Smolný víkend mládeže pokračuje, jediný bod získal dorost

S.dorost: HC Energie – HC Eaton Pardubice 3:4pp (2:1, 1:0, 0:2 - 0:1)
Junioři: PSG Zlín – HC Energie 6:3 (2:0, 1:1, 3:2)
Ani druhé zápasy tohoto víkendu nedopadly podle představ karlovarských mládežníků. Starší dorostenci přitom utkání s Pardubicemi dlouho kontrolovali a díky trefám Marka Švece (na snímku), Matěje Zadražila a Jakuba Matyáše už vedli o dvě branky. Až přílišná pasivita v závěru utkání se jim však stala osudnou, rozhodující úder si soupeř schoval do prodloužení. Ve Zlíně naopak domácí hokejisté žádný zvrat nepřipustili a po každém karlovarském snížení rychle obnovili svůj náskok.
Extraliga staršího dorostu, 12. kolo, so 30.1.2010, KV Arena
Pardubice
3:4p
2:1, 1:0, 0:2 - 0:1
Branky a nahrávky: 1. Švec (Kubáč), 19. Zadražil (Tomeček, Beran), 22. Matyáš - 6. Chlupáč (Chmelař, Moučka), 45. Březina (Vachutka, Zrůst), 58. Zrůst (Chlupáč, Březina), 64. Březina (Tomín, Škvor). Rozhodčí: Kostourek. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:2. Diváci: 79. Střely na branku: 42:27. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:4.
Karlovy Vary: Rauscher - Vilhelm, Šafář, Urbančok, Novák, Sturma, Troška - Táborský, Zadražil, Csamango, Winkler, Švec, Kubáč, Svoboda, Tomeček, Formánek, Bečka, Matyáš, Hluchý
Pardubice: Langhamer - Škvor, Žemlička, Petira, Rychlík, Starý, Beneš, Voženílek - Vachutka, Zahaluk, Šťastný, Chmelař, Březina, Moučka, Zrůst, Chlupáč, Tomín, Křečan, Vlček, J.Veselý

První minuty střetnutí patřily jasně domácím hokejistům. A nebylo to pouze zásluhou Marka Švece, který při signalizovaném vyloučení už po 38 vteřinách skóroval. I v dalších okamžicích se na Langhamera valil jeden útok za druhým a blízko k navýšení skóre byl například v páté minutě Winkler. Vydechnout si brankář Východočechů mohl až s vyloučením Zadražila. Už po necelé minutě trestu domácího útočníka navíc Filip Chlupáč tečoval Chmelařovu střelu, a povedená přesilovka Pardubic tak skončila vyrovnáním. Krátkodobé psychické převahy mohl ve velkém zmatku po chvíli ještě využít Voženílek, ale brankář Rauscher díky akrobatickým zákrokům i svým obráncům odolal. Další minuty již jednoznačného lídra neměly a šance se střídaly na obou stranách. Za zmínku stojí především Langhamerův zákrok lapačkou při úniku Kubáče a Winklera na jediného pardubického obránce, či Moučkův výpad ke karlovarské pravé tyči. O třetí a poslední změnu skóre v první třetině se nakonec postarali domácí. Po přísném vyloučení Moučky za zdržování hry se Matěji Zadražilovi podařilo tečovat Tomečkovu střelu, a vrátit tak domácím barvám vedení.

Také nástup do další třetiny se Karlovarským povedl na výbornou. Ačkoli se hosté snažili od počátku převzít aktivitu, zpátky na zem je srazila nenápadná střela Jakuba Matyáše, kterou gólman se zakrytým výhledem propustil za svá záda. V následné nepříliš záživné pasáži se domácí uklidnění dvoubrankovým náskokem neměli potřebu nikam tlačit, hostům se naopak nedostávalo psychických sil. Oklepat se dokázali až v 29. minutě, kdy v útočném pásmu rozpoutali kolotoč, který se jim mnohdy nepodaří vytvořit ani v přesilové hře. I díky zásahům Rauschera proti Březinovým střelám mohli nakonec vyčerpaní domácí odjet na střídačku, aby druhá polovina třetiny patřila právě jim. Dlouhotrvající tlak Energie odstartovala pohledná přesilovka při vyloučení Veselého, již v plném počtu pak v 35. minutě Svoboda rozezvučel břevno. Úplně jiný zvuk se halou rozezněl o další minutu později, kdy Švec příklepem z mezikruží zasáhl Langhamera do masky. Vyloučení domácího Nováka v posledních dvou minutách třetiny pak Pardubickým spíše než snížení skóre přineslo alespoň krátký odpočinek od domácího tlaku.

Nestát Beran v rozhodující okamžik zády k brance, mohli domácí skórovat i na začátku třetího dějství. Tento neúspěch jakoby předznamenal blížící se pohromu pro karlovarský celek. Hosté postupně přebírali iniciativu a ve 45. minutě se radovali ze snížení, když David Březina zužitkoval Zrůstovu nahrávku od zadního mantinelu přímo před branku. Energetici pak ještě víc znervózněli a do útočného pásma se dostávali se stále menší frekvencí. Ani Východočeši ovšem nezaveleli k nějakému drtivému náporu a se zabezpečenou obranou čekali na svou šanci. Trpělivost se jim nakonec vyplatila v 58. minutě. Při vyloučení Nováka vypadla Rauscherovi střela Chlupáče do brankoviště, odkud ji pohodlně do prázdné klece doklepl Adam Zrůst. Je zřejmé, že psychická převaha se rázem ocitla na straně hostujícího celku. Naplno se to projevilo v prodloužení, ve kterém Pardubice udávaly tempo hry. Na začátku 64. minuty jim druhý bod zajistila střela Davida Březiny, která nečekaně prošla Rauscherovým postojem u tyčky.