Skvělou sérii dorostenců rázně utnula Sparta

St. dorost: HC Energie - HC Sparta Praha (1:0, 1:3, 0:2)
V posledním domácím utkání základní části dorostenecké extraligy přivítali energetici pražskou Spartu. Domácí ve značně omlazené sestavě nedokázali eliminovat z ledu sparťanské pušky. Přitom si po první třetině odnášeli těsné vedení, ale kanonáda hostí v dalších dvou dějstvích určila vítěze v souboji dvou sousedů v tabulce. Za domácí se trefil Matěj Zadražil (na snímku).
Extraliga staršího dorostu, 27. kolo, čt 3.12.2009, KV Arena
Sparta
2:5
1:0, 1:3, 0:2
Branky a nahrávky: 16. Švec (Kubáč), 32. Zadražil (Tomeček, Beran) - 26. Procházka (Hudec, Matějček), 27. Rubeš (Sobotka), 29. Přibyl (Rubeš, Eis), 46. Rubeš (Přibyl, Eis), 56. Hudec (Hampl) . Rozhodčí: Florian - Belko, Vaněk . Vyloučení: 6:4 . Využití: 1:1 . Diváci: 70 . Průběh utkání: 1:0, 1:3, 2:3, 2:5 .
Karlovy Vary: Rauscher (Honzík) - Vilhelm, Lintemer, Urbančok, Novák, Matyáš, Konečný, Gombár, Troška - Táborský,Gorčík, Švec "C", Winkler, Kubáč, Zadražil, Bečka, Svoboda, Tomeček, Beran, Hroch.
Sparta: Bílek (Sedláček) - Sobotka "C", Skřivánek, Kolář, Kliment, Müler, Koževnikov, Bodnár, Veselý - Přibyl, Doležal, Hudec, Matějček, Rybalkin, Brzobohatý, Rubeš, Eis, Dvořáček, Teubner, Procházka, Hampl.

Zápas začal ve velmi vlažném tempu a na hře bylo znát postupné oťukávání z obou stran. Prvních pár minut zápasu se tedy odehrávalo spíše e středním pásmu. Za první vážnější akci můžeme považovat únik dvou karlovarských, kdy v 5. minutě ujížděli domácí Beran se Zadražilem, ale druhý jmenovaný si puk špatně zpracoval a nestihl prostřelit brankáře Sparty. O dvě minuty později to byli opět domácí, kteří donutili hostujícího Bílka k dalšímu zákroku. Švec nahrával přímo před branku Zadražilovi, ale gólman zachoval chladnou hlavu a bez rozpaků puk útočníkovi vypíchl. V polovině dějství se hra uklidnila a opět se hrálo spíše ve středním pásmu s velkým nasazením a soubojem téměř o každý puk. Domácí zřejmě v tomto intermezzu nabrali dech na protiútok a ten se jim také vydařil Marek Švec v čase 15:09 stihl prostřelit brankáře hostí ještě před odpískáním sudího. Sparťanská lavička se sice ještě chvíli poté bouřila proti tomuto verdiktu, ale rozhodčí byl ve svém rozhodnutí neoblomný. Domácí si tento stav pohlídali i přes závěrečný tlak Sparty.

Druhá třetina přinesla doslova brankové hody. Již od začátku dominoval na ledě celek Sparty a brzy se to projevilo i na světelné tabuli. Sparťané jak již bylo řečeno na domácí tlačili již od úvodního buly ve druhém dějství a vytěžili z tohoto náporu tři branky v rozmezí pouhých tří minut. Nejprve se prosadil Martin Procházka, který ve 26. minutě nadvakrát dorážel puk před Rauschrem. Nejprve do vyrážečky a poté odražený puk doje, zpracoval a rychle vypálil nad rameno gólmana. Hned o dvacet tři vteřin poté se hosté prosadili znovu. Tomáš Rubeš při úniku volil jednoduchou, avšak o to účinnější prudkou střelu mezi betony z mezikruží. Hosté tento nápor završili brankou ve 29. minutě. Daniel Přibyl přidal na účet Sparty další branku, když ujel hned po vhazování a nadvakrát se mu povedlo překonat domácího gólmana. Domácí se však nevzdali a v závěru třetiny, konkrétně ve 32. minutě korigovali stav po dvou dějstvích na jednobrankový rozdíl. Postaral se o to kapitán Matěj Zadražil výstavní trefou v přesilové hře.

V posledním dějství se hrál spíše agresivní hokej a poznat to bylo i na trestných lavicích. Domácí však vzhledem k nepříznivému skóre tlačili na Spartu v naději o vyrovnání, ale nechávali příliš mnoho prostoru směrem dozadu, což se speciálně u týmů jako je Sparta nevyplácí. Už ve 45. minutě navyšoval Tomáš Rubeš, když dostal přihrávku přímo před nikým nechráněného brankáře domácích, který dříve než stihl scvaknout betony, obdržel skulinkou mezi nimi v pořadí již čtvrtou branku. Velmi dusno bylo v na ledové ploše ve 49. minutě. Stanislav Eis zákeřně bodnul jednoho z domácích špičkou hole a rozhodčí jej i přes protesty hostující lavičky poslal do sprchy. Nicméně hosté pětiminutové oslabení přečkali bez inkasování a takřka první šance v plném počtu skončila brankou. V 56. minutě využil naopak Denis Hudec přesilovku Sparty a zpečetil tak účet čtvrtečního utkání. Z vyhroceného závěru ke konci třetiny stojí za zmínku nesmyslný faul hostujícího brankáře Bílka, který za brankou podrazil domácího hráče.