Vlčí smečka ani ve druhém zápase na Spartak nestačila

MHL: MHK Spartak Moskva - HC Energie 2:1 (1:0, 1:0, 0:1)
Karlovarští junioři si se soupeřem z Moskvy na jeho ledě nedokázali poradit ani napodruhé. I přes výborný výkon v zajímavém zápase dvakrát inkasovali, ale sami se dokázali trefit pouze jednou. Tím jediným střelcem Energie byl Lukáš Vrána. Zápas provázelo hodně vyloučení, která nakonec o velmi vyrovnaném zápase rozhodla.
MHL, 22. kolo, út 5.11.2013
Spartak Moskva
2:1
1:0, 1:0, 0:1 - 2:1
Branky a nahrávky: 11. Kozlovskij (Krutikov), 21. Vorobjov (Sorokin, Několenko) – 51. Vrána (TS). Rozhodčí: Gamalej – Smirnov, Sabirov. Vyloučení: 7:8. Využití: 2:0. Střely na branku: 25:36.
Spartak Moskva: Šestjorkin – Sorokin, Několenko, Kozlovskij, Solovjov, Jermakov, Ablajev, Děmidov, Alexejev – Judov, Vorobjov, Pešechonov – Chacej, Krutikov, Klečkin – Boldin, Ipatov, Tkačuk – Grecov, Medvěděv, Lapšov.
Karlovy Vary: Honzík (23. Fečo) – Kvapil, Škvor, Horvath, Šimek, Šafář, Troška, Bahounek – Harkabus, Vrána, Flek – Gorčík, Táborský, Fronk – Beránek, Vachutka, Zadražil – Csamangó, Hroch, Osmík.

Do úvodní periody nastoupily oba týmy aktivně. Provázelo ji ale poměrně dost vyloučení. O výsledku třetiny také jedno z nich rozhodlo, když v čase 10:21 potrestal faul Tomáše Harkabuse Jurij Kozlovskij. Asistence Jevgenij Krutikov – 1:0. Další gól už do konce třetiny nepadl i přes rychlý aktivní hokej obou celků.

Do druhé části zápasu vkročili lépe domácí. Hned po 36 sekundách byl vyloučen Lukáš Vrána a moskevští junioři dokázali využít početní výhody hned po osmi sekundách. Gól padl z hole Dimitrije Vorobjova po asistencích Sorokina a Několenka – 2:0. Na straně energetiků následovalo střídání brankářů. Dvakrát inkasujícího Davida Honzíka vystřídal jmenovec David Fečo. Až na další porci vyloučení se v druhé třetině už nic výrazného nestalo.

Až na další kupu vyloučení se první zajímavá situace třetí třetiny stala až v její polovině, kdy těsně po ukončení přesilové hry energetiků ujel Vrána, který byl faulovaný Jermakovem a rozhodčí nařídil trestné střílení. Faulovaný Lukáš Vrána se rozjel a faul na svou osobu bez problémů potrestal. Po brance na 2:1 aktivita Vlčí smečky výrazně vzrostla a junioři domácího Spartaku měli problém dostat se k puku. Posledních 26 sekund zápasu hráli Karlovarští power-play, ale žádný gól už do konce zápasu nepadl a z těsného vítězství se tak radoval Spartak.

Tomáš Mariška (HC Energie Karlovy Vary): Věděli jsme, že dnešní utkání bude mnohem těžší než to první, a to se také potvrdilo. Podařilo se nám přestát úvodní tlak domácích, ale následně jsme se neubránili zbytečným faulům, za které nás soupeř nekompromisně trestal. Hráli jsme v oslabení obětavě a soupeře nepouštěli do vyložených příležitostí, ale bohužel jsme po dvou nahozených kotoučích od modré čáry prohrávali 2:0. Ve druhé polovině jsme pak sváděli souboj zejména s domácím brankářem Šestjorkinem, který bohužel tento minisouboj vyhrál, a zajistil tak domácím další body. V dnešním utkání rozhodly přesilové hry a lepší dovednosti domácích v zakončení, avšak naši hráči si zaslouží pochvalu za bojovnost a nasazení, se kterým odehráli tato dvě utkání.