St. dorost: Branka v posledních vteřinách posílá v sérii do vedení Zlín

St. dorost: HC Energie - PSG Zlín 3:4. Stav série: 0:1 (2:2, 1:1, 0:1)
Velice slibně si rozehráli karlovarští dorostenci první osmifinálový duel se zlínským PSG. Inkasovali sice jako první, ale hned po pár minutách otočili skóre ve svůj prospěch a po závěrečném tlaku se šlo do šaten za vyrovnaného stavu po dvou brankách na obou stranách. V závěru zápasu se však přiklonilo štěstí na hokejky hostů a necelou minutu před koncem se dostali do vedení. Domácí již nedokázali na tuto branku odpovědět, a tak jsou v krátké sérii zápas od vyřazení.
Extraliga staršího dorostu, OF1, st 10.3.2010, KV Arena
Zlín
3:4
2:2, 1:1, 0:1
Branky a nahrávky: 6. Kubáč (Novák, Beran), 8. Tomeček V. (Beran), 22. Zadražil (Záhora D.) - 4. Doležálek (Galuška), 20. Sekerka (Merta), 39. Romig (Burša, Sekerka), 60. Romig (Kučera, Haloda) . Rozhodčí: Grech - Fiala, Havelec. . Vyloučení: 2:5 . Využití: 2:0 . Diváci: 80 . Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 3:2, 3:4 .
Karlovy Vary: Honzík - Hluchý, Vilhelm, Valeš, Urbančok, Novák, Matyáš, Gombár, Troška - Táborský, Zadražil, Kubáč, Sýkora, Bečka, Lintemer, Svoboda, Tomeček V., Formánek, Beran, Záhora D. "C".
Zlín: Rozum - Buchta, Řezáč, Tomeček J., Strojil, Malota, Janota, Hampl, Urbanec "C" - Haloda, Romig, Kovařík, Kučera, Galuška, Burša, Skočík, Merta, Popelka, Sekerka, Doležálek, Vaculín.

Hned na první branku nemuseli diváci dlouho čekat. Ve 4. minutě se hosté jako blesk z čistého nebe objevili v mezikruží a o úvodní trefu zápasu se postaral dělovkou pod víko Radim Doležálek. Domácí se však nedali lacino a už v 6. minutě panovalo v KV Areně opět vyrovnané skóre. O branku na 1:1 se zasloužil Ondřej Kubáč, když tečoval nahazovaný puk z hole Nováka. Hra se však ani za tohoto stavu neuklidnila a už v 8. minutě se rozvlnila síť Zlína znovu. Vojtěch Tomeček obdržel puk na modré a bez rozpaků se napřáhl a lišácky prostřelil brankáře Zlína Rozuma mezi betony.

Chvíli poté se hrálo velice vyrovnaně a k vidění bylo časté napadání u mantinelů a boje o puk ve středním pásmu. Hosté měli chvílemi herně navrch díky přesilovkám, ale ty i přes tlak zůstaly nevyužity. Přesto však před sirénou měli poslední slovo. Ve 20. minutě skryl Martin Sekerka nepříliš prudký puk mezi beky, a ten tak bezstarostně doklouzal až do branky, bez povšimnutí okolních hráčů.

Druhé dějství již tak pohledný hokej nenabídlo, ale i přesto se v něm urodily brankové příležitosti. Domácí zužitkovali hned tu první. Končící přesilovou hru využil ve 22. minutě Matěj Zadražil, když svou dělovkou prostřelil Rozuma nad ramenem. Následovala opět hra odvíjející se víceméně ve středním pásmu se skromným počtem šancí. A jakoby se nechali hosté inspirovat první třetinou, šetřili si síly na závěrečný tlak, ve kterém opět srovnali skóre. Emil Romig ve 39. minutě při úniku prostřelil domácího brankáře, a do šaten se tak po druhé siréně šlo znovu za nerozhodného skóre.

Od začátku se hrál spíše vyrovnaný hokej a oba týmy ve své taktice spoléhaly především na výkon obranných řad. Ve velké příležitosti se přesto objevil hostující Skočík, ale ani jeho střele přes dva obránce domácího Honzíka nepřekvapila. Poslední minuty utkání však už diktoval tempo především Zlín. Vytvářel si šance, který končily většinou na Honzíkovi a domácí útočili spíše jen z brejkových situací. I přes bojovnou obranu však domácí dostali ránu. Necelou minutu před koncem se do puku v mezikruží opřel Emil Romig a do poloodkryté klece poslal puk a zároveň první bod do osmifinálové série, kterou nyní Berani vedou a jsou pouhý bod od postupu.

Václav Eismann (HC Energie): Zklamaní určitě jsme. Utkání se Zlínem mělo všechny prvky, které přináší play off. Hráči se vydali ze všech sil. Ale my jsme v každé třetině nezvládli závěr. Obzvlášť v té poslední. Hrubá chyba jednoho z nejzkušenějších hráčů Pavla Valeše. Celou situaci na hřišti špatně vyhodnotil a rozehrával s velikou měrou rizika. Soupeř dostal kotouč pod modrou a svoji šanci využil. Je to veliká škoda. Chvilku před inkasováním jsme měli šanci, když jeli dva kluci na jednoho. Mohlo to skončit opačně.

Zdeněk Čech (PSG Zlín): Podle mého to bylo vyrovnané utkání se šťastným koncem pro nás. Udělali jsme pár zbytečných faulů a domácí nás trestali. Proto byli stále kousek před námi. Díky tomu, že jsme bojovali, tak jsme dokázali utkání v závěru všech třetin vyrovnat. Celý zápas jsme hráli na čtyři formace a proto jsme měli dost sil. Hráče jsme posílali na led s tím, ať napadají rozehrávku soupeře. V poslední části se nám to vyplatilo a dali jsme vítěznou branku.