Také dorost ukončil sérii neúspěchů

P í s e k - IHC Písek - HC Energie Karlovy Vary 0:4 (0:1, 0:2, 0:1). Po juniorech ukončili v sobotu hubenější období i karlovarští dorostenci. S výborným brankářem Bendou v zádech, který nepropustil za svá záda ani jednu z 37 střel, a nezastavitelným útočným triem Budínský, Dudek, Smolík dokráčeli mladíci na píseckém ledě k zaslouženému vítězství. Svěřenci kouče Mlejnka se nadále drží v horní polovině extraligové tabulky.
Extraliga dorostu, 15. kolo, so 16.10.2004
Písek
0:4
0:1, 0:2, 0:1
Branky a nahrávky: 5. Dudek (Budínský) 29. Dudek (Budínský, Smolík), 37. Smolík (Dudek), 50. Satora (Rohan, Záhora). Vyloučení: 3:2. Využití: 0:1. Střely na branku: 37:44.
Písek: Čunát – Kašpar, Mazanec, Petele, Maršík, Švácha, Járos – Kouba, Pešta, Bican – Gába, Formánek, Fořt – Moucha, Ondřej Jiřík, Karel Jiřík – Šafář, Jan Kovář, Habart

Utkání odstartovalo obrovským náporem hostí a Čunát se sám dostával do nebezpečných situací, protože většinu střel pouze vyrážel před sebe. Nicméně, první čtyři minuty s mrazivým klidem likvidoval jeden perfektní střelecký pokus za druhým. Paradoxně dostal ušmudlaný gól. Dudek z nulového úhlu nahazoval před bránu a písecký Mazanec sám srazil svému brankáři puk za záda. Následně ještě více žlutomodrého gólmana rozpohybovali nezastavitelní Budínský, Dudek a Smolík, jejich akce na jeden dotek ale tentokrát skončila neúspěšně. Písek se stále nemohl prokousat ze svého pásma. V patnácté minutě se snažil vykličkovat ven obránce Járos, ale jeho pokus obalamutit Poláka byl prokouknut a následoval další závar, jež musel Čunát zastavovat efektním zákrokem betony. Zajímavé je, že ač průběh úvodní dvacetiminutovky byl více než jednoznačný, poměr střel činil 12:15, což ze statistického hlediska vůbec není špatné. U Písku se však povětšinou jednalo o pouhé nahazování na bránu. Jediní, kdo se snažili výrazněji na sebe upozornit, byli útočníci druhého útoku Formánek, Fořt a Gába. Kromě nich si ale karlovarští beci nemuseli dávat pozor na nikoho z domácích řad.

Až o přestávce si Šváchovo komando uvědomilo, že by jistě bylo vhodné taky trochu zapracovat na ofenzívě. Ihned po vhazování vysunul Kouba Peštu a Benda se poprvé vážněji zapotil. Pokusům o vyrovnání však vystavil stopku Libor Dudek. Po jednom z domácích výletů do útočného pásma vystřihli s Budínským a Smolíkem bleskový protiútok. Jmenovaný střelec se natlačil před bránícího Járose se Šafářem a ladně tečoval střílenou přihrávku Budínského přesně mezi Čunátovy betony. Písek ale nesložil hokejky a Bicanovi při přesilovce chybělo jen více rozvahy, aby uspěl tváří v tvář Bendovi. Do podobné situace se dostal i hostující Šnajdr, ten pro změnu svou tutovku spálil střelou mimo. Karlovy Vary si uvědomily, že postupným útokem nic nezískají a jejich nejnebezpečnější útok vymyslel další ze svých tryskových přechodů středního pásma. Dudek se nenechal zmámit vidinou hattricku a namísto střely přes obránce předložil k pravé tyči samotnému Smolíkovi a Čunát se mohl jen otočit aby vyndal kotouč z brány.

Zoufalou snahu Písku korunoval ve 47. minutě nejmladší z klanu Kovářů, Jan, jehož chytrý pokus přes chumel hráčů clonících Bendovi jen nerušeně procestoval kolem tyčky prázdné klece. V týmu energetiků převzali na chvíli iniciativu další dva výteční ofenzivní kouzelníci Rohan s Polákem, po jejichž kombinaci puk už už poletoval na hranici brankové čáry, při Čunátovi ale tentokrát (alespoň jednou) stálo štěstí. To samé štěstí které se od něho opět odvrátilo v 50. minutě. Domácí hráli ve čtyřech, Čunát viděl akorát tak dresy hromady hokejistů před sebou a nenápadná střela po ledě, jejímž autorem byl obránce Satora, se tak nerušeně doklouzala až k levé tyči. Červené brankové světlo se rozzářilo počtvrté. Útočné výlety bratří Jiříků, Formánka, Mouchy, Šváchy ani Kašpara už nic na výsledku nezměnily.