Starší dorostenci přetlačili Letce z Letňan

St. dorost: HC Energie - HC Letci Letňany 3:2 (0:0, 2:1, 1:1)
Starší dorostenci ve večerním utkání porazili Letce z Letňan jednogólovým rozdílem. Energetici byli opticky lepší, ovšem srážela je nepřesná hra v přesilovkách. Naopak oslabení se jim dařila lépe, sice jednou inkasovali, ale zato dokázali dvakrát v oslabení skórovat. Letci sice pokaždé vyrovnali, ovšem na zásah Ondřeje Beránka z dvaapadesáté minuty již odpověď nenalezli.
Extraliga staršího dorostu, 11. kolo, čt 11.10.2012
Letňany
3:2
0:0, 2:1, 1:1
Branky: 21. Osmík (Priškin), 35. Molnár (Gorčík), 52. Beránek (Rubeš) - 34. Neuman (Janda), 44. Havel (Čapek, Brejcha). Rozhodčí: Kostourek - Fiala, Havelec. Vyloučení: 7:6. Využití: 0:1. Oslabení: 2:0.Střely na branku: 32:32
Karlovy Vary: Harakal - Novák, Vaněk, Binias, Bláha Lukáš, Priškin, Michálek, Rulík, Bláha Pavel - Klíma, Beránek, Molnár, Dimitrov, Rubeš, Hroch, Gorčík, Petrov, Osmík, Janata, Janás, Polyanychka
Letňany: Švihálek - Starosta, Janda, Štosek, Rulf, Kučera, Zeliska - Honetschläger, Ječný, Čapek, Nestrašil, Brejcha, Hylena, Šťovíček, Havel, Neuman

Začátek utkání sice lépe vyšel Energii, ovšem i přes optickou převahu a tři přesilové hry nedokázali překonat obranu Letců. Blízko ke vstřelení branky byl v šesté minutě Ondřej Beránek, jeho rychlé protažení podél mantinelu a střela ke gólu nevedla. Pak spálil velkou příležitost Energie Martin Osmík, když v přesilovce nedokázal z dorážky překonat hostujícího brankáře, jeho střela branku minula. Další velkou šanci domácích nevyužil Daniel Petrov, když sám před brankou minul. Hosté se sice do šancí nedostávali, ale občasné chyby energetiků v obranném pásmu soupeři situaci ulehčovaly, ovšem k brance nevedly.

Hned v úvodu druhé půle ujel podél levého mantinelu Jan Priškin, přihrál přesně na hůl Martina Osmíka, který prostřelil hostujícího brankáře. Pak začali hrát Letci, kterým jakoby narostla křídla. Při dalším oslabení znovu ujeli dva energetici, tentokrát ale brankář Švihálek Letce podržel. Pak se hnal sám na brankáře domácí Josef Klíma, ale nestačil dokonat blafák. Přesilové hry byly slabinou Energie, Letci dobře bránili a vyhazovali puky. Pak také začali ukazovat zuby a Letci se dočkali vyrovnání v čtyřminutové přesilovce, když střelu odraženou od zadního mantinelu uklidil do sítě Michal Neuman. Ještě v průběhu dvojnásobného trestu ujeli hostům Sebastián Gorčík s Alexandrem Molnárem a druhý jmenovaný se trefil pod víko - druhý gól večera v oslabení.

Třetí třetina nabídla nejprve vyrovnávající branku Letců, když se před Harakala prokličkoval Jan Havel a vsítil branku. V dalším průběhu však energetici vůlí dotlačili utkání k tříbodovému vítězství. Osm minut před koncem po sérii střel Energie na hostujícího brankáře dorazil puk do odkryté klece Ondřej Beránek. Nejistá hra domácí obrany jistě hrála na nervy domácích trenérů a diváků, přesto dokázali dorostenci utkání dotáhnout do úspěšného konce.

Václav Eismann (HC Energie Karlovy Vary): Bylo to vyrovnané utkání, které jsme zlomili spíš vůlí než umem. Paradoxní bylo neproměňování přesilovek a naše góly v oslabení. Přestože se nám dnes herně nedařilo, kluci ukázali obrovské úsilí a dokázali tam ten třetí gól dotlačit.

Petr Neuman (HC Letci Letňany): My jsme přijeli potrápit favorita a zahrát naše maximum, trápí nás velká marodka. Rozhodující byly góly v našich přesilovkách. V závěru za nerozhodného stavu rozhodla jedna akce Karlových Varů, kdy byli jejich hráči důrazní na brankovišti.