St. dorost uzavřel domácí sérii vítězstvím

SDO: HC Energie Karlovy Vary - HC Sparta Praha 3:2 pr. (1:1, 0:0, 1:1 - 1:0)
Starší dorostenci Energie v pátek sehráli čtvrté utkání na domácím ledě v řadě a tento blok uzavřeli vítězstvím nad Spartou. Navzdory střelecké převaze soupeře zajistil domácím vítězství gólem v prodloužení obránce Radomír Vaněk.
Extraliga staršího dorostu, 17. kolo, pá 2.11.2012
Sparta
3:2p
1:1, 0:0, 1:1 - 1:0
Branky a nahrávky: 19. Petrov, 51. Veverka (Osmík), 63. Vaněk (Hroch, Beránek) - 12. Pulkrab (Vokurka, Pokorný), 57. Pulkrab (Györi, Krudenc). Rozhodčí: Chmel - Šulo, Koskuba. Vyloučení: 4:7. Využití: 2:0. Diváci: 102. Střely na branku: 20:30. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2 - 3:2.
Karlovy Vary: Frček - Beránek, Kozák, Dimitrov, Vaněk, Rubeš, Hroch, Bláha, Gorčík, Petrov, Priškin, Michálek, Osmík, Janata, Poljanyčka, Kodl, Čejka, Veverka
Sparta: Pírs - Langer, Široký, Vacek, Kadeřávek, Pokorný, Vokurka, Lojka, Svoboda, Augustin, Havel, Keller, Györi, Pulkrab, Mikliš, Černoch, Krudenc, Hozák

Domácí mladíci vstoupili do první periody aktivně a hned v páté minutě se dostal do slibné šance Sebastián Gorčík, který ale z blízkosti sparťanského brankáře nepřekonal. O dvě minutky později hosté ztratili puk a domácí se řítili dva na jednoho. Po dobré přihrávce jel sám na brankáře Sparty Daniel Hroch, který ho ale blafákem nepřelstil. Ve dvanácté minutě se hosté usadili před brankářem Frčkem a nakonec z toho vytěžili vedoucí gól. Po rychlé kombinaci se puk dostal k Markovi Pulkrabovi, který propálil Jakuba Frčka a poslal Spartu do vedení. Karlovarští mladíci udeřili minutu před koncem. Hosté chybovali v obranné třetině Energie, puk si vzal Daniel Petrov, který objel posledního sparťanského obránce a v následném nájezdu překonal Pírse. První třetina tedy skončila nerozhodně.

Druhá perioda začala opatrně. Domácí hráli několik přesilových her, dokonce i pět na tři, ale branku se jim vstřelit nepodařilo. Obrovskou šanci měl ve třicáté minutě domácí Tomáš Rubeš, který si parádně vybruslil před branku Sparty, ale Pírse neprostřelil. Tři minuty před druhou sirénou napřáhl z levého kruhu Vojtěch Augustin, domácímu brankáři prošel puk mezi betony, ale zastavil se na brankové čáře. Pouhých sedm sekund před koncem druhé třetiny mohl Spartu poslat do vedení Adam Keller, ale z blízkosti karlovarskou svatiny přestřelil. Ve druhé periodě tedy diváci branku neviděli.

Hned po třech minutách třetí třetiny se před domácího brankáře natlačil aktivní Györi, ale Frček si připsal další důležitý zákrok. Hosté byli poté aktivnější, ale všechny jejich rány pochytal karlovarský brankář. V padesáté první mi minutě byl vyloučen hostující Svoboda a domácí měli šanci dostat se do vedení. To využili a po několika sekundách využil přesilovou hru karlovarský Jakub Veverka, který tečoval puk za záda Pírse. Tři minutky před koncem třetí periody založili sparťanští mladíci rychlý brejk, na jehož konci byl Marek Pulkrab, který vyrovnal. Do konce zápasu už branka nepadla a na řadu tedy přišlo prodloužení.

Po dvou minutách byl vyloučen hostující Dominik Pokorný a Energie měla velkou šanci rozhodnout. Karlovarští vyhráli buly, Daniel Hroch poslal puk mezi kruhy, kde byl připravený Radomír Vaněk, který dělovou překonal Pírse a rozhodl o vítězi tohoto zápasu.

Václav Eismann (HC Energie Karlovy Vary): Myslím, že jsme sledovali vynikající utkání, které bylo hráno v obrovském tempu. Oba týmy podaly kvalitní výkon. Zápas byl podle mého názoru velmi vyrovnaný a nám pak pomohla nedisciplinovanost soupeře, jehož hráči se nechali v některých situacích zbytečně vyloučit. Jednu přesilovou hru se nám podařilo využít a i když jsme sahali po třech bodech, tak dva body nakonec bereme. Jsou hodně cenné a důležité.

Pavel Geffert (HC Sparta Praha): Myslím si, že to bylo velmi důležité utkání pro oba týmy, a to hlavně vzhledem k postavení v tabulce. Z naší strany to dnes nebylo povedené hlavně z hlediska organizace hry. Ale v průběhu utkání jsme se do zápasu dostali hlavně bojovností a bod odpovídá tomu, co jsme předvedli. Věřili jsme, že ten druhý bodík získáme my, ale bohužel dnes jsme nehráli tak disciplinovaně, jako v jiných utkáních, a to nakonec rozhodlo.