Ve vyrovnaném utkání nakonec junioři padli

JUN: HC Energie - HC Sparta Praha 2:3 (1:1, 1:0, 0:2)
Vlčí smečka sehrála velmi vyrovnané utkání s pražskou Spartou. Svěřenci trenéra Marišky dvakrát vedli, přesto se nakonec z vítězství a tří bodů radují hosté. Obě branky energetiků vsítil Michal Horký (na snímku).
DHL extraliga juniorů, 39. kolo, út 21.2.2017, KV Arena
Sparta
2:3
1:1, 1:0, 0:2
Branky a nahrávky: 3. Horký (Procházka, Hauzr), 39. Horký (Procházka) – 10. Krátký (Jeřábek), 44. Maršoun (Wojnar, Komárek), 48. Kulda (Krátký). Rozhodčí: Svoboda – Jelínek, Pešek. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 90. Střely na branku: 34:29.
Karlovy Vary: Špírek – Beer, Pajk, Brabec, Vápeník, Vodička, Weinhold – Kurfürst, Horký, Hudečka, Salnikov, Kovář, Davídek, Hauzr, Hendrych, Procházka
Sparta: Hofmann – Janda, Vlad, Mrkvička, Jeřábek, Duben, Sedliský – Kern, Jandus, Svoboda, Komárek, Procházka, Maršoun, Safin, Kulda, Chlouba, Krátký, Dubský, Wojnar

Vstup do zápasu byl z karlovarské strany aktivnější, což potvrdila i branka z třetí minuty. Michal Horký vyslal z pravého křídla prudkou střelu, kterou sice brankář Hofmann vytěsnil, jenže s dávkou neštěstí jen nad sebe a od gólmanových zad se kotouč doplazil až za brankovou čáru. V polovině páté minuty měl Horký další dvě příležitosti skórovat. Poprvé se prokličkoval až před brankáře Sparty, který jeho pokus vyrazil. O pár vteřin později dostal nabito, ale ani na druhý pokus strážce hostující klece nepřekonal. V 10. minutě se z vyrovnání radovala Sparta. Jeřábek našel ve středním pásmu nehlídaného Tomáše Krátkého, který se stahovačkou zbavil karlovarského beka a poslal puk za Špírkova záda.

Druhou třetinu počala s větším nasazením pražská Sparta. Velkou zásluhu na tom má i minutu a šestnáct vteřin dlouhá přesilová hra 5 na 3, kterou měla k dispozici. Během ní měli hosté dost příležitostí a dlouhou část drželi energetiky zamčené v karlovarském pásmu. Vlčí smečka ukázala bojovnost a několikrát zblokovala tvrdé sparťanské střely. V 26. minutě, již po skončení početní výhody měli Pražané velkou šanci, jmenovitě to byl Petr Maršoun, který stál v mezikruží před Špírkem úplně sám, ale domácího gólmana prostřelit nedokázal. Ve 33. minutě byla k vidění dokonce pěstní vložka, když po Hendrychově zákroku na Kerna mstil svého spoluhráče Radek Jeřábek. V čase 38:31 šla Energie opět do vedení, když po svižné střele přidal svůj druhý zásah v utkání Michal Horký.

První šanci třetí dvacetiminutovky měl Martin Weinhold, který napřáhl na modré čáře. S jeho bombou si Hofmann poradil. Domácí doplatili na vyloučení ve 44. minutě, kdy inkasovali vyrovnávací branku. Petr Maršoun dostal do levého kruhu přihrávku od Jakuba Wojnara a využil tak početní výhodu hostí. O čtyři minuty později dokázala Sparta rozvlnit síť za Špírkem znovu, když se z protiútoku prosadil Vojtěch Kulda. Petr Maršoun mohl vstřelit o chvíli později další branku, jenže mezi betony Jana Špírka mezeru nenašel. V poslední minutě se Karlovarští pokoušeli vyrovnat, hráli s pěti muži v poli, ale Sparta těsné vedení nepustila a z napínavého utkání odchází jako vítěz.