V Salzburgu opět nájezdy, tentokrát uspěli domácí

MHL: EC Red Bull Salzburg - HC Energie 2:1 sn (0:1, 1:0, 0:0 - 0:0) I druhé vystoupení na ledě Salzburgu si junioři Energie protáhli až do samostatných nájezdů. Díky brance Jiřího Fronka stejně jako ve čtvrtek vedli, i vinou vlastní nedisciplinovanosti však nechali rakouský celek vyrovnat. Po bezbrankovém prodloužení tentokrát penaltová loterie vyšla lépe domácím. Další čtyři utkání sehraje Vlčí smečka v KV Areně proti soupeřům ze Severozápadní divize.
MHL, 24. kolo, pá 15.11.2013
Salzburg
2:1sn
0:1, 1:0, 0:0 - 0:0
Branky a nahrávky: 27. Kallan (Ramoser, Mayrhauser), rozh. náj. Logar – 1. Fronk. Rozhodčí: Ansons. Vyloučení: 0:6, navíc Kohout (KVA) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 150. Střely na branku: 52:37. Průběh utkání: 0:1, 2:1.
Salzburg: Reich – Koch, Pýcha, Lindner, Logar, Polata, Mayrhauser, Orsag, Widén – Hochkofler, Kalan, Valli, Ahoniemi, Obrist, Pavlu, Schettina, Pöck, Kondrasheim, Friman, Ramoser
Karlovy Vary: Honzík – Kečkeš, Adam, Kvapil, Dvořák, Šafář, Horvath, Šimek – Flek, Beránek, Gríger, Csamangó, Harkabus, Vachutka, Kohout, Vrána, Gorčík, Krliš, Zadražil, Fronk

Hned z počátku úvodní třetiny, přesněji v čase 0:30, byl k vidění první gól zápasu. Energetici naskočili tak do utkání velice svižně, k puku se dostal Jiří Fronk a bez problémů překonal brankáře. Po bleskovém úvodním gólu se už hra trochu zklidnila a do konce třetiny už nikdo další gól nepřidal. V čase 2:42, byl vyloučen za faul na úder do oblasti hlavy a krku Martin Kohout, obránce Vlčí smečky, trestem dvě plus deset minut. A až na další vyloučení Jiřího Fronka už třetina víc nenabídla. A po nevyužitých přesilovkách šly do šaten týmy za stavu 0:1.

Na začátku druhé dvacetiminutovky se trochu přitvrdilo a během šesti a půl minut stihli rozhodčí vyloučit pět hráčů. Jednu z mnoha přesilových her dokázal v čase 26:41 využít celek domácích hráčů. V přesilovce pět na tři po přihrávkách Ramosera a Mayhausera srovnal stav zápasu na 1:1 Luke Kallan. Nic výjimečného už se v této periodě nestalo, a tak se čekalo na třetí část, která měla rozhodnout.

Tomu se tak ale nestalo, když se po nezajímavé třetině bez vyloučení i gólů muselo prodlužovat. Prodlužující pětiminutovka však nabídla to samé co třetí třetina, opatrnou hru z obou stran, a o výsledku zápasu tak musely opět rozhodnout až samostatné nájezdy.

V prvních třech sériích se dokázal trefit pouze jeden hráč z každého celku. Z týmu domácích Friman a z karlovarského komanda Tomáš Harkabus. Poté se muselo pořadí otáčet a až po dlouhé řadě neúspěchů, rozhodl o výsledku zápasu Miha Logar, který bez problémů překonal brankáře Honzíka. Tentokráte tak získali dva body domácí.