V derby úspěšnější dorostenci plzeňského Lasselsbergeru

K a r l o v y V a r y - Karlovarský led přivítal v dorostenecké západočeském derby HC Lasselsberger Plzeň. Sousední tým v tabulce se zmítal v krizi a z posledních čtyřech utkání vydoloval pouze bod. Vyrovnané utkání rozhodla druhá třetina, ve které nabuzený soupeř vstřelil tři branky a poté již pouze výsledek bránil. Na začátku třetí třetiny ještě snížil Kuběna, ale na otočení již dorostenci proti úporné obraně Plzně neměli. Karlovy Vary podlehly Plzni 1:3, po třetinách 0:0; 0:3; 1:0.
Extraliga dorostu, 16., so 18.10.2003
Plzeň
1:3
0:0; 0:3; 1:0
Branky: 42. Kuběna (Hartman) - 28. Šimán (Bote), 30. Holý, 39. Holub (Kořínek)
Vyloučení: 6:6 Využití: 0:2 Oslabení: 0:0 Diváci: 100
Karlovy Vary: Benda (40. Závorka) - Boguský, Děkan, Koktan, Mašek, Schmidt, Štryncl, Zmeškal - Bauer, Dudek, Hájek, Hartman, Kuběna, Moro, Pfistr, Petružálek, Račanský, Sláma, Slovák, Smolík, Kalousek
Plzeň: Baroch - Mottl, Kořínek, Černý, Krňoul, Martinec, Jonák - Valenta, Jindra, Malý, Šimán, Setikovský, Bote, Kampf. Holý, Šlauf, Kocman, Holub, Benedikt

Do zápasu mnohem lépe vstoupili domácí. Již po patnácti vteřinách z mezikruží tvrdě vystřelil Kalousek. Brankář Baroch se štěstím vyrazil betonem na tyč. Energie ucítila šanci a pustila se do veliké ofenzívy. Lasselsbergeru nezbylo, než se pozorně soustředit na obranu a tato činnost slavila úspěchy i v následném oslabení po vyloučení Setikovského za podražení. V podstatě jedinou šanci domácích si vytvořil kapitán Jan Bauer, který elegantně prokličkoval přes celé kluziště, na útočné modré kličkou oklamal obránce a z hranice pravého kruhu vystřelil, avšak pouze do brankáře. Více šancí si domácí ani poté hosté v přesilových hrách nevytvořili. V polovině osmé minuty chybovala hostující lavička a hru v šesti po zásluze potrestal čárový rozhodčí. Dorostenci Karlových Varů si snad po vzoru jejich starších kolegů z A týmu vůbec nevěděli rady a paradoxně tak mohl těžit soupeř. Po chybě souhry obránců Maška a Schmidta na modré čáře vystihl přihrávku hostující Miloš Sýkora a málem unikl do nájezdu. Naštěstí pro domácí vypíchl puk příliš vehementně a ten mu ujel. Zlom první třetiny přinesl velikou šanci domácích, Kalousek obtěžován obráncem v útočném pásmu excelentně zadovkou přihrál na zcela volného spoluhráče Petružálka, jehož střela však minula branku a také první šanci hostů. Po buly v útočném pásmu flexibilně vystřelil Martin Holý. Hra se začala přelévat jako na houpačce. Domácí sice stále měli převahu, ale šancí se jim nedostávalo. Až v samém závěru vyzkoušeli pozornost domácího brankáře Bendy Bote a Jindrou a na druhé straně brankáře Barocha prověřil domácí Moro, jehož střelu pod víko vyrazil brankář maskou.

Do prostředního dějství Plzeň doslova vlétla. Hra se až do osmé minuty přelévala, ale šance byly jednoznačně na hokejkách hostující Plzně. Ve druhé minutě se před branku probíjel Bote. Jeho probíjení možná trochu sporně zastavil holí domácí obránce. Jen o minutu později po pravém křídle unikl Jindra, místo střely zvolil přihrávku na najetého Holuba. Přihrávku ale naštěstí pro domácí pokazil. Na začátku čtvrté minuty střílel z pravého kruhu Valenta, jeho střelu brankář Benda vyrazil, jakož i následné dorážky. Přesně v čase 28:00 se již skóre měnilo. Střelu Boteho z úhlu vyrazil brankář Energie jen před sebe přímo před Šimánka, kterého nechali domácí obránci zcela nepochopitelně v mezikruží samotného. Pro Miroslava Šimánka již nebyl problém překonat ležícího Bendu - 0:1. Druhá branka na sebe nenechala dlouho čekat. Vyhození domácího obránce od zadního mantinelu rukou zachytil Martin Holý a z otočky vypálil mezi betony - 0:2. Lasselsberger se dostal do pohody a naopak domácí do hluboké křeče. Hosté tvořili hru a byl jich najedou plný led. Plzni navíc výrazně pomáhaly vyloučení domácích hráčů, nicméně šance se vytratily. Až v šestnácté minutě vystřelil od modré Šimán, s jehož střelou měl domácí gólman co dělat! Následovaly střely Martince a Boteho. Do první vážné šance třetiny se dostali domácí až v čase 36:50. Schmidt prudce vystřelil od modré, ale s jeho střelou i s následným závarem si Baroch poradil. Skóre se do konce třetiny ještě jednou měnilo. V přesilové hře tečoval střelu Jakuba Kořínka Lukáš Holub přesně do protipohybu gólmana - 0:3.

Na poslední dějství se do karlovarské svatyně postavil náhradník Tomáš Zázvorka. Tvořit hru opět začali domácí, jelikož Plzeň se začala soustředit především na obranu. Na začátku třetí třetiny ještě zdramatizoval gólem Pavel Kuběna. Hartmanovu střelu vyrazil hostující gólman před najíždějícího Kuběnu, který potáhl puk a následně vystřelil do prázdné branky - 1:3. Lasselsberger pokračoval v obraně a k pochvale hráčů nutno dodat, že mnohdy velice obětavě. Když se neujaly střely Štryncla, Maška, Boguského, Petružálka, ani bekhendová střela Bauera z mezikruží, hrálo se pět minut před koncem stále s dvoubrankovým rozdílem. Rozhodnout mohla Plzeň v přesilové hře pěti proti třem, ale místo šancí přišlo vyloučení Jonáka a navíc i v oslabení měli stále nápor domácí. Když nesnížil třemi dorážkami po sobě energetik Bauer v devatenácté minutě, skončilo utkání prohrou Energie 1:3.