Víkend dorostenců - 6 bodů, v sobotu uspěli i junioři

Dorost: HC Energie - HC Havířov 3:0 (0:0, 2:0, 1:0)
Junioři: HC Havířov - HC Energie 2:5 (1:3,1:1,0:1)
Necelý den uběhl od vítězného duelu s Třincem a karlovarské dorostence čekal další soupeř ze Slezska. Havířovští Panteři se od počátku prezentovali kvalitní obranou, kterou se aktivnějším domácím podařilo překonat až v polovině střetnutí. Energetici pak svůj náskok zvýšili až na rozdíl tří branek a i díky dvěma bodům Martina Funka (na malém snímku) a čistému kontu Ladislava Habala dovedli zápas do vítězného konce. Junioři položili základ ke své důležité výhře v Havířově už v první třetině, kdy skórovali hned třikrát.
Extraliga dorostu, 22. kolo, so 17.11.2007, Zimní stadion Karlovy Vary
Havířov
3:0
0:0, 2:0, 1:0
Branky a nahrávky: 30. Funk (Hampl), 36. Fusek (Funk, Hampl), 48. Putyera. Rozhodčí: Florián. Vyloučení: 9:6, navíc Šurin 5 min. + DKU (krosček), Jaško 10 min. (nesp.), Jaško trest ve hře (nesp.). Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 68. Střely na branku: 47:19. Průběh utkání: 3:0.
Karlovy Vary: Habal - Škrdle, Šik, Schusser, Dlapa, Konečný, Liška, Funk - Frk, Švec, Putyera, Flieger, Sýkora, Vaněk, Baar, Vachovec, Hampl, Fusek, D.Záhora
Havířov: Matoušek - Jaško, Ondrek, Kocourek, Pinka, Pilch, Macejko, Šurin - Pechanec, Šefčík, Čaja, Slavík, Křivohlávek, Fábry, Mráz, Číp, Videlka, Fúzik, Dočkal

V druhém víkendovém utkání narazili energetici na hokejisty Havířova, kteří balancují na pomezí sestupové části tabulky, a jakýkoli bod ze západu Čech by jim tak přišel více než k dobru. Zápas nabíral tempo jen pomalu, oba celky pečlivě bránily a hrály se dlouhé pasáže bez přerušení. V první třetině udrželi oba brankáři, karlovarský Ladislav Habal a havířovský Petr Matoušek, čisté konto, aktivnější však byli domácí. Nejvíce vzruchu tak přinesl nešetrný zákrok Šurina na domácího hokejistu u mantinelu, za který hostující obránce vyinkasoval trest pět minut a do konce utkání.

Ostrá hra se přenesla i do prostřední části a projevilo se to i na obsazenosti trestné lavice. Přesilové hry lépe vyšly domácímu celku, který v nich vstřelil dvě branky. První gólový zápis zařídil obránce Martin Funk, který se u mantinelu řídil heslem – když nevíš co s pukem, vystřel – a kotouč opravdu doplachtil až do sítě. Uběhlo pět minut a v další přesilové hře rozpoutali energetici před Matouškem hotové peklo. Pomohl jim také fakt, že jeden z bránících hráčů ztratil hůl a Havířov hrál de facto ve třech. Trápení vyčerpaných soupeřů nakonec přesnou ranou uťal Adam Fusek. Šanci k návratu do zápasu dostali hosté v závěru třetiny, kdy 58 vteřin hráli v pěti proti třem. K úspěchu jim však chyběl pohyb, důraz před brankou a snad i trocha štěstí.

Obě branky vstřelili domácí v početní výhodě, avšak přesilová hra, kterou odehráli na začátku třetí třetiny, se jako úspěšná rozhodně označit nedá. Po chybě obránce na modré totiž ujížděli na Habala dva samotní Panteři, a situaci tak musel řešit až faul na Davida Videlku. Sudí Florian po právu nařídil trestné střílení, ke kterému se postavil sám postižený útočník. Rameny se snažil brankáře rozhýbat, avšak Ladislav Habal s ledovým klidem situaci ustál a kotouči vystavil stopku svojí holí. Trest přišel z hole Jana Putyery, jenž skóroval ze situace dva na jednoho. O osudu utkání tím takřka bylo rozhodnuto a hráči se více než hře začali věnovat dohrávání osobních soubojů a vzájemným potyčkám. Až do posledních minut tak rozhodcovská píšťalka musela zůstat v permanenci.