Starší dorost získal po bitvě s Mountfieldem bod

St. dorost: HC Energie Karlovy Vary - HC Mountfield 3:4pp (1:1, 0:1, 2:1 - 0:1)
Starší dorostenci nepředvedli v zápase proti Českým Budějovicím nijak oslnivý výkon. Selhávali hlavně v koncovce, několikrát v zápase trefili brankovou konstrukci. Přesto ve třetí třetině dotáhli náskok soupeře, když vyrovnal Miroslav Jirušek (na snímku). V prodloužení ale bod navíc získali hosté.
Extraliga staršího dorostu, II.16, so 3.3.2012
České Budějovice
3:4p
1:1, 0:1, 2:1 - 0:1
Branky a nahrávky: 4. Rubeš (Klíma), 57. Molnár (Rubeš), 59. Jirušek (Priškin) - 6. Prokeš (Malovec), 28. Rob (Ruda, Piegl), 49. Švec (Krcho, Břečka), 65. Bílek (Záhora). Rozhodčí: Bouzek - Jelínek, Pešek. Vyloučení: 5:5. Využití: 0:2. Diváci: 79. Střely na branku: 31:26. Průběh utkání: 1:0, 1:3, 3:3, 3:4.
Karlovy Vary: Fečo - Rulík, Veverka, Vaněk, Michálek, Priškin (A), Sturma - Molnár, Csamango (A), Bečka (C), Rubeš, Čápek, Klíma, Petrov, Jirušek, Ziegler, Vrána
České Budějovice: Havlátko - Škopek (A), Malovec, Vácha, Mareš, Krcho, Břečka, Šesták, Rob (C), Ruda, Suchánek, Krátoška, Piegl, Kutiš, Záhora, Prokeš, Žáček, Švec, Bílek

Úvod zápasu patřil hráčům z jihu Čech. Byli častěji u puku, a snažili se zaměstnávat domácího gólmana. Proto bylo překvapením, že se jako první prosadili domácí, poté co Tomáš Rubeš po závaru před Havlátkem protlačil kotouč do síťe. Hosté ale odpověděli bleskově. V 6. minutě vyrovnal v přesilovce na 1:1 Radek Prokeš. V první třetině hrály obrany obou týmů celkem spolehlivě, takže moc šancí k vidění nebylo. Za zmínku stojí střela Luboše Roba, která olízlu tyčku.

V prvních minutách druhé třetiny bylo v rozehrávce obou soupeřů vidět dost nepřesností. Ve 28. minutě hráli hosté přesilovku, a dokázali se dostat do vedení. Puk do branky dorazil Luboš Rob. Vzápětí měl jasnou gólovku Molnár, kterému neuvěřitelnou minelou namazal brankář Havlátko. Domácí útočník ale trefil jen tyč úplně prázdné branky. Během karlovarské přesilovky navíc trefil tyčku i Csamango. Budějovičtí se dokázali ubránit, a šli do třetí části s jednobrankovým vedením.

Energetici do ní vletěli velmi aktivně, střelu Vrány ale zastavilo břevno. Když se neprosadili domácí, dokázali to hosté. Ve 49. minutě zvyšoval už na 1:3 Emil Švec. O čtyři minuty mohla Energie snížit. Ale jak jinak, Bečka napálil jen brankovou konstrukci. V 57. minutě ale přece jen vykřesal jiskřičku naděje Alexandr Molnár, čímž odčinil své zaváhání z druhé třetiny. Karlovarští sebrali všechny zbývající síly, a v čase 58:28 dokázali vyrovnat. Nemýlil se Miroslav Jirušek.

V prodloužení bylo k vidění několik zajímavých střel, brankáři si s nimi ale dokázali poradit. Rozhodující moment zápasu přišel 38 sekund před koncem. David Bílek si pohrál s obránci Varů a střelou pod břevno rozhodl o osudu utkání.