Slavia senzaci nepřipustila, z metropole s jedním vítězstvím

F2: Slavia Praha - HC Energie 5:2 (1:0, 2:2, 2:0). Stav série: 1:1
Také v druhém utkání finálové série zvítězil celek, který jako první vstřelil branku. Tentokrát to však byla domácí Slavia, která v závěru úvodní třetiny otevřela skóre. Energie sice zásluhou dalekonosných střel Petra Mudrocha a Ondřeje Němce dokázala dvakrát snížit, k vyrovnání se však nedostala. Karlovarští přes dnešní porážku 5:2 mohou z Prahy odjíždět spokojení, dokázali splnit stanovený úkol a uhrát zde jedno vítězství. V úterý od 17:25 přivítají slávisty doma ve svém zelenobílém pekle.
O2 extraliga, F2, so 5.4.2008, O2 Arena
Slavia
5:2
1:0, 2:2, 2:0
Branky a nahrávky: 19. Rataj (Novák), 26. Hruška (Klepiš), 29. Drtina (Klepiš), 45. Červenka (Bednář), 60. Bednář - 27. Skladaný (Mudroch), 36. Němec. Rozhodčí: Mikula, Hradil - Charvát, Kalivoda. Vyloučení: 7:7. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 16152. Střely na branku: . Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:2, 5:2.
Slavia: Svoboda - Kadlec, Vašíček, J. Novák, Kolařík, Sloboda, Žižka, Drtina - Bednář, Červenka, Tomica - D. Hruška, Klepiš, Vondrka - Micka, V. Růžička ml., Sup - Rataj, Doležal
Karlovy Vary: Mensator - Dobroň, Jiří Hanzlík, Mudroch, Řezníček, Němec, Prošek, Grof, Brňák - Kumstát, Skuhravý, Košťál - Bílek, Kraft, Skladaný - Melenovský, Kristek, Milan Procházka - Zucker, Pech, V. Polák

Skóre utkání se mohlo měnit už po pár vteřinách hry, když se do přečíslení dva na jednoho dostal Kumstát se Skuhravým. Druhý jmenovaný ale Svobodovu bránu vysoko přestřelil. Hosté byli na začátku aktivnější a svým pohybem pořádně proháněli beky Slavie. Jenže gólových šancí moc nebylo, hrál se opatrný a důrazný hokej. A nic na tom nezměnily ani přesilovky obou týmů. Za zmínku stojí snad jen únik Skuhravého, jehož tvrdou ránu ale Svoboda bez problémů zneškodnil.

Vzrušení tak přinesla až 16. minuta. Zničehonic se za zády hostujících beků zjevil rychlík Roman Červenka, jenž se tak řítil sám na Mensatora. Ten ale nezazmatkoval a jeho střelu vyrazil. O tři minuty později už ovšem kapituloval. Novák tvrdě vypálil od modré, mladý gólman Energie kotouč vyrazil jen před sebe a nepokrytý Igor Rataj ho snadno doklepl do brány – 1:0.

Na začátku druhé části hry Slavia dohrávala přesilovou hru, když těsně před odchodem do kabin fauloval Prošek. A červenobílí tak byli rázem velmi blízko dalšímu gólu. V obranném pásmu hostů vyvinuli obrovský tlak, gól ale nepřinesla ani střela Červenky, ani rána Bednáře. Málem tak udeřili hosté, když se ve 23. minutě do přečíslení dostali Pech s Košťálem. Košťálovi se však při zakončení svezl puk z hokejky, a gólman Slavie tak zasahovat ani nemusel. Ze strany Energie to ale byla spíše ojedinělá akce, ve druhé třetině totiž dominovala Slavia. V čase 25:02 to potvrdila i gólově, když se po skvostné Klepišově nahrávce přesně mezi betony trefil David Hruška - 2:0.

Hosté se ale oklepali a ihned snížili. Minutu po druhé brance Slavie se prosadil karlovarský František Skladaný, kterému pomohla i nezbytná dávka štěstí. V přesilovce od modré vypálil Mudroch a jeho pumelici tečovala hned dvojice hráčů – slávista Kolařík a právě Skladaný – 2:1. Jenže domácím se podařila blesková odpověď. A opět u toho byl Petr Mudroch. Ve 29. minutě střílel Klepiš, důrazný bek Energie puk zblokoval jen k volnému Jiřímu Drtinovi a ten v pádu skóroval – 3:1.

Strhující hokej pokračoval a Varům se opět podařilo snížit na rozdíl jediného gólu. V čase 35:33 vypálil nenápadnou střelu Ondřej Němec, Svoboda měl zakrytý výhled a kotouč uviděl až v síti – 3:2. Západočeši mohli záhy i vyrovnat, a to když zpoza Svobodovy brány nečekaně vyjel Kumstát. Kotouč za brankovou čáru ale neprocpal.

Třetí dvacetiminutovka nabídla očekávaný obraz hry. Karlovy Vary se hnaly dopředu, ale Slavia spolehlivě bránila a vyhlížela možnost rychlého brejku. Ty sice nepřicházely, domácím hráčům to však vadit nemuselo. Opět si totiž vypracovali dvoubrankový náskok. Na začátku 45. minuty se puku ujal Jaroslav Bednář, najel si do levého kruhu a bezprostředně vypálil. Kotouč se od tyče odrazil zpět do brankoviště a Roman Červenka, ač důrazně atakován, lehce rozvlnil síť – 4:2. Slavia pak zkušeným výkonem držela hru daleko od své brány a před rekordní návštěvou sezony (16 152 diváků!) předváděla líbivý hokej.

Energie si do konce utkání vypracovala už jen jedinou větší šanci, a to když pár minut před koncem zblízka pálil Kumstát. Svoboda proti němu ovšem vytáhl fantastický zákrok. Přesto se diváci ještě jedné branky dočkali. Pár sekund před koncem se do prázdné brány zdálky trefil Jaroslav Bednář, a upravil tak na konečných 5:2 pro Slavii.

Jiří Kalous (Slavia): "Bylo to velmi náročné utkání, oboustranně hráči hrají opravdu nadoraz, ani jedna strana nechce dát milimetr ledu zadarmo a je to boj. Nám se podařilo vstřelit z předbrankového prostoru úvodní branku, což nás trošinku uklidnilo. Dnes jsme zaslouženě zvítězili, protože jsme byli důraznější, dali si na to pozor, ale především jsme se soustředili na defenzivu, kde jsme to zvládli."

Václav Baďouček (Karlovy Vary): "Začátek dnešního utkání trošku připomínal včerejšek. Byli jsme v úvodu lehce aktivnější, ale pak přišla tři naše zbytečná vyloučení, v závěru třetiny gól Slavie a bylo vidět, že Slavia se uklidnila. Dneska vyhrála zaslouženě, protože nás předčila v důrazu před oběma brankami. My jsme tři góly dostali po dorážkách, kdy zůstal jediný obránce na dva hráče soupeře. V tomto směru musíme do dalších utkání určitě přidat."