Starší dorostenci přestříleli Spartu

St. dorost: HC Energie Karlovy Vary - HC Sparta Praha 6:3 (1:1, 3:1, 2:1)
Odpoledne před utkáním MHL nastoupili na led KV Areny starší dorostenci. Ti ve třetím kole extraligy hostili Spartu, proti které předvedli mimořádnou produktivitu. Pro vývoj utkání byla klíčová druhá třetina, ve které odskočili Pražanům na rozdíl dvou branek. Střelecky se dařilo Ondřeji Beránkovi a Sebastianu Gorčíkovi, kteří zaznamenali po dvou brankách.
Extraliga staršího dorostu, 3. kolo, pá 14.9.2012
Sparta
6:3
1:1, 3:1, 2:1
Branky a nahrávky: 6. Beránek (Rubeš), 22. Molnár (Gorčík, Veverka), 36. Beránek (Bláha), 40. Michálek (Klíma), 46. Gorčík (Molnár), 59. Gorčík - 17. Major (Vokurka, Černoch), 23. Procházka (Kalina), 49. Bartoš (Pulkrab). Rozhodčí: Kostourek - Belko, Schopf. Vyloučení: 5:6, navíc Brejcha (SPA) 10 min. Využití: 2:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 79. Střely na branku: 30:31. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 5:2, 5:3, 6:3.
Karlovy Vary: Frček - Vaněk, Bláha, Priškin, Michálek, Rulík, Kodl, Veverka - J.Klíma, Beránek, Molnár, Dimitrov, Rubeš, Čejka, Janás, Hroch, Gorčík, Petrov, Osmík, Janata
Sparta: Pírs - Široký, Kalina, Vokurka, Knobloch, Kadeřávek, Kolář, Keller, Mikliš - Klindera, Bartoš, Brejcha, Svoboda, Györi, Lojka, Pulkrab, Černoch, Abdul, Major, Procházka, Hozák

Střetnutí Karlových Varů a Sparty bylo od počátku vyrovnané, trochu více ze hry měli opticky hosté. Energetici se sice k ohrožení branky dostávali zřídka, ale v 6. minutě přesto udeřili, když Ondřej Beránek prošťouchl puk mezi betony Pírse. Hosté do přestávky zaslouženě vyrovnali, v 17. minutě se o rychlé využití přesilové hry postaral Marek Major.

Skóre se pak měnilo až po návratu z šaten. Alexandr Molnár nejprve gólem zakončil pohlednou kombinaci Energie, aby o minutu později Ondřej Procházka skóre opět vyrovnal. Branku Sparty uznal sudí Kostourek až po konzultaci s brankovým rozhodčím, protože přišla společně s přerušením hry. Zbytek třetiny hodně ovlivnilo proměňování přesilových her. Zatímco hosté Vaňkův krosček nepotrestali, Energie zásluhou přesilovkových branek Ondřeje Beránka a Patrika Michálka odskočila na dvoubrankový rozdíl.

Když pak ve 46. minutě zvýšil Sebastian Gorčík už na 5:2, zdálo se být rozhodnuto. Domácí si ale situaci ještě zkomplikovali. Po snížení z hole Martina Bartoše čelili v závěru power-play umocněné přesilovou hrou. Hosté si však s výhodou dvou mužů v poli nevěděli rady, a Sebastian Gorčík jim tam v čase 58:19 zasadil rozhodující úder.

Václav Eismann (HC Energie Karlovy Vary): Bylo to vyrovnané utkání a rozhodovalo se druhé části. Sparta měla převahu a dostávala nás pod tlak. My jsme to ale ustáli a naopak jsme to byl náš tým, kdo se prosadil nejprve dorážkou a pak v přesilovce. Tím jsme dokázali jednak odskočit, ale i otupit nápor soupeře. Ve třetí třetině jsme hráli z obrany a navíc jsme se opět dokázali prosadit z protiútoku. Klíčová ale byla podle mého druhá třetina. My si vítězství proti takovému soupeři jako je Sparta vážíme.

Pavel Arnošt (HC Sparta Praha): Utkání mělo velice dobrou úroveň, která byla hodna dorostenecké extraligy. Karlovy Vary mají velice propracovanou taktiku hry ve středním pásmu. To znamená, že v průběhu zápasu jsme se nedostávali do takových akcí, jako je přečíslení dva na jednoho a podobně. To je pro tým hrající venku špatně. Rozhodla druhá třetina, když domácí dali dvě branky v přesilovkách, a tím nám odskočili.