Starší dorost si poradil s Chomutovem

HC Energie Karlovy Vary – Piráti Chomutov 5:1 (2:0, 1:0, 2:1)
Podkrušnohorské derby starších dorostenců. Tak by se mohl nazvat dnešní zápas, jehož gólový účet otevřel už v páté minutě Zadražil (na snímku), který v průběhu utkání přidal ještě další dvě branky a připsal si hat-trick. Skvělý výkon předvedl i kapitán mužstva, Šimon Bečka, který vsítil dvě branky. Třemi přihrávkami se blýskl Jakub Vrána a skvělý zápas odchytal David Fečo. Energie hrála v oslabeném kádru kvůli nemoci, která kabinou proběhla.
Extraliga staršího dorostu, 5. kolo, čt 22.9.2011, KV Arena
Chomutov
5:1
2:0, 1:0, 2:1
Branky a nahrávky: 5. Zadražil (Vrána), 19. Zadražil (Vaněk, Vrána), 39. Bečka (Vrána), 46. Zadražil (Matyáš), 60. Bečka (Zadražil) - 42. Kaše (Hlava, Kämpf). Rozhodčí: Valenta - Havelec, Fiala. Vyloučení: 4:4. Bez využití. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 5:1.
Karlovy Vary: Fečo (Kutnar) – Matyáš, Červenka, Vaněk, Michálek, Priškin, Sturma, Kodl – Zadražil, Rubeš, Csamango, Bečka „C“, Čápek, Klíma, Gorčík, Jirušek, Vrána, Hroch
Chomutov: Dvořák (Slezák) – Havel, Souček, Procházka, Šmíd, Drobný, Černý, Tejnor, Szathmáry – Ringler, Hlava „C“, Jager, Fronk, Kämpf, Macháček P., Macháček A., Strunz, Kaše, Huňady, Hejcman, Chrpa

Utkání začalo ve velkém stylu. Už v první minutě se musel vyznamenat brankář hostí Tadeáš Dvořák. I Fečo se zahřál po necelých dvou minutách a střelu ze středního pásma raději podržel. Ve čtvrté minutě se snažil poslat Gorčík puk po mantinelu, což se mu sice povedlo, ovšem za cenu tvrdého nárazu do hrazení. Hráč pak odešel otřesený vystřídat. V 6. minutě se poprvé měnilo skóre. Vrána nahrál zpoza branky a Matěj Zadražil střelou zápěstím vstřelil první branku Energie. V druhé polovině první třetiny tlačili hosté domácí Energii v kleštích, ale branku se jim nepodařilo vstřelit. V 17. minutě zatrnulo všem fanouškům domácích, když chyboval Priškin, který poslal do samostatného úniku Aleše Macháčka. S tím si ale poradil domácí brankář David Fečo. O minutu později se po pěkné kombinaci znovu radovali domácí. Puk letěl po ose Vrána, Vaněk a zakončující Matěj Zadražil, kterému stačilo pouze dobře nastavit čepel hokejky.

Druhá třetina začala přesilovkou Energie, která nebyla využita. Na druhé straně se také přesilovky dočkali. Dokonce dvojnásobné. Tuto převahu dvou hráčů v poli dlouhou přes minutu a půl ovšem neproměnili. Ve 28. minutě se znovu vyznamenal Fečo. Skvělou akci bratrů Macháčkových zastavil betonem vystřeleným do protipohybu svého těla. V té době už byla patrná převaha hostujících Pirátů, kterým mnohdy chyběla jen lépe seřízená muška. Hráči modrobílých často přestřelovali branku tak, že ani Feča nevystrašili. Běžela 39. minuta, když se z ničeho nic trefil domácí Šimon Bečka. A zase u toho byl Vrána. Ten zpoza branky nahrál Bečkovi, který se na místě otočil a střelou bekhendem po zemi zvýšil náskok domácího týmu. Dvořák pak ještě několikrát podržel Chomutovské.

Do třetí třetiny vlétli hostující Piráti ve skvělém stylu. Za dvě minuty se také radovali. Podobnou branku, jakou vstřelili domácí, vymyslel na druhé straně kapitán Nicolas Hlava. Ten nahrál neobsazenému Ondřeji Kašemu a ten se golfovým úderem trefil mezi ruku a beton Feča. Hosté tlačili, ale do protiútoku byl vyslán Miroslav Jirušek a Matěj Zadražil. V situaci 2 na 1 volil druhý jmenovaný střelu mezi nohy a vyplatilo se. Brankou ze 46. minuty završil hat-trick. Hosté se snažili s výsledkem něco udělat, ale Fečo a obrana domácích byli pevní jako zeď. Dílo dokonal 11 vteřin před koncem, z trestné lavice navrátivší se, Šimon Bečka. Přihrávka od Zadražila našla na modré čekajícího kapitána Energie, který blafákem do bekhendu překonal Dvořáka, jako starý mazák. Energie si tak připisuje 3 důležité body.

Václav Eismann (HC Energie Karlovy Vary): Máme trošku vymlácený kádr z hlediska nemocí, něco nám vletělo do šatny a já mohu hráčům pouze poděkovat za to, jak k zápasu přistoupili. Soupeř byl velmi silný a utkání bylo herně vyrovnané, ale my jsme byli efektivnější. Výrazně nám pomohl Matěj Zadražil, který je v kádru juniorů, ale vrací se po zranění, takže jsme ho dneska využili. Odměnil se třemi brankami a společně se Šimonem Bečkou a Jakubem Vránou to byli oni, kdo ten tým dovedl k vítězství. Vyzdvihnout bych chtěl i výkon našeho brankáře Davida Feča.

Luboš Sláma (Piráti Chomutov): V zápase jsme špatně bránili, dostali jsme branky po chybách. Ve druhé a třetí třetině si myslím, že jsme začali více tlačit, ale neproměnili jsme přesilovku 5 na 3 ani další šance a na jeden gól venku nemůžeme vyhrát. Chtěl bych pogratulovat domácímu týmu, protože výborně bránil a my jsme se nedostali do tolika příležitostí, ale branky jsme vstřelit mohli. Ve hře jsme se párkrát dostali pod tlak a vždycky z toho dostali laciný gól. Pro nás to bylo smolné utkání, protože jsme neproměňovali příležitosti.