St.dorost uzavřel základní část porážkou a vyzve Havířov

St.dorost: HC Energie - HC Oceláři Třinec 5:7 (1:1, 3:3, 1:3) Poslední utkání druhé fáze základní části přineslo do KV Areny přestřelku. Starší dorostenci Energie a Třince se přetahovali o vedení, šťastnější nakonec byli hosté. Za Energii dvakrát skóroval Tomáš Rubeš (na snímku). V osmifinále play-off nyní Karlovy Vary změří síly s Havířovem.
Extraliga staršího dorostu, II.16, so 9.3.2013
Oceláři Třinec
5:7
1:1, 3:3, 1:3
Branky a nahrávky: 16. Molnár (Priškin), 26. Rubeš, 26. Janata (Vaněk), 38. Šafář (Priškin, Gorčík), 56. Rubeš (Jirušek) – 14. Pěnčík (Poruba), 23. Růžička (Walaski, M.Kovařčík), 29. Heider (O.Kovařčík), 39. Jašek (M.Kovařčík, Walaski), 43. O.Kovařčík (Christov, Heider), 47. Jašek (Růžička), 60. Zahradníček (O.Kovařčík, Christov). Rozhodčí: Kostourek - Maloušek, Schopf. Vyloučení: 7:9. Využití: 2:2. Diváci: 79. Střely na branku: 43:33. Průběh utkání: .
Karlovy Vary: Frček (43. Kuchař) - Vaněk, Binias, Priškin, Michálek, Rulík, Veverka - Šafář, Trapl, Molnár, Dimitrov, Rubeš, Vrána, Gorčík, Petrov, Jirušek, Janata
Oceláři Třinec: Svoboda - Stránský, Zahradníček, Bartoň, Walaski, Heider - Kovařčík M., Růžička, Kovařčík O., Christov, Pěnčík, Poruba, Trčka, Kasala, Lorek, Pala, Jašek

Utkání začalo z obou stran opatrně. Úvodní slovo měli hosté, konkrétně to byl Marek Pěnčík, který se ve čtrnácté minutě prosadil. O dvě minuty a šest sekund později ale vyrovnal Alexandr Molnár, po asistenci Jana Priškina. V celém utkání se hodně vylučovalo, v první třetině měli domácí k dispozici tři početní výhody, leč ani jednu nevyužili. To nakonec ovlivnilo celý zápas. První část tedy skončila nerozhodně 1:1.

Ve druhé části jakoby se s góly roztrhl pytel. Na 1:2 skóroval Marek Růžička, o čtyři minuty později to ale bylo už 3:2, když se postupně trefili domácí Rubeš a Janata. Ani tohle vedení ale nemělo dlouhé trvání. Pouhé tři minuty drželi domácí jednobrankový náskok. Poté srovnal stav skóre Petr Heidler. Veliký tlak Energie na konci prostřední periody zužitkoval Ondřej Šafář, který šikovně tečoval Priškinovu střelu. Nyní byl tedy stav 4:3 pro domácí. Tentokrát ale hostům stačila pouze minuta a sedmnáct sekund. Po dvou třetinách tedy 4:4.

Co byl další faktor třineckého vítězství, byl dobrý vstup do třetí třetiny. Góly padly ve 43. a posléze i 47. minutě, když se trefili nejprve Ondřej Kovařík, a poté Lukáš Jašek. Po inkasované páté brance nechal kouč Eismann Frčka vystřídat, a do brány šel Kuchař. Čtyři a půl minuty před koncem se ještě v početní výhodě vykřesal jiskru naděje Tomáš Rubeš, který si tak připsal druhý gól v utkání. To bylo ale vše, na co se Energie zmohla. Do prázdné brány na celkové skóre 5:7 ještě upravil při domácí hře bez brankáře Ondřej Zahradníček.

Václav Eismann (HC Energie Karlovy Vary): Těžko se to hodnotí, vstřelili jsme pět branek, a přesto jsme nevyhráli. Nevyhráli jsme ale po svých individuálních chybách, především v přesilových hrách. Je to dané tím, že nám chybí pár hráčů, kteří hráli klíčovou roli při našich přesilovkách. Pokud chceme pomýšlet na úspěch ve vyřazovacích bojích, budeme se muset vyvarovat individuálních chyb.

René Mucha (HC Oceláři Třinec): V dnešním utkání prakticky o nic nešlo, oba týmu mají jistou pozici v tabulce. Jak my, tak Energie je trošku rozebrána zraněními, nebo jinými důvody absence, např. škola. Podle toho i ten zápas vypadal. Utkání hodně ovlivnily přesilové hry, ty nám vyšly lépe, a proto jsme vyhráli. Dalším faktorem byl náš vstup do třetí třetiny.