Trocha štěstí a nájezdník Hanzlík = dva body do Varů!

HC RI Okna Zlín - HC Energie 3:4 sn (0:0, 3:2, 0:1 - 0:0)
Přestože měla Energie na ledě Zlína letos nejblíže k porážce v základní hrací době, nakonec se raduje z dvoubodového zisku. Po přestřelce ve druhé třetině se v naprosto vyrovnaném duelu hostím dlouho nedařilo srovnat stav, až si pomohli trochu šťastným gólem Jakuba Grofa od červené čáry. Prodloužení nerozhodlo, a tak na řadu přišly nájezdy. Na úspěch Hamrlíka navázal Jan Košťál, kterého hned v další sérii napodobil nový karlovarský hrdina Jiří Hanzlík (na snímku). Výborný Mensator pak vymazal i posledního zlínského nájezdníka a prémiový bod míří na západ!
O2 extraliga, 7. kolo, ne 30.9.2007, Zimní stadion Luďka Čajky
Zlín
3:4sn
0:0, 3:2, 0:1 - 0:0
Branky a nahrávky: 31. Okál (Rachůnek), 35. Balán (R. Pšurný), 39. Leška (Balaštík) - 31. Kraft (Skladaný), 36. Hluchý (Grof), 58. Grof (Duben), rozhodující nájezd Jiří Hanzlík. Rozhodčí: Jonák (Slov.) - Čech, Dřínovský. Vyloučení: 9:5, navíc Zubíček 5 min. a do konce utkání - Kraft 5 min. a do konce utkání, Dobroň na 10 min. Bez využití. Diváci: 3982.
Zlín: Murín - Hamrlík, Galvas, Nosek, Zubíček (Ďurák), Vosátko, Lučka - Balaštík, Leška, Mokrejš - Okál, M. Čech, Rachůnek - Kubiš, Balán, R. Pšurný - Ondráček, F. Čech, Piluša
Karlovy Vary: Mensator - Dobroň, Jiří Hanzlík, Němec, Řezníček, Grof, Duben, Mudroch, Ustrnul - Kumstát, Skuhravý, Košťál - Bílek, Kraft, Skladaný - Melenovský, Kristek, Hluchý - Zucker, Pech, Milan Procházka

Karlovarští se i na ledě Zlína pokoušeli o stejně aktivní hru jako před týdnem v Liberci, tentokrát se ale soupeř tak snadno zaskočit nenechal. Hned ve čtvrté minutě mohl navíc domácí Rachůnek v samostatném úniku načít účet zápasu, branku však minul. Na druhé straně se mohl prosadit ještě loni domácí Melenovský, jenže jemu utěsnil prostor u tyče pohotový Murín. A těsně vedle pak střílel po dobré kombinaci Skuhravého formace Jan Košťál.

Energetici přežili kritickou chvilku v 15. minutě, kdy dokázali celých 40 vteřin odolat dvojnásobné přesile Moravanů a když přežili i další oslabení, mohli se zase po delší době vydat do útoku. Pěknou dělovku vypálil po Procházkově individuální akci Dobroň, ale stejně jako později Skuhravý, ztroskotal na pevném postoji Murínově. Největší šanci první třetiny pak neproměnil Skladaný, jenž se na zemi sice rychle zorientoval, ale dostatečně důrazně už zakončit nestihl.

Naprosto vyrovnaný hokej s množstvím šancí na obou stranách pokračoval i ve druhé dvacetiminutovce. Tentokrát se už ale diváci dočkali branek. Než se slibovaná kanonáda rozjela, vyznamenal se Mensator lapačkou proti Leškově švihu a hned z protiútoku minul v přečíslení Procházka s Pechem domácí svatyni. Po chvíli sebral Zuckerovi radost zlínský bek, který odkopl puk z brankoviště.

Jak se utkání přelomilo do druhé poloviny, začali střelci pálit ostrými náboji. V čase 30:02 pláchnul obraně Energie Okál a bekhendovým blafákem poslal Berany do vedení. Jenže po dvaceti vteřinách byl na brankovišti dostatečně neústupný Kraft a bylo srovnáno.

Stejná situace se opakovala ve 35. minutě. Balán využil komfortního prostoru, který dostal od hostující obrany a sám před Mensatorem lehce skóroval. Odpověď? Znovu blesková. Grof nahazoval od modré a Milan Hluchý měl hůl k teči připravenou na správném místě.

Potřetí už se energetikům odpovědět tak rychle nepovedlo. Dvě minuty před druhou sirénou totiž do přečíslení ujížděl Balaštík s Leškou a druhý jmenovaný se z ostrého úhlu nemýlil. Trocha frustrace na straně Karlovarských pak za zvuku sirény přispěla i pěknému pěstnímu souboji všeho co na ledě bylo. Snad jen gólmani zůstali v klidu. Nejaktivnější byl Kraft se Zubíčkem, pro které tím zápas skončil.

Hromadné vylučování pomohlo Zlínu k pohodlnému držení těsného vedení, Vary se dostávaly do tempa jen těžko. Přes obranný val modrožlutých se pořádně dostal jen Bílek, jenže ležícího Murína nepřehodil. Stále rostoucí tlak Energie vyústil v přesilové hry. Jenže ty hostím příliš nevyšly, za zmínku stojí jen příklep Němce od modré čáry a slušný závar okořeněný dorážkou Pecha a střelou Procházky.

Vyrovnání tak přinesla ta nejméně nadějná střela. Jakub Grof na modré jen nahazoval směrem na branku a nešťastný Murín puk záhadně propustil až do sítě. A málem Západočeši přidali ještě jeden direkt. Střelu Pecha totiž domácí obrana tečovala jen do tyče!

Pohledný hokej pokračoval i v prodloužení, neohroženě se na Murína valil Kumstát se Skuhravým, ale oni dva, ani Nosek na druhé straně úspěšní nebyli. Na řadu tak přišly nájezdy. V první sérii zamířil mezi Mensatorovy betony Hamrlík, Košťál ovšem odvětil stejnou mincí. Dlouhý blafák Noska už úspěch neslavil, a tak k penaltě vyrazil Jiří Hanzlík. A střelou nad vyrážečku opět dokázal, že proměněný nájezd z duelu s Litvínovem nebyl náhodný. Poslední šanci vychytal Vosátkovi karlovarský brankář a po zásluze převzal cenu pro nejlepšího hráče zápasu.

Jaroslav Stuchlík (Zlín): "Hosté dnes ukázali, proč jsou na čele extraligové tabulky. Podali jsme bojovný výkon, ale bohužel jsme naše jednogólové vedení neudrželi. Soupeř vždy srovnal krok z následujícího střídání, i když napotřetí jsme náskok udrželi až do závěru. Třetí třetinu jsme odehráli defenzivně a samotný závěr byl pro nás smolný. Karlovy Vary měly zkrátka více štěstí. Vyrovnávací gól byl shodou náhod."

Zdeněk Venera (Karlovy Vary): "Viděli jsme velmi dobrý zápas. Bylo nám jasné, že Zlín bude po nevydařeném zápase v Třinci hrát naplno. V první třetině byli domácí aktivnější, když na naší straně bylo hodně vyloučených hráčů. Poté se hra vyrovnala a ve třetí třetině jsme již věřili, že dokážeme vyrovnat. Vyložené šance jsme neproměnili a nakonec jsme srovnali kuriózním gólem v závěru normální hrací doby. Nájezdy jsou vždy loterie. Přesto si myslím, že jsme si body ze zlínského ledu zasloužili."