St. dorostenci předvedli obrat a zdolali Letňany

St. dorost: HC Energie - HC Letci Letňany 5:3 (2:1, 0:2, 3:0)
Na led KV Areny zamířil předposlední tým tabulky a to se zřejmě projevilo i na počáteční hře energetiků, která byla poněkud vlažná. Soupeř tak, hlavně díky dvěma brankám během jedné minuty, vedl po dvou třetinách o gól. Jenže energetici zabrali a Pražané v úvodu třetího dějství přišli o své vedení stejně rychle, jak jej nabyli. V posledních deseti minutách hry ještě vstřelil pátý uklidňující gól Matěj Zadražil (na snímku), který si navíc připsal i jednu asistenci.
Extraliga staršího dorostu, 37. kolo, pá 21.1.2011
Letňany
5:3
2:1, 0:2, 3:0
Branky a nahrávky: 6. Koblasa, 10. Táborský (Zadražil) 41. Matyáš (Koblasa, Bečka), 43. Winkler (Zadražil, Tomeček), 54. Zadražil (Winkler) - 7. Vencovský (Rittig, Chvátal), 34. Vrána (Čeček), 35. Chvátal (Uhlíř). Rozhodčí: Svoboda, Brejcha, Suchánek. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:1. Diváci: 72. Střely na branku: 45:26. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:3, 5.3.
Karlovy Vary: Rausher (Fečo) - Matyáš, Lintemer, Vilhem, Čoudek, Novák, Sturma, Gombár (A), Troška - Táborský (A), Zadražil, Svoboda, Winkler, Bečka, Koblasa, Gorčík, Csamango, Tomeček (C), Hroch, Zikmund, Kubáč.
Letňany: Horák (Havlín) - Všetečka, Šír, Uhlíř, Kraus, Čeček (C) - Rittig, Vencovský, Kučera, Hnilica (A), Krátoška, Vala (A), Kaplan, Vrána, Chvátal, Škop, Urbánek.

Energetici svého soupeře zřejmě podcenili a už po deseti sekundách hry, kdy Hnilica nastřelil boční konstrukci, se přesvědčili, že až tak jednoduché to nebude. A také že nebylo. Díky chybnému střídání si energetici zahráli přesilovku, kterou sice využil Petr Koblasa, když se z kruhu trefil mezi Horákovy nohy. Ale pak se energetici nechali vyloučit. Rittig vystřelil od modré. K dorážce před brankou se dostal Karel Vencovský a rázem bylo vyrovnáno.

Energetici strhli vedení na svou stranu, když Oto Táborský napadl rozehrávku soupeře a před brankou hbitě prostřelil Horáka, jenž nestačil reagovat. Závěr třetiny ještě nabídl některé zajímavé momenty. Například Zadražil z mezikruží těsně minul horní tyč a nebo také Kubáč, který rozezněl boční konstrukci Horákovy branky. První třetina tak vyzněla lépe pro domácí.

Druhá již ale ne. V osmé minutě se sice Zadražil snažil z mezikruží propálit Horáka, ten ale své betony sklapl včas a nic takového nepřipustil. Poté se do úniku dostal Škop, ale netrefil kotouč. A také Koblasa se ocitl ve velké šanci, když z mezikruží minul horní tyč. Kotouče se ujali hosté a Čeček nahrál Jakubu Vránovi, který projel do útočného pásma a střelou tahem mezi nohy vyrovnal.

Neuběhla ani minuta a pro energetiky přišla další rána. David Chvátal vystřelil ze střední vzdálenosti na Raushera, kterému kotouč propadl a Pražané se ujali vedení. Závěr druhé třetiny nabídl spoustu promarněných příležitostí. Nejprve Pražané trefili spojnici karlovarské klece. Poté domácí pokazili rozehrávku, ale v klíčovém momentu hosté netrefili kotouč.

V samotném závěru už byli v šanci i domácí. Zadražil při akci dva na jednoho nahrál Koblasovi, který hned z první zakončil mezi Horákovy nohy. Gólman Pražanů ale zareagoval včas. Po dvou třetinách tak zaslouženě vedly Letňany.

Ale ne dlouho. Energetici stáhli hru na tři formace a již v první minutě třetího dějství se Jakub Matyáš trefil od modré pod víko. Uběhly jen další dvě minuty hry a domácí slavili znovu. Zadražil poslal kotouč na mezikruží Filipu Winklerovi, který prostřelil Horáka. Se zlepšenou hrou energetici pokračovali i nadále. Winkler se prokličkoval až do útočného pásma a natlačil se před Horáka, který kotouč podržel.

Pak ještě vstřelil pro energetiky uklidňující gól Matěj Zadražil, když se nejlépe zorientoval v závaru před brankou. Tentýž hráč pak ještě zcela osamocen na Horáka kličkou nevyzrál, ale i tak už závěr utkání patřil energetikům.

Václav Eismann (HC Energie Karlovy Vary):
Zápas jsme, po čtyřech výhrách v řadě, začali hodně lehkovážně. Soupeř po dvou třetinách zaslouženě vedl. Pak jsme ale stáhli hru na tři formace a dohrávali hráči, kterým jsme věřili, že jsou schopní svou morálkou utkání otočit. To se nakonec potvrdilo. Klíčovým hráčem zápasu byl pro nás Matěj Zadražil, který byl u důležitých momentů a „buldočí“ snahou dokázal připravit vítězný gól. Pátý navíc sám přidal, a splnil tak naše očekávání.