St. dorost otočil zápas v Plzni a těší se na semifinále!

St. dorost: HC Plzeň 1929 - HC Energie 1:4 (1:1, 0:1, 0:2) Starší dorostenci porazili Plzeň 2:0 na zápasy a poprvé v novodobé historii klubu si zahrají semifinále extraligy! V druhém utkání podali na ledě soupeře výborný kolektivní výkon, branky vstřelili Rubeš, Michálek, Hroch a Beránek a tým se opět mohl opřít o výkon brankáře Frčka. Semifinále odstartuje v neděli 24. března, čas a jméno soupeře upřesníme později.
Extraliga staršího dorostu, ČF2, st 20.3.2013
Plzeň
1:4
1:1, 0:1, 0:2
Branky a nahrávky: 3. Uhlík (Švarc) – 9. Rubeš (Veverka), 22. Michálek (Molnár), 51. Hroch (Gorčík), 60. Beránek. Rozhodčí: Mertl - Flégl, Jindra. Vyloučení: 8:5, navíc Beneš (PLZ) 10 min. Využití: 2:0. Diváci: 162. Střely na branku: 40:33.
Plzeň: Pacl - Polívka, Hůlka, Lobo, Walter, Beneš, Švarc, Vlček, Prokop, Kristl, Holý, Opava, Michel, Uhlík, Krliš, Indrák, Čadek, Sladký, Přikryl
Karlovy Vary: Frček - Vrána, Šafář, Beránek, Molnár, Dimitrov, Vaněk, Rubeš, Binias, Hroch, Blaha, Gorčík, Petrov, Priškin, Michálek, Jirušek, Janata, Rulík, Kodl, Pfister, Veverka

Indiáni začali aktivně a byli brzy odměněni vedoucí brankou. Po hezké akci si Jiří Uhlík stáhl puk do ideální pozice a poslal puk do sítě. Jenže hosté brzy srovnali krok v přesilovce, když Tomáš Rubeš krásně schoval svou střelu za clonícího obránce, který stál nešťastně před Paclem tak, že plzeňský gólman o puku věděl až v tu chvíli, kdy skončil za jeho zády. Ve 14. minutě měl druhý gól domácích na hokejce Krliš, jenže minul odkrytou klec soupeře. Následně mohl v přesilovce zvrátit utkání na karlovarskou stranu Hroch, ale z otočky i on minul.

V úvodu druhé části putoval na hanbu domácí Indrák a hosté se znovu prosadili, když se trefil Patrik Michálek. Po sérii převážně plzeňských vyloučení tak Karlovarští hájili hubený náskok poměrně s přehledem. Domácí zahrozili především ve 35. minutě, to Polívka vystřelil od modré a Frček puk jen vyrazil. Krliš byl sám u pravé tyčky a nedokázal zvednout kotouč nad Frčkův beton.

Domácí byli nejnebezpečnější v přesilovkách, jenže v tomto zápase jim prostě nebylo přáno... A tak dostali znovu lekci z produktivity. V 51. minutě Gorčík poslal puk do tyčky a ten se odráží vnitřkem brankoviště přímo na hůl Daniela Hrocha, který z více než poloviny odkrytou klec nemohl netrefit. V 58. minutě Kristlovi utekl puk na branku a zaskočený Frček tak tak vykopl puk. Jenže přímo na hůl plzeňského hráče, který zblízka poslal kotouč jen do lapačky. A když indiáni sáhli ke hře vabank, odvolali gólmana a tlačili v šesti, hosté přidali postupovou pojistku díky Ondřeji Beránkovi.

Radek Kampf (HC Plzeň 1929): Stejně jako v předchozím duelu i dnes jsme měli řadu velkých příležitostí, avšak jsme shořeli na výborně chytajícím gólmanovi soupeře. Myslím si, že některé zákroky, možná tři, čtyři, hlavní sudí posoudil příliš přísně, ale to naprosto spadá do jeho kompetencí. Od rozhodování je na ledě. Dneska jsme neproměnili šance, to je hokej. V první řadě ale v obou zápasech naši někteří hráči nás zklamali a nehráli v takovém nasazení, jak se na play-off sluší. To je opravdu zklamání.

Václav Eismann (HC Energie Karlovy Vary): Byli jsme si velice dobře vědomí síly Plzně v individualitách, proto jsme před ní v každém zápase měli respekt. Jenže se ukázalo, že nejlepší individuality ne vždy vyhrávají. Snažili jsme se podat kolektivní, disciplinovaný a charakterní výkon, což se nám podařilo. Několikrát při nás stálo štěstí, ale to k hokeji patří. Náš brankář po celé play-off nás skvěle drží, až mě to kolikrát zaskočí. Ale hráči před ním mu maximálně pomáhají. O postupu jsem začal věřit za stavu 3:1, protože jsme třetí třetinu byli příliš aktivní, jak jsme vůbec nechtěli. Když trenér soupeře dal k sobě Přikryla s Indrákem, tak byla velká síla v této lajně a ta nás přehrávala. Jenže my pak udeřili v přesilovce a postup se začal rýsovat reálně. Já jen musím říct, že před partou bojovníků, za kterými na střídačce stojím, prostě smekám.