Starší dorost si poradil s Kladnem

St. dorost: HC Energie Karlovy Vary - Rytíři Kladno 4:1 (3:0, 0:1, 1:0)
Starší dorostenci zvítězili nad Kladnem díky povedené první třetině, ve které nastříleli hned tři góly. V dalším průběhu zápasu už neměli takovou převahu, náskok ale uhlídali. Velký podíl na tříbodovém zisku má Martin Osmík, který vstřelil jednu branku, a na další přihrál. V příštím utkání se svěřenci trenéra Eismanna představí v Chomutově.
Extraliga staršího dorostu, 6. kolo, so 22.9.2012, KV Arena
Kladno
4:1
3:0, 0:1, 1:0
Branky a nahrávky: 1. Michálek (Beránek), 3. Osmík (Klíma), 14. Hubáček (Kozák), 60. Klíma (Osmík) - 28. Křepelka. Rozhodčí: Kostourek - Schopf, Maloušek. Vyloučení: 3:7. Využití: 1:1. Diváci: 96. Střely na branku: 36:16. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 4:1.
Karlovy Vary: Frček - Vaněk (A), Bláha, Priškin (A), Michálek, Rulík, Kodl, Veverka (C) - Klíma, Hubáček, Beránek, Molnár, Dimitrov, Rubeš, Janás, Kozák, Čejka, Petrov, Osmík, Janata
Kladno: Vladař - Matula, Janele, Potěchin, Sklenička, Křepelka (C), Kružík, Šanda, Christl, Špaček (A), Litera, Macháček, Vojík, Hajný, Paták, Čermák, Kuzďas, Hulcr, Kaprál, Hoffmann, Kadlec

Souboj mezi Energií a Rytíři byl zajímavý hned od samého začátku. Už po dvaceti sekundách se totiž střelou z mezikruží prosadil Patrik Michálek. Hosté se ani nestačili oklepat, a inkasovali znovu. V čase 2:58 dorazil po velkém závaru puk do kladenské svatyně Martin Osmík. Rytíři se sice občas dostali k souvislejšímu tlaku, žádné šance si ale nevytvořili. Ve 14. minutě se navíc trefil i Pavel Hubáček, a zvýšil už na 3:0.

Ve druhé třetině hráli hosté mnohem lépe. Více se tlačili do šancí, a energetici měli problémy. Ve 28. minutě se v přesilovce prosadil Petr Křepelka, a dal svému týmu naději. Gól Kladno opravdu povzbudil, další trefa ale nepřicházela. Karlovarští se občas dostali před branku, Vladaře ale vážněji neohrozili.

Ve třetí třetině se museli oba brankáři činit. Frček nejprve v obrovském závaru nepustil puk za brankovou čáru. O chvíli později bylo po faulu na domácího hráče nařízeno trestné střílení. Kladenský brankář ale Beránkovu střelu vyrazil. V 54. minutě zachránila Energii před inkasováním branková konstrukce. V závěru utkání to Kladno zkusilo bez gólmana. Výsledkem byl gól Josefa Klímy do prázdné klece, který definitivně rozhodl o výhře Energie.