St. dorost: Z loterie nájezdů vyšli lépe Jihlavští

St. dorost: HC Dukla Jihlava - HC Energie 3:2 sn. (1:1, 0:1, 1:0)
Po šesti vyhraných zápasech si starší dorostenci nachystali dalekou cestu až na rozhraní Čech a Moravy, na předchozí úspěchy ale nenavázali. I přes jednoznačnou převahu domácích byl po první dvacetiminutovce stav vyrovnaný. Pak ale ujel v oslabení Vojtěch Tomeček (na snímku), zakončil mezi betony a energetici vedli. V závěru však inkasovali a po napínavém prodloužení přišly na řadu samostatné nájezdy, ve kterých rozhodl o bonusovém bodu pro domácí Hynek Tobola.
Extraliga staršího dorostu, 39. kolo, pá 28.1.2011
Jihlava
3:2sn
1:1, 0:1, 1:0
Branky a nahrávky: 8. Čermák (Vlček), 49. Peroutka (Brabec, Střecha), rozhodující nájezd Tobola - 10. Kubáč (Bečka), 34. Tomeček. Rozhodčí: Čech - Reich, Svoboda. Vyloučení: 5:8. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 70. Střely na branku: 38:37. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 1:2, 3:2.
Jihlava: Krejčík - Peroutka, Kříž, Tobola, Čermák, Čurilla, Zadražil V., Hošek - Březka, Brabec, Střecha - Gregar, Vlček, Vantuch - Kovářů, Mandát, Svobodník - Štěrba, Vítek
Karlovy Vary: Rauscher - Lintemer, Vilhelm, Gombár, Troška, Sturma, Čoudek, Novák - Táborský, Csamango, Vrána - Zadražil M., Tomeček, Winkler - Kubáč, Bečka, Gorčík - Jiroušek, Čápek

Páteční utkání začalo lépe pro domácí hráče. Po většinu času se drželi před bránou hostů a za to také byli odměněni v 8. minutě, když přesně mířil Martin Vlček po přihrávce od Romana Čermáka těsně vedle brankáře Rauschera. Ovšem již za dvě minuty se daří Karlovým Varům vyrovnat. Ondřej Kubáč skóroval, když vyslal kotouč mezi betony Krejčíka. Jihlava dostala ještě příležitost, když měli jihlavští hráči výhodu, ovšem proměnit se jim nepodařilo.

Druhou třetinu se podařilo trefit tyčku Matěji Zadražilovi, ale na dorážku u brány nikdo nestál. Následně přišla série vyloučení, ale i tak se na karlovarské hráče usmálo štěstí. Vojtěch Tomeček samostatně ujel a poslal z mezikruží kotouč mezi betony Krejčíka.

Přišlo ještě několik šancí, ovšem skóre se změnilo až ve třetím dějství, kdy se do brány trefoval po zakázaném uvolněním Jiří Peroutka a tím vyrovnal. Domácí se ještě pokoušeli strhnout své vedení na vlastní stranu, když byli poslední dvě minuty ve výhodě, když byli hosté potrestáni za příliš mnoho hráčů na ledě. Ale tato šance nebyla proměněna a tak přišlo prodloužení.

Přes několik téměř samostatných nájezdů se nepodařilo se prosadit ani jednomu týmu a už diváky na Horáckém zimním stadionu čekaly pouze nájezdy. Rozhodující nájezd proměnil Hynek Tobola a tím zajistil o bod navíc pro Jihlavu a stav 3:2 na světelné tabuli už zůstal.