Varští Junioři předvedli na domácím ledě exhibici, dorost za dva body v Šumperku

Junioři: HC Energie - VHK Vsetín 11:0 (2:0, 1:0, 8:0)
Dorost: HC Šumperk - HC Energie 1:2 pp (0:0, 1:1, 0:0 - 0:1)
Sobotní juniorský zápas se na Zimním stadionu v Karlových Varech proměnil v jednostranou záležitost. Významnou osobou zápasu se stal mladičký Michal Vachovec , který vstřelil svůj premiérový hattrick v této věkové kategorii. Stejný úspěch se podařil také obránci Petru Přindišovi (na snímku). Dorostenci završili svou úspěšnou víkendovou misi v Šumperku, kde roli favorita potvrdili až zásluhou Kverkova gólu v prodloužení. Poslední mládežnické utkání před reprezetnační přestávkou čeká v neděli na juniory na domácím ledě, když od 11:45 přivítají v repríze loňského finále Zlín. Vstup je volný, všichni fanoušci vítáni!
Extraliga juniorů, 18. kolo, so 1.11.2008, Zimní stadion Karlovy Vary
Vsetín
11:0
2:0, 1:0, 8:0
Branky a nahrávky: 3. Přindiš (T. Rohan), 13. Mareček (M. Rohan, Topinka), 28. T. Rohan (Přindiš, Schmidt), 42. Vachovec, 44. Přindiš (T. Rohan), 46. Majer (Přindiš), 49. Schmidt (Topinka), 53. Vachovec (Mareček, Topinka), 56. Vachovec (Mareček, Dlapa), 56. Hudák (Ryžuk, Vaněk), 60. Přindiš (Vaněk). Vyloučení: 3:11. Využití: 6:0. Diváci: 60. Střely na branku: 55:34. Průběh utkání: 11:0.
Karlovy Vary: Hruška (od 50. Habal) - Schmidt, Ryžuk, Přindiš, Dlapa, Tollinger, Šik, Rohan Martin - Flieger, Jakubal, Záhora, Chaljavin, Vaněk, Mistoler, Vachovec, Hampl, Topinka, Hudák, Rohan Tomáš, Mareček, Majer
Vsetín: Hromada - Sadil, Jaškin, Kocur, Kapr, Farda, Sznapka, Lukeš, Štindl- Němec, Vítek, Szabó, Kubo, Surovčík, Plachtovič, Martyčák, Pořičký, Vávra, Sýs

Hned do začátku utkání vstoupili domácí o poznání aktivněji a už v prvních munitách vznikaly před brankářem Hromadou závary a nebezpečné situce. Třeba jako ve 2. minutě, kdy na vsetínského brankáře ujížděl sám Jan Topinka, brankáře ale ještě nepřekonal. To se povedlo na začátku 3. minuty Petru Přindišovi, který při vyloučení vsetínského Lukeše po přihrávce zpoza branky od Tomáše Rohana našel místo mezi betony hostujícího brankáře a otevřel skóre utkání - 1:0. Následně v 6. minutě se dostali ke slovu i hosté, ale ze závaru před Hruškou nic nevytěžili. Vsetín se po celou první třetinu dostával velmi obtížně přes střední pásmo, a tak tvorba šancí a zajímavých příležitostí ležela opět na domácích. V 9. minutě předvedl pohlednou akci Miroslav Majer, který naznačil střelu, ale poté poslal puk na lépe postaveného spoluhráče Záhoru, který ovšem nemířil přesně. Na konci třinácté minuty bylo na karlovarské střídačce opět veseleji, když se střelou od modré mezi betony brankáře Hromady prosadil Jan Topinka - 2:0. Jeho šanci mu připravili postupně Jakub Mareček a Martin Rohan. Nejblíže za celý zápas byl Vsetín vstřelenému gólu v 16. minutě, kdy se střela příklepem Iva Lukeše otřela o tyč Hruškovy branky. K zajímavé situaci došlo v 18. minutě, kdy oba brankáři museli postupně vyjet proti útočníkovi soupeře - brankář Hromada svůj výjezd do rohu zvládl výborně, ale domácí Hruška svůj výlet na modrou čáru zakončil vyhozením kotouče ze hřiště a tím pádem dvouminutovým trestem pro svou osobu. Vsetín ale nabídku na vstřelení gólu z přesilovky nepřijal.

Rozdíl mezi oběma týmy se naplno projevil ve druhé části hry. Domácí lépe bruslili, vymýšleli přesnější a nebezpečnější kombinace a dostávali se do slibnějších příležitostí. Dlouho jim ale v cestě stál výborný Hromada. Hned ve 21. minutě se musel pořádně otáčet, když Energie zavřela jeho spoluhráče asi na půl minuty uvnitř jejich obranného pásma a šance Tomáše Rohana ani Petra Přindiše nebyly gólu vůbec daleko. Ve 23. minutě vytáhl jeden ze svých semaforů proti prudké střele Topinky brankář Vsetína Petr Hromada. Svůj tým držel nad vodou až do 28. minuty, když se opravdu překonával a likvidoval i hodně vyložené šance energetiků. V již zmíněné 28. minutě ovšem přihrával při přesilovce Petr Přindiš Tomáši Schmidtovi, ten posunul kotouč na modré čáře stojícímu Tomáši Rohanovi a ten střelou příklepem opět rozvlnil síť vsetínské branky - 3:0. Poté se šance střídaly na obou stranách, proti střele od modré vsetínského Sýse zasáhl jistě lapačkou Hruška, naopak Vsetín opět podržel Hromada, když se před ním ve 34. minutě objevil osamocený Miroslav Majer. Překonat svého vsetínského soka nedokázal ani o pár vteřin později, když na něj ujížděl od modré čáry sám. Ve 39. minutě ujížděli ve třech proti jednomu karlovarští útočníci Majer, Hudák a obránce Šik. Po vzájemné výměně přihrávek ovšem skončil puk vedle branky.

Ve třetí třetině pak začaly opravdové brankové hody. Vsetínští již očividně přiliš nestíhali tempo zápasu a často si museli vypomáhat fauly. Ve 42. minutě předvedl krásnou individuální akci Michal Vachovec, když při svém sólu obranou třetinou hostí překonal postupně dva obránce a poté, co si položil i brankáře Hromadu do odkryté branky pohodlně zvýšil již na 4:0. Na začátku minuty 43. byl vyloučen hráč Vsetína Štindl, jehož přečin proti pravidlům potrestal ve 44. minutě střelou pod beton brankáře karlovarský Petr Přindiš - 5:0. Od této chvíle byl již na hřišti skutečně jen jeden tým, ale ten hrál s chutí. Po další samostatné akci ze 46. minuty se dostal do brejku domácí hráč Miroslav Majer, položil si brankáře a kličkou do forehandu zvýšil na 6:0. Vteřinu před koncem 49. minuty si mezi kruhy ideálně najel Tomáš Schmidt a milimetrovou přihrávku od Petra Přindiše proměnil v sedmý gól Energie a zvýšil tak její vedení již na 7:0. Utkání již bylo rozhodnuté, a tak si trenér domácího celku Neubauer mohl dovolit poslat do brány nerozchytaného Ladislava Habala, a vyzkoušet tak jeho spolehlivost. Ten si vedl nadmíru dobře a stejně jako jeho kolega Hruška všechny pokusy Vsetínských (nutno podotknout, že jich nebylo příliš) zlikvidoval.

V 53. minutě předal v útočném pásmu puk Jan Topinka Jakubovi Marečkovi, ten jej zatáhl za branku a výbornou přihrávkou našel v levém kruhu najetého Michala Vachovce, který povedenou střelou nad rameno Hromady zvýšil již na 8:0. V 55. minutě pak došlo ke tvrdému střetu, když vsetínský Michal Kocur narazil ze zezadu na hrazení domácího Andrease Hampla. Ten se po střetu dlouho sbíral z ledu a nakonec se musel na střídačku dostat s pomocí spoluhráčů. Vsetínský hráč za tento zákrok dostal kromě obvyklých 2 minut trestu i osobní desetiminutový návdavek, takže opustil zápas předčasně. V 56. minutě se opět děly věci, když nejprve Přindiš namířil svou ránu do břevna vsetínské branky, ale následně po spolupráci Dlapy, Marečka a mezi kruhy stojícího Michala Vachovce opět lovil brankář puk ze své sítě - 9:0. Jen o pár vteřin později domácí opět skórovali, tentokrát zásluhou Miroslava Hudáka, který po přihrávkách Jiřího Ryžuka a Dominika Vaňka zvýšil opět z mezikruží na 10:0. Tečku za utkáním udělala krásná exhibiční akce Vaňka s Přinišem, kteří si nekolikrát vyměnili puk, aby jejich akce skončila na výstroji brankáře Hromady, z následné dorážky se ale již Petr Přindiš mohl radovat, neboť skončila v sítí a uzavřela účet tohoto utkání na 11:0.

Jiří Neubauer (trenér, Karlovy Vary): V utkání jsme byli jasně lepší. První a druhá třetina tomu ve skóre až tolik neodpovídala, ale ve třetí třetině jsme zužitkovali naši jasnou převahu.

Josef Halouzka (trenér, Vsetín): Měli jsme hodně zraněných a nemocných hráčů, které jsme museli nechat doma. Bohužel takový byl i obraz hry, hráli jsme navíc špatně, dostávali jsme zbytečné góly. Vydrželi jsme jen dvě třetiny.