neměli v závěru co ztratit, a tak zkusili zariskovat v power-play. Čtyřicet sekund před koncem zápasu se prosadil Martin Lang, který s klidem trefil prázdnou klec Karlových Varů, a zpečetil tak dominanci svého týmu v prvním čtvrtfinálovém zápase. V sérii hrané na dvě výhry tak Plzeň bere důležitý první bod.

Václav Eismann (HC Energie Karlovy Vary): Vyrovnaná první třetina, poté ve druhé třetině soupeř po našich chybách dvakrát udeřil a získal jistotu. Projevila se jeho ofenzivní kvalita. My jsme se dostali do těžké situace, ale v úterý se k ní postavíme čelem.

Michal Straka (HC Plzeň 1929): Z dnešního utkání jsme měli trochu obavy, protože jsme tady v základní části nedokázali vyhrát. Poučili jsme se však z předchozích chyb. První třetinu byly Karlovy Vary lepším týmem, to jsem ale ustáli, ve druhé třetině se nám podařilo dvakrát skórovat, a pak jsme začali domácí přehrávat. Dnešní utkáni jsme zvládli a vyhráli jsme.