Starší dorostenci vynulovali Zlín a mají dva mečboly

SD: HC Energie - PSG Zlín 3:0 (1:0, 0:0, 2:0)
Stav série: 2:0.
Starší dorostenci Energie zvládli i druhé osmifinálové utkání, a v sérii hrané na tři vítězství tak vedou 2:0. V KV Areně se tentokrát ujali vedení už po 38 vteřinách branku Otakara Šika a sami díky výbornému výkonu brankáře Kašpara ani jednou neinkasovali. Naopak další góly domácích přidali Tlačil a Habr. Třetí utkání série je na programu v úterý ve Zlíně.
Extraliga staršího dorostu, OF2, so 25.2.2017
Zlín
3:0
1:0, 0:0, 2:0
Branky a nahrávky: 1. Šik (Hotěk), 49. Tlačil (Hotěk), 59. Habr (Bečka). Rozhodčí: Sýkora – Malý, Šimán. Vyloučení: 3:7, navíc Chalupa, Dvořáček, Dobiáš (všichni ZLN) 10 min. Bez využití. Diváci: 99. Střely na branku: 24:27. Průběh utkání: 3:0.
Karlovy Vary: Kašpar – Brabec, Klejna, Zavřel, Přibyl, Štaif, Cankov, Ptáček, Tureček – Hotěk, Šik, Tlačil, Habr, Bečka, Prošek, Slabý, Halberštát, Holub, Hudečka, Jílek, Maydl
Zlín: Kubík – Prchal, Janošek, Gába, Dřímal, Suhrada, Marek – Dvořáček, Světlík, Chalupa, Pröschl, Kočica, Sebera, Lekeš, Sedláček, Dobiáš, Fajkus, Kristek, Leška

Karlovarští začali druhý zápas osmifinálové série se Zlínem nejlepším možným způsobem. Od úvodního buly uběhlo pouhých 38 vteřin, když se Otakar Šik dostal na levém křídle ke kotouči a přesně mířenou střelou překonal gólmana ševců Kubíka. Už ve druhé minutě mohli energetici odskočit do dvoubrankového vedení, avšak Štaifovo nahození, které bylo tečováno jedním z hráčů v předbrankovém prostoru, Kubík vytěsnil. Velkou šanci měl v 9. minutě zlínský Dvořáček, který si našlápl na pravém křídle, ale Kašpar, který v této třetině podal bezchybná výkon, včas zasáhl. V 17. minutě byl na konci souhry beranů znovu Dvořáček, ale i tato střela skončila u Kašpara.

Druhou část začaly oba celky s velkým nasazením. Do první velké příležitosti pronikli ševci, nicméně Chalupova dorážka se musela sklonit před dalším z řady výtečných zákroků Jakuba Kašpara. Ve 25. minutě dostal osobní trest za nesportovní chování Matěj Chalupa. Ve 31. minutě během zlínského oslabení se dostal Tomáš Kristek do samostatného úniku, ale opět úřadoval Jakub Kašpar. Zlínští dávali najevo svůj vztek a frustraci. Ve 39. minutě dostal osobní trest Vojtěch Dobiáš za nesportovní chování.

Též třetí třetina začala v rychlém tempu. K prvnímu pokusu se dostal Jan Tlačil, ale dobře postavený Kubík mu skórovat nedovolil. Tlačil se nakonec radovat mohl, když v čase 48:14 nabruslil do útočného pásma a přesnou střelou zápěstím rozvlnil síť za Jakubem Kubíkem. Je nutno podotknout, že oba maskovaní muži drželi své celky skvělými zákroky. Na konci 50. minuty předvedl Kubík fantastický zákrok, když v leže vykopl Habrovu střelu. Tlačil se dostal do šance i v 52. minutě, kdy dostal kotouč před odkrytou klec, Kubík však stále držel Zlín ve hře. V 59. minutě se Zlínští rozhodli pro hru v šesti, která jim nevyšla a inkasovali z hole Jakuba Habra gól do prázdné branky. Emoce této sérii opravdu nechybí, po skončení zápasu musel sudí od sebe oba celky odtrhnout.

Václav Eismann (HC Energie Karlovy Vary: Bylo to těžké utkání, v play off lehké zápasy nejsou. První branka nás paradoxně trochu přibrzdila. Poté převzal iniciativu soupeř. První třetina opticky patřila soupeři, pak se to vyrovnalo. Ve třetím dějství jsme se konečně vrátili ke hře, která nás zdobila v prvním vzájemném duelu. Myslím si, že jsme zaslouženě zvítězili, možná i proto, že jsme byli disciplinovanějším celkem než soupeř.

Zdeněk Sedlák (PSG Zlín): Inkasovali jsme nešťastný gól na 1:0. Dle mého jsme dnes byli lepší a domácí jsme přehrávali. Bylo tam hodně momentů, kdy jsme byli zbytečně vylučováni, toho se musíme vyvarovat a věřím, že se do Karlových Varů ještě vrátíme.