Starší dorost Energie rozstřílel Chomutov, junioři loupili na Moravě

St. dorost: HC Energie - KLH Chomutov 7:3 (3:0, 3:2, 1:1)
Junioři: HC Dukla Jihlava - HC Energie 3:4 (0:0, 1:1, 2:3)
Junioři: HC Rebel Havl. Brod - HC Energie 1:4 (0:4, 0:0, 1:0)
Starší dorostenci Energie v sobotu jednoznačně porazili soupeře z Chomutova. Velký krok k vítězství učinili mladíci v první třetině, kterou vyhráli jednoznačně 3:0. Chomutovští se sice ve druhé třetině zvedli, ovšem energetici nadále navyšovali skóre a trestali individuální chyby soupeře. Dvěma góly se blýskl Ladislav Zikmund (na snímku) a třemi asistencemi Šimon Bečka. Parádně si víkend užili také junioři, kteří již sahají po první příčce tabulky! V sobotu rozhodli svěřenci trenéra Mlejnka o výhře 4:3 v Jihlavě až v závěru. Tři body posbíral do obvyklé formy se vracející reprezentant Vachovec. V neděli v Havlíčkově Brodě sestřelili soupeře čtyřmi brankami v rozmezí pěti minut první třetiny a vezou tři body za výhru 4:1. Dvěma góly se blýskl Miroslav Hudák (na snímku).
Extraliga staršího dorostu, 26. kolo, pá 26.11.2010, KV Arena
Chomutov
7:3
3:0, 3:2, 1:1
Branky a nahrávky: 9. Gorčík (Bečka), 12. Svoboda (Bečka), 16. Zikmund (Csamango, Tomeček), 22. Tomeček, 26. Koblasa (Novák O.), 36. Winkler (Bečka), 55. Zikmund (Novák O.) - 23. Novák L. (Novák J., Hlava D.), 26. Navrátil (Fronk), 59. Toušek (Fronk, Navrátil). Rozhodčí: Zubzanda - Hynek, Fiala. Vyloučení: 4:4. Bez využití. Střely na branku: 26:26.
Karlovy Vary: Rauscher (Fečo) - Priškin, Matyáš, Vilhelm, Čoudek, Novák Otto, Sturma, Gombár - Táborský, Zadražil, Svoboda, Winkler, Koblasa, Bečka, Gorčík, Csamango, Tomeček, Zikmund, Ziegler, Kubáč
Chomutov: Brabec (od 41. Hamal) - Havel, Hlava Dennis, Toušek, Doskočil, Souček, Drobný, Sakaev, Tverďák - Hammerbauer, Mazánek, Huňady, Šaržík, Lehnert, Hejcman, Novák Lukáš, Bauer, Novák Jakub, Navrátil, Hlava Nicolas, Fronk

Začátek utkání poznamenala výkon hostí dvě vyloučení v prvních pěti minutách. Energie se rozehrála v útočném pásmu a po celou třetinu nepovolila soupeři z Chomutova kloudné zakončení, natož nějaké šance. Karlovarští se nejprve prosadili hned po buly, kdy nezaváhal před chomutovskou klecí osamocený Sebastián Gorčík, o tři minuty později zvýšil náskok Jakub Svoboda a třetí gól během sedmi minut přidal po pěkné Tomečkově akci Ladislav Zikmund, který také sám před brankářem nezaváhal. Chomutov působil značně nepřesně, do zakončení se v průběhu celé třetiny téměř nedostal.

Dravý nástup hostí do druhé třetiny trochu otupil brzký gól Vojtěcha Tomečka, na který však vzápětí Chomutov odpověděl první brankou. Energie neponechala nic náhodě a Petr Koblasa upravil posléze již na 5:1. Chomutov sympaticky bojoval a odměnou mu bylo po půlminutě snížení z hole Navrátila. Hra se stala oproti první části vyrovnanější, přibylo i tvrdších zákroků na hraně pravidel. Převahu Energie v přesnější kombinaci pak ještě vyjádřil gólemFilip Winkler.

Třetí třetina i přes již téměř rozhodnutý stav přinesla hokej hraný od jedné bráně k druhé - šance se střídaly na obou stranách. Ke konci zápasu už byla zřejmá jistá rezignace hráčů Chomutova, což paradoxně dalo vyniknout množství střel i zákroků obou brankářů. TřebaWinkler po dorážce trefil tyč. O sedmý gól v síti hostů se postaral druhou brankou v zápase Ladislav Zikmund, o korigování stavu se zasloužil v samém závěru utkání hostující Toušek. Několik sekund před koncem navíc Matěj Zadražil trefil spojnici břevna a tyče.

Energie dnes hrála lepší hokej, přesněji kombinovala a využívala chyb Chomutova, navíc při ní stálo i štěstí, když dokázala proměňovat své šance.

Václav Eismann (HC Energie Karlovy Vary): Myslím, že porážka je pro soupeře krutá, protože tak velký herní rozdíl tam nebyl. My jsme dnes byli po dlouhé době produktivní v koncovce a to rozhodlo. Ve třetí třetině už soupeř rezignoval a my si to pohlídali, ale opakuji, rozhodla naše produktivní koncovka.

Vladimír Čermák (KLH Chomutov):
Naše hra byla špatná, co se týče obranné činnosti, prohráli jsme jasně první třetinu tři nula. Když jsme se pak snažili držet krok se soupeřem, tak bohužel i přesto, že jsme dali góly, tak jsme inkasovali po individuálních chybách.