Starší dorostenci vysoko porazili Jihlavu

St. dorost: HC Energie - HC Dukla Jihlava (0:0, 3:1, 3:0)
Po vánoční přestávce se starší dorostenci opět přesunuli na led, aby odehráli zápas s Jihlavou. První třetina gól nenabídla. Skóre tak otevřel až ve druhé třetině Matěj Zadražil (na snímku). Energie přidala další dva góly, ale hosté snížili. Závěr byl však opět v roli energetiků, kteří přidali ještě 3 branky a zvítězili. Zápas byl velmi vyrovnaný, energetici vyhráli hlavně díky vysoké produktivitě.
Extraliga staršího dorostu, 33. kolo, pá 7.1.2011, KV Arena
Jihlava
6:1
0:0, 3:1, 3:0
Branky a nahrávky: 24. Zadražil (Csamango), 25. Vrána (Hroch), 27. Novák (Kubáč), 41. Tomeček (Winkler), 53. Zadražil (Koblasa) 58. Kubáč (Svoboda) - 39. Vantuch (Dobrovolný, Gregar). Vyloučení: 8:5. Využití: 0:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 40. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 6:1.
Karlovy Vary: Rausher (Fečo) - Matyáš, Linterm, Vilhem, Čoudek, Novák, Sturma, Gombár, Troška - Táborský, Zadražil, Svoboda, Winkler, Bečka, Koblasa, Csamango, Tomeček, Zikmund, Hroch, Vrána, Kubáč.
Jihlava: Šlapáček (Krejčík) - Kříž, Čurilla, Szatmáry, Dobrovolný, Kohout, Hošek, Peroutka, Tobola - Kovářů, Gregar, Štěpán, Mandát, Štěrba, Svobodník, Vlček, Březka, Brabec, Lupač, Vantuch, Střecha.

V úvodu utkání měli energetici problémy s rozehrávkou. To se změnilo až po skončení jejich přesilovky. Začali napadat soupeře a hráli silový hokej. I přes velice atraktivní a rychlou hru, jsme dlouho hledali prvního úspěšného střelce

Ten mohl být z řad jihlavských hokejistů, kteří se v závěru třetiny do branky trefili, nicméně gól nebyl uznán pro údajný faul. První třetina tak skončila bez branek a za nerozhodného stavu se šlo do druhé části.

Ta už branky nabídla a nebylo jich málo. Už ve 4. minutě se z přečíslení dva na jednoho prosadil Matěj Zadražil. Minuta a dvacet sekund hry vedla k dalšímu gólu energetiků - Jakub Vrána střelou k tyči překonal Krejčíka.

Ani na třetí gól jsme nemuseli čekat příliš dlouho. Za necelé dvě minuty Otto Novák zajistil domácím tříbrankový náskok střelou z kruhu, kterou si gólman Dukly srazil do branky.

To už se ale gólový stroj energetiků dočasně zastavil a na řadu brzy přišli hokejisté Dukly. Ještě než se tak stalo, zůstal na ledě ležet Martin Brabec, který inkasoval tvrdý hit od Nováka, jenž si za něj odseděl dvě plus dvě minuty.

Po vypršení trestu Dukla snížila, to když Marek Vantuch obdržel kotouč od Dobrovolného a z těsné blízkosti branky kotouč propasíroval za Rausherova záda. Před třetí dvacetiminutovkou tak stálo na výsledkové tabuli skóre 3:1.

Hráči Dukly šli do třetí části s cílem vyrovnat. Jejich snahu ale uťal už ve 38. sekundě Vojtěch Tomeček, když po přihrávce od Winklera zakončoval do zcela prázdné klece.

S blížícím se koncem utkání nabralo náboj. Dukelští jakoby ožili a svého soupeře začali přehrávat. Energetici ale přistoupili na bránění svého vedení a jakmile mohli, vyvezli kotouč ze svého obranného pásma pryč.

Jihlavští se v závěru velmi snažili, ale bohužel ještě dvakrát inkasovali. Nejprve se při přečíslení dva na jednoho prosadil Matěj Zadražil a poté i lehkou střelou Ondřej Kubáč, který uzavřel skóre vysoko na 6:1.

Utkání bylo velice vyrovnané a energetici zvítězili díky vysoké produktivitě, ale svého soupeře rozhodně nepřehrávali.

Václav Eismann (HC Energie Karlovy Vary):
Hráli jsme s hodně bojovným soupeřem, což jsme čekali. Zápas byl vyrovnanější než samotný výsledek. Byli jsme velmi produktivní a v rozhodujících momentech nás podržel gólman Denis Rauscher.
Luboš Sláma (HC Dukla Jihlava):
První třetina byla vyrovnaná, dali jsme regulérní gól, který nám ale rozhodčí neuznali. Pak jsme v rychlém sledu inkasovali 2 branky, což obrátilo zápas a třetí obdržený gól nás poslal do stavu, kdy jsme přestali hrát. Pak jsme snížili na 3:1, ale třetí třetinu jsme nezvládli - hned první střídání jsme inkasovali. Domácí zaslouženě vyhráli a byli dnes lepším týmem.