Starší dorost rozhodl vyrovnané utkání až v nájezdech

HC Energie - HC Vagnerplast Kladno 3:2 sn. (1:0, 1:1, 0:1 - 0:0)
Dvacáté kolo extraligy staršího dorostu Karlových Varů proti Kladnu nenabídlo příliš záživný hokej. Karlovy Vary se sice v úvody šťastně dostaly do vedení, ale jinak úvodní dějství nenabídlo příliš šancí. Ve druhé třetině se trefil Šimon Bečka, ale Kladno brzy snížilo z dorážky. Třetí třetina byla ve znamení kladenské snahy o vyrovnání, která minutu před koncem přeci jen skončila gólem, když Martin Gottlieb dorazil kotouč do prázdné branky. V samostatných nájezdech se trefil jen Lukáš Vrána (na snímku) a zajistil Energii dva body za výhru v samostatných nájezdech.
Extraliga staršího dorostu, 20. kolo, so 30.10.2010, KV Arena
Kladno
3:2sn
1:0, 1:1, 0:1 - 0:0
Branky a nahrávky: 7. Troška (Hroch), 35. Bečka, 0. Winkler - 37. Homer (Sucharda, Šilhavý), 59. Gottlieb (Kolařík). Rozhodčí: Červenka, Hanák, Hlinka. Vyloučení: 3:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 97. Střely na branku: 41:17. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 3:2.
Karlovy Vary: Rausher (Fečo) - Matyáš, Vilhem, Čoudek, Novák, Sturma, Gombár, Troška, Zikmund - Táborský, Svoboda, Winkler, Bečka, Hroch, Csamango, Vrána J., Ziegler, Vrána L., Kubáč.
Kladno: Sýkora (Exner) - Hadaš, Vodák, Bunda, Kolařík, Keher, Muláček, Sucharda, Tejnor - Machač, Homer, Véber, Novák, Kalla, Znamenáček, Gottlieb, Megela, Jirák, Šilhavý, Habrdla, Horák.

První třetina nabídla vyrovnané utkání s malou převahou Kladna. Ve druhé minutě Csamango přihrával do brankoviště, ale jeho přihrávku nikdo nedokázal zachytit. Energii se poté nedařila rozehrávka a Kladno bylo aktivnějším týmem. V sedmé minutě se po střele od modré Davida Trošky Energie dostala s trochou štěstí do vedení. Na větší šanci jsme si ale museli počkat až do 18. minuty, kdy si Táborský vyjel před kladenskou branku. Z následného závaru se ale nikdo nedokázal prosadit. Závěr třetiny už nenabídl žádné šance a po prvních dvaceti minutách bylo skóre 1:0 pro domácí.

Ani druhá třetina nenabídla příliš záživný hokej. Snad jediné vážné ohrožení branky bylo z půle třetiny, kdy jsme byli svědky dvou zmařených gólových příležitostí. Nejprve se v brejku neprosadil útočník Kladna, který minul levou tyč a poté opět v brejkovou situaci neproměnil v gól forvard Energie, který trefil pouze betony kladenského gólmana. Ve 35. minutě Energie zvýšila ze závaru před brankou, kde autorem branky byl Šimon Bečka. Kladno poté snížilo na 2:1, když David Homer dorazil kotouč do prázdné branky Raushera. Po dvou třetinách na světelné tabuli svítilo skóre 2:1.

Třetí dějství nabídlo o něco zajímavější hokej. Ze začátku nebyla karlovarská obrana příliš jistá, ale to se postupem času změnilo. Ve druhé minutě mohli energetici skórovat, ale jeden z karlovarských útočníků nedokázal zvednout kotouč do prázdné branky a ani Táborský ve 45. minutě netrefil prázdnou klec. V polovině třetiny mohli Kladenští srovnat, ale Rausher razantní střelu z mezikruží chytil. V závěru se hosté nechali vyloučit, ale to nic nezměnilo na tom, že minutu před koncem dorazil kotouč do prázdné branky Martin Gottlieb a poslal utkání do prodloužení.

V prodloužení nenastalo žádné vážnější ohrožení branky. Po střele Svobody, která těsně minula horní tyč, přišlo na řadu odfláknuté zakončení Šimona Bečky, který dostal kotouč na mezikruží, kde stál úplně sám. Na řadu tak přišly samostatné nájezdy.

Trestná střílení začal Patrik Machač, ale nedal. Napodobil ho i Šimon Bečka. Kladenský Jiří Vébr také neproměnil, ale karlovarský Lukáš Vrána už pod víko skóroval. Kladenský útočník ve třetím kole zakončil neúspěšně, a tak Karlovy Vary zvítězily ve vyrovnaném utkání 3:2 v samostatných nájezdech.