St. dorost: Kladno selhalo na výkonech brankáře Feča

St. dorost: HC Energie - Rytíři Kladno 2:1 (1:1, 1:0, 0:0)
K desátému kolu dorostenecké extraligy zavítalo do KV Areny Kladno. Domácí se radovali už v první třetině z vedení, ale minutu před konce vyrovnal stav Jirák a do šaten se šlo za nerozhodného stavu. Chvíli po přestávce však skóroval Sebastián Gorčík (na malém snímku) a těsné vedení 2:1 udrželi energetici až do závěru utkání. Hosté byli chvílemi aktivnější, ale Karlovarští se mohli spolehnout na skvělé výkony v brance v podání Davida Feča.
Extraliga staršího dorostu, 10. kolo, so 8.10.2011, KV Arena
Kladno
2:1
1:1, 1:0, 0:0
Branky a nahrávky: 12. Matyáš (Hroch, Molnár), 30. Gorčík (Csamango) - 19. Jirák (Křepelka). Rozhodčí: Bouzek - Jelínek, Pešek. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 100. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1.
Karlovy Vary: Fečo (Frček) - Matyáš, Šafář, vaněk, Michálek, Priškin, Kodl - Molnár, Csamango, Bečka (C), Zikmund, Čápek, Gorčík, Petrov, Zielgler, Vrána, Hroch.
Kladno: Exner (Kaňka) - Paták, Bunda, Špaček, Hierman, Kehar, Hulcr, Potekhin - Seidl, Janeček, Slánský, Christl, Kuzďas, Jirák, Novák, Hoffman, Šilhavý, Křepelka, Habrdla, Horák.

Domácí nevstoupili do zápasu šťastně a už po pár sekundách seděl na trestné Šafář. Hosté však nabídnutou šanci nevyužili a co nevidět se situace opakovala, ale na druhé straně. Karlovarští však hosty napodobili a ani oni vyloučení Janečka nepotrestali. Následně se hrálo více méně nahoru a dolu bez výraznějších šancí. Oba celky se soustředily na bezchybnou defenzivu. Jako první prolomil střelecké trápení Jakub Matyáš, když ve 12. minutě střelou od modré během přesilové hry propálil Exnera mezi betony. Hra se následně uklidnila, ale i hosté o sobě dávali vědět. Například Janečkova dělovka z mezikruží, byť šla mimo, pořádně vystrašila brankáře Feča. Následně se ale i hosté mohli radovat a i oni po využité power play. Miroslav Jirák si v 19. minutě sjel na pas a z první jej poslal do branky. Více se již v úvodní dvacetiminutovce udát nestihlo.

Do druhé třetiny sice vstoupili domácí v nevýhodě, kvůli dohrávané přesilovce hostů, toto oslabení ale ustáli. V první polovině třetiny se toho vesměs moc nestalo. Hrál se opatrný hokej odpovídající průběžnému skóre a oba celky důsledně dbali na obranu, ze které teprve vycházeli útočné akce. Za nejnebezpečnější můžeme považovat průnik Csamanga, který ale ztroskotal na betonech kladenského gólmana. Až v polovině dějství se začaly „věci“ hýbat. Jmenovaný Csamango našel Sebastiána Gorčíka, který přesnou střelou z první vrátil domácím těsné vedení. Stalo se tak ve 30. minutě. Následně se ozvali hosté. Křepelka pohořel hned ve dvou brejcích a kapitán Kladna – Habrdla – měl sice na holi vyrovnání, ale tečovat prudký pas za Feča se mu zkrátka nepodařilo. V závěru měli ještě domácí tlak díky power play, ale hosté je doslova „vylehali“.

Poslední dvacetiminutovka volně navázala na předchozí dějství. Oba týmy se soustředily na hru bez chyb a především na co nejméně propustnou obrannou linii. Za všechny útočné akce z první půle této třetiny, i když jich moc nebylo, jmenujme únik Csamango – Bečka. První jmenovaný nahrával, ale Bečka nestihl kotouč zpracovat. V polovině třetiny se Kladno přeci jen vymanilo z tlaku Energie a dalo o sobě vědět. Chvílemi bylo před Fečem velmi horko, ale domácí brankář tým podržel vynikajícími zákroky. Vzápětí se hnali na zteč postupně Csamango a Petrov, ale oba ztroskotali i na druhém fantomovi – Exnerovi. V 58. minutě byl při úniku faulován Bečka, ale domácí již nic kloudného v přesilovce nevymysleli. Hosté to v úplném závěru ještě zkoušel bez gólmana, ale nic na plat. Domácí udrželi těsné vedení a do tabulky si připíší všechny tři body.

Václav Eismann (trenér HC Energie KV): „Bylo to hodně vyrovnané utkání, jak tomu i napovídá výsledek. Místy bych řekl, že byl soupeř i aktivnější. U nás došlo ke zlepšení až ve třetí třetině, kde jsme soupeře do ničeho nepustili. Já osobně bych řekl, že to dnes bylo vítězství především brankáře Davida Feča, který nás výrazně podržel. Zápas se lámal především v tom, že jsme ubránili nebezpečné kladenské přesilovky. A to, že soupeř neskóroval byla, jak již jsem řekl, zásluha brankáře Feča. Když vás v zápase takto podrží gólman, tak se vždycky mužstvu hraje lépe. My jsme měli ve třetí třetině asi dva samostatné nájezdy, které bychom měli proměňovat, ale koncovka je naše dlouhodobá slabina. Musíme na tom neustále pracovat, je to takový nekončící příběh napříč klubem ve všech věkových kategoriích.“