Starší dorostenci v souboji lídrů těsně porazili Kometu

St. dorost HC Energie - HC Kometa Brno 3:2 (3:1, 0:1, 0:0)
Do Karlových Varů zamířila brněnská Kometa a souboj lídrů tabulky vyzněl lépe pro energetiky, kteří již v úvodu skórovali dvakrát. Brněnští záhy snížili, ovšem Energie ihned po rozehrání odpověděla třetí brankou, kterou vsítil Štěpán Csamango (na snímku). Kometa ve druhé třetině snížila na rozdíl jediné branky a tento stav, i přes velkou snahu Brněnských o vyrovnání, vydržel až do konce zápasu.
Extraliga staršího dorostu, 34. kolo, so 8.1.2011, KV Arena
Kometa Brno
3:2
3:1, 0:1, 0:0
Branky a nahrávky: 8. Zadražil (Táborský, Csamango), 10. Svoboda (Kubáč), 14. Csamango (Hroch, Táborský) - 14. Pospíšil (Mrázek, Beneš), 27. Boček (Raška). Rozhodčí: Šmííd - Belko, Hynek. Vyloučení: 5:1. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 61. Střely na branku: 26:25. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:2.
Karlovy Vary: Fečo (Rausher) - Matyáš, Lintemer, Vilhelm, Čoudek, Novák, Sturma, Gombár, Troška - Táborský, Zadražil, Svoboda, Winkler, Bečka, Gorčík, Csamango, Tomeček, Hroch, Kubáč.
Kometa Brno: Klimeš (Krkoška) - Mytiska, Máša, Jaroch, Vojáček, Vágner, Šidák, Sedlák - Pospíšil, Buhaj, Vašíček, Raška, Mrázek, Čtvrtníček, Boček, Beneš, Fusek, Lamač.

Už po pár desítek sekundách hry ujel brněnské obraně Svoboda, jenže o možnost otevření skóre ho skvělým zákrokem připravil Klimeš. I tak se ale jako první ujala vedení Energie. To když Matěj Zadražil prostřelil před brankou gólmana Komety.

Neuběhly ani tři minuty a energetici slavili znovu - Jakub Svoboda se prosadil střelou hned po vhazování. Jenže pak se po pěkné kombinaci trefil Pavel Pospíšil a snížil, ovšem energetici se po vhazování bleskově dostali do přečíslení a po sérii přihrávek skóroval Štěpán Csamango - 3:1.

Brněnští to rozhodně nevzdali a po nepovedené přesilovce se hnal do brejku Čtvrtníček. Obraně domácích nezbylo nic jiného než jej podrazit, a tak bylo nařízeno trestné střílení. To Čtvrtníček zakončil střelou mezi betony, na domácího gólmana ale nevyzrál, a tak se na skóre v první třetině už nic neměnilo.

Do druhé dvacetiminutovky nastoupili Brněnští se zlepšenou hrou a energetikům zprvu nedávali příliš šancí. Výborně bruslili a domácí zkrátka nestíhali. To vše vyvrcholilo až v branku Komety, když Raška poslal z úhlu kotouč do brankoviště, kde jej do klece poslal Jan Boček a snížil na rozdíl jediného gólu.

Kometa poté nebyla daleko od vyrovnání. V samostatném úniku se ocitl jeden z její hráčů, ale neproměnil. Na druhé straně si Csamango najel z úhlu před branku, ale střelou mezi betony na Klimeše nevyzrál, a to ani z následné dorážky. O dvě minuty později si hráči Brna po nahození do brankoviště málem srazili kotouč do vlastní klece.

Následující minuty už měli pod kontrolou domácí, kteří nejprve zatlačovali Brněnské do obranného pásma. Poté zahrozil Táborský, který ujel obraně Komety a zakončil beckhendovou střelou, ovšem mimo. Prostřední dvacetiminutovku tak vyhráli Brněnští. Na energetiky ale nadále ztráceli jednu branku.

Do posledního dějství vstoupila Energie se zvýšenou aktivitou a s úmyslem vstřelit rozhodující gól. Ovšem byla už desátá minuta třetiny a stále nic, a to ani na straně Komety, která se snažila o vyrovnání. Od poloviny třetiny to vypadalo, jakoby energetici svůj tenký náskok bránili a kotouče začali vyhazovat z obranného pásma pryč.

Posledních pět minut zápasu Kometa přidala na aktivitě. Zatlačovala domácí do obranného pásma a ti se jen stěží osvobozovali. Dvě minuty před koncem si hosté vzali oddechový čas. Energii se povedlo chvíli držet kotouč v útočném pásmu. Kometě se ale povedlo získat jej zpět.

Brněnští odvolali gólmana a nasadili do pole útočníka navíc. Energetici si následně také vzali oddechový čas a hosté pokračovali s prázdnou brankou i nadále. Poslední půlminuta hry už ale změnu skóre nepřinesla. Po vyrovnané bitvě tak těsně zvítězili energetici, kteří potvrdili pozici lídra tabulky.

Václav Eismann (HC Energie Karlovy Vary):
Utkání jsme rozhodli dobrým nástupem v první třetině, kdy se nám podařilo vstřelit tři branky. Prvních deset minut ve druhé třetině byl soupeř lepší a podařilo se mu snížit, protože jsme byli pasivní a špatně jsme forčekovali. Hráčům jsme to také o přestávce vytkli. Ve třetí třetině jsme pak opět zvýšili aktivitu a měli jsme šance na další branku. Celkově bych řekl, že jsme o ten jeden gól byli lepší.