Souboj o druhé místo starším dorostencům nevyšel

SD: HC Energie - HC Plzeň 1929 3:4pp (1:0, 1:1, 1:2 - 0:1)
Starší dorostenci po pátečním zápase znovu nastoupili na domácí led, kde v západočeském miniderby vyzvali Plzeň. Karlovarští po celou dobu zápasu udávali tempo hry, avšak hosté zvyšovali tlak a v závěru se jim podařilo vyrovnat. Zápas proto dospěl až do prodloužení, ve kterém energetici nedokázali využít přesilovou hru, což se jim stalo osudným a získávají pouze bod.
Extraliga staršího dorostu, 22. kolo, so 12.11.2016, KV Arena
Plzeň
3:4p
1:0, 1:1, 1:2 - 0:1
Branky a nahrávky: 16. Prošek (Přibyl), 29. Přibyl (Bernáth), 51. Hotěk (Tlačil) – 25. Procházka (Kaňák), 50. Reitspies (Novák, Kaňák), 57. Přikryl (Červenka), 65. Hajšman (Štěpánek). Rozhodčí: Knapík – Sládek, Gerát. Vyloučení: 5:7. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 118. Střely na branku: 32:31.
Karlovy Vary: Beran – Bernáth, Zavřel, Štaif, Přibyl, Ptáček, Kala, Klejna – Holub, Hudečka, Habr, Bečka, Prošek, Šik, Tlačil, Halberštát, Hotěk, Petrov, Jílek
Plzeň: Kolář – Houdek, Kaňák, Štěpánek, Lokajíček, Šilhán – Reitspies, Procházka, Přikryl, Kolda, Matiášek, Hajžman, Roubal, M. Červenka, Hajšman, Mužík, Hasman, Váňa, Kovařík

Hosté vstoupili do západočeského derby s velkým sebevědomím, které jim jistými zákroky srážel gólman Beran. Ani obrana Plzně nepůsobila nijak přesvědčivě a nechávala karlovarským útočníkům dost prostoru. Blížila se osmá minuta zápasu, když se Karlovarští dopustili už druhého trestu, ale ani jednu přesilovou hru nedokázala Plzeň využít. Energetici se nepoučili a dál faulovali. Indiáni měli možnost již třetí přesilové hry, ale naprosto zkrachovali, když ve vlastním oslabení nechali ujet Radka Proška, jenž se střelou po ledě nemýlil.

Energie vstoupila do druhé třetiny výrazně lépe a od začátku byla lepším týmem, přesto se nevyvarovala některých chyb. Karlovarští nabídli Plzni další početní výhodu, kterou už hosté dokázali zužitkovat zásluhou Jakuba Procházky. O chvíli později se přesilové hry dočkal i domácí celek, a to hned dvojnásobné. Při hře 5 na 3 strhl vedení na stranu domácích Tomáš Přibyl. Indiáni se natahovali po vyrovnání, jenže v domácí kleci byl proti výborný Adam Beran. Karlovy Vary dohrály zbytek třetiny v početní výhodě, při které Plzeň k ničemu nepustily a do šaten si odnesly hubené vedení 2:1.

Třetí periodu načali energetici v početní převaze. Vyloučených stále přibývalo, především na plzeňské straně, ovšem branek nikoliv. Tedy až do 49. minuty, ve které se Plzeň dočkala vytouženého srovnání, pod které se gólově podepsal Vít Reitspies. Z vyrovnaného stavu se hosté nemohli radovat příliš dlouho, když s rychlou odpovědí přispěchal nejproduktivnější hráč Energie Michal Hotěk. Stíhací jízda hostů pokračovala. Na 3:3 vyrovnal bekhendovou střelou Filip Přikryl. Karlovarským se už odskočit nepodařilo a zápas dospěl do prodloužení. I to se neslo v duchu trestů. V jednu chvíli hráli Karlovarští dokonce pět na tři, následně čtyři na tři. V obou případech zamknuli Plzeňské v jejich obranném pásmu a zasypali Kristiána Koláře střeleckými pokusy, avšak ani jeden puk neskončil za jeho zády. Když do konce prodloužení zbývalo 43 vteřin, rozhodl o bodu navíc pro Indiány přesnou střelou pod břevno Kamil Hajšman.

Václav Eismann (HC Energie Karlovy Vary): V první řadě bych chtěl pogratulovat soupeři k zisku dvou bodů. Utkání se rozhodovalo v situacích jeden na jednoho, které jsme příliš nezvládali. Bylo to vidět v závěru za stavu 3:2 kdy plzeňský útočník Přikryl přehrál dva naše hráče v souboji jeden na dva.

Bořek Hanzlík (HC Plzeň 1929): Karlovy Vary jsou naším nejčastějším soupeřem, se kterým navíc hrajeme nejvyrovnanější zápasy. I bilance je poměrně vyrovnaná. Tým mají kvalitní, základem je rychlý přechod do útoku, s tím jsme měli i problémy v první třetině. Pak jsme se na to zaměřili a postupem času byli i mírně lepší. Remíza je spravedlivá, vítězství zase cenné. Prosadili se i jiní hráči, než stálí střelci, což je pozitivní a výborný výkon předvedl i gólman, takto ho známe.