St. dorost ve druhé části poprvé prohrál

St. dorost: AZ Havířov - HC Energie 2:1 sn (0:1, 1:0, 1:1 - 0:0)
Na ledě Havířova zaznamenali svěřenci trenéra Eismanna první porážku v druhé části extraligy staršího dorostu. V utkání chudém na branky se za hosty střelecky prosadil pouze Sebastian Gorčík. I to energetikům stačilo, aby zápas dovedli až do samostatných nájezdů, ve kterých už se však více dařilo domácím.
Extraliga staršího dorostu, II.3, pá 18.1.2013
Havířov
2:1sn
0:1, 1:0, 1:1 - 0:0
Branky a nahrávky: 40. Bahounek (Orság), rozh. sam. nájezd Kotala - 12. Gorčík (Veverka). Rozhodčí: Kubičík - Mrákava, Řezáč.
Havířov: Šimeček - Ďurkáč, Šteffko, Chroboček, Bahounek, Dudek, Adamík, Potočný J., Potočný V. - Wróbel, Orság, Kotala, Carbol, Fejko, Sonnek, Polak E., Gola P., Bednář, Synek, Gola R., Caruk
Karlovy Vary: Harakal - Šafář, Vaněk, Bláha, Priškin, Michálek, Rulík, Veverka - Beránek, Dimitrov, Rubeš, Janás, Hroch, Gorčík, Petrov, Osmík, Janata, Čejka

Zápas nabídl divákům od počátku zajímavou podívanou. Ve 4. minutě se ve svém brankovišti zapotil hostující gólman Jan Harakal, ale zapeklitou situaci zvládl a za chvíli proletěla Sonnkova teč těsně kolem karlovarské branky. Na druhé straně musel proti Beránkovi hasit chybu Robina Goly havířovský Kamil Šimeček, ale i on uspěl.

V 9. minutě trefil Sonnek v přesilovce z dorážky tyč, ale ve 12. už se skóre poprvé měnilo. Chvíli po skončení své přesilovky sehráli hráči Energie perfektně buly v útočné třetině a Sebastián Gorčík střelou z mezikruží zavěsil. Pak za dvě minuty zneškodnil Šimeček vyrážečkou šanci Rubeše a na druhé straně si podobně vedl Harakal proti Carbolovi. Skóre po dvaceti minutách tak zůstalo těsně příznivější pro hosty.

Druhou část zápasu začal AZet přesilovkou, ale ta nic kromě střel Orsága a Bednáře a jednoho závaru nepřinesla. Havířov byl i ve hře v pěti aktivnější, ale šancí si moc nevytvářel. Tu nejnadějnější měl Orság, ale sám před brankou nezkrotil puk. O převaze AZetu svědčí i fakt, že Šimeček si na puk sáhl až ve 29. minutě. Nicméně musel být neustále ve střehu, a i proto ve 35. minutě zmařil hokejkou další šanci Rubešovi.

Hosté měli ještě jednu šanci, ale Gorčík ve 37. minutě po rychlém brejku mířil těsně vedle. Více ze hry ale měli domácí a i když si velké šance moc nevypracovávali, v závěru třetiny hosty sevřeli v jejich pásmu a zaslouženě se dočkali vyrovnání. Střela Davida Bahounka ve 40. minutě si od modré našla cestu až do sítě a bylo to 1:1.

Také třetí třetina se hrála oboustranně ve vysokém tempu, ale jen s minimem šancí. Ty největší, nebo jejich náznaky, nezužitkovali na domácí straně Kotala a bratři Golovi na straně druhé v situaci 2 na 1 Hroch nevyzrál na Šimečka. A protože i závěrečný nápor AZteu vyzněl, i přes pokusy Kotaly a Synka bez efektu, šlo se do prodloužení. V něm měl jedinou velkou šanci havířovský Orság, ale trefil jen Harakalovy betony a tak se muselo rozhodovat v nájezdech.

Za Havířov uspěl z první trojice jen Lukáš Bednář, na straně druhé vyrovnal na 1:1 Sebastian Gorčík. Čtvrtá série už však patřila jen Jakubu Kotalovi, který bekhendem zavěsil pod víko a urval tak pro AZet druhý bod.