Starší dorostenci přestříleli Kladno

Junioři: HC Energie - HC Kladno 6:4 (1:1, 2:2, 3:1)
Starší dorost Energie dnes sehrál se stejně starými Kladenskými vyrovnané utkání, zejména v prvních dvou třetinách. Energie pokaždé vstřelila vedoucí gól, načež Kladenští vždy hned vzápětí vyrovnali, dokonce i v případě, kdy se Energie utrhla do dvoubrankového vedení. Klid na hole domácích přinesla až třetí třetina, kterou mladí energetici ovládli a ukázali, že jsou lepším týmem. Tahounem mužstva se dnes stal čtyřbodový Vojtěch Tomeček, který dva góly vstřelil a na dva nahrál.
Extraliga staršího dorostu, 48. kolo, pá 11.3.2011
Kladno
6:4
1:1, 2:2, 3:1
Branky a nahrávky: 16. Urbančok (Tomeček, Šafář), 30. Hroch (Svoboda), 37. Zadražil (Tomeček), 41. Tomeček (Zadražil, Vrána), 44. Winkler (Zadražil), 60. Tomeček - 18. Šilhavý (Machač, Homer), 38. Horák (Megela), 38. Šilhavý (Machač, Sucharda), 52. Habrdla (Šilhavý, Machač). Rozhodčí: Valenta - Brejcha, Suchánek. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 50. Střely na branku: 50:30.
Karlovy Vary: Rauscher - Urbančok, Šafář, Vilhelm, Novák O., Sturma, roška - Táborský, Zadražil, Svoboda, Winkler, Bečka, Gorčík, Csamango, Tomeček, Jirušek, Hroch, Vrána, Kubáč
Kladno: Sýkora - Vodák, Bunda, Potehkin, Kehar, Hadaš, Sucharda - Machač, Homer, Véber, Novák P., Kalla, Znamenáček, Gottlieb, Megela, Šilhavý, Habrdla, Horák

První dějství se odehrálo v poměrně opatrném duchu, i když hned v prvních vteřinách vystrašil kladenského brankáře střelou od modré Lukáš Vrána. Kladno však ukázalo, že nepřijelo do KV Areny jen bránit a usazovalo se v obranné třetině domácích stále častěji. Domácí sice hrozili více, ovšem jejich útokům scházela přesnost. Ani přesilová hra domácích změnu skóre nepřinesla, i když Matěj Zadražil se ocitnul sám před brankářem Sýkorou - ovšem trefil jen jeho. Změnu stavu pro Energii tak zařídil nahozením od modré Jan Urbančok. Energetici se však neradovali dlouho, po půldruhé minutě vyrovnal hostující Šilhavý. Před koncem třetiny sehráli ještě domácí přesilovku, ovšem nevyužili ji.

V druhé třetině se nejprve zdálo, že nepřesnosti na obou stranách převládnou. Oba týmy však postupně hru zpřesnily a přineslo to gólovou žeň, neboť v druhé třetině padly čtyři góly. Nejprve nevyužil přesilovku Zadražil, který se sám ocitl před hostujícím brankářem, poté se trefil Daniel Hroch, když prostřelil Sýkoru. Energetici dostali větší chuť do hry a rázem byli nebezpečnější. Agilní Bečka se Svobodou výborně napadali, na opačné straně se opakovaně vyznamenal Rauscher při závaru před karlovarskou brankou. Při vyloučení domácího Vilhelma dokonce zvýšili energetici v oslabení vedení na 3:1, když v ukázkový protiútok zakončil bekendem Matěj Zadražil. Ovšem hosté ještě v dohrávané přesilovce snížili a necelou minutu poté vyrovnali.

Vstup do třetí třetiny vyšel energetikům náramně, když rozdělenou přesilovku využil 21 sekundách Vojtěch Tomeček. Tentokrát se Kladnu nepodařilo ihned vyrovnat, naopak to byli karlovarští hráči, kteří náskok navýšili, když se po sérii šancí trefil Filip Winkler. Třetí část se odehrávala ve znamení zlepšené hry domácích, kteří zaahráli naplno a ukázali, že jsou lepším týmem. Kladno hrozilo protiútoky, samostatný únik kladenského Machače zakončil faul domácích, který potrestal v přesilové hře kladenský Dominik Habrdla. Na víc se však hosté nezmohli a při závěrečné hře bez brankáře ještě jednou inkasovali z hole agilního Vojtěcha Tomečka, který byl se čtyřmi body jednoznačně nejlepším hráčem utkání.

Václav Eismann (HC Energie Karlovy Vary): My máme zajištěné play off a soupeř o ně teprve bojoval. Měli jsme k dispozici i hráče z juniorky, s kterými počítáme pro vyřazovací část. V prvních dvou třetinách jsme nebyli spokojeni s herním projevem, protože jsme nehráli agresivně, ale v malém tempu a lehkovážně. Do třetí třetiny jsme pozměnili sestavu a hra se zlepšila, přestože to nebylo podle našich představ. My musíme zapracovat na některých detailech, jako jsou ztráty kotouče pod modrou čarou a ve středním pásmu, protože to bude v play off rozhodovat.

Jindřich Lidický (HC Kladno): Domácí byli lepší, proměňovali šance. My jsme se za stavu 3:3 dostali zpět do hry, bohužel jsme na tom špatně s beky, hrají je mladší dorostenci, góly jsme dostávali po hrubých chybách. Myslím si, že to bylo vyrovnané utkání a mohli jsme dosáhnout na remízu, ale ne nadarmo Vary ligu vedou, hrají dobře.