Vlčí smečka domů veze další výhru

JUN: HC Olomouc - HC Energie Karlovy Vary 2:4 (0:2, 0:1, 2:1)
Z Moravy karlovarští junioři vezou domů celkem šest bodů. Po předchozím utkání na ledě Zlína se v rámci 32. kola DHL Extraligy juniorů Vlčí smečka vydala na led Olomouce, kde zvítězila s dvoubrankovým náskokem. Během první i druhé třetiny skórovali pouze energetici. Domácí Olomoučtí se střelecky dokázali prosadit až v poslední periodě tohoto utkání.
DHL extraliga juniorů, 32. kolo, so 9.1.2016, Zimní stadion Olomouc
Olomouc
2:4
0:2, 0:1, 2:1
Branky a nahrávky: 44. Podlaha (Kališ, Ministr), 47. Heža (Spurný) – 11. Janata (Hauzr, Beer), 13. Zikmund, 32. Čejka (Hauzr, Dudek), 53. Babka (Čejka, Janata). Rozhodčí: Adam Kika - Drahomír Vožda, Michal Zedník. Vyloučení: 8:11. Využití: 1:0. Střely na branku: 26:28. Průběh utkání: 0:2, 0:3, 2:4.
Olomouc: Urbisch – Spurný, Klvaňa, Galvas, Kališ, Beutl, Kolovratník, Konečný – Heža, Kropáč, Beták (C), Z. Zabloudil, Podlaha, Ministr, Macuh, Marek, Jeklič, Kuba.
Karlovy Vary: Frček – Michálek, Beer, Pajk, Rulík (C), Dudek, Vodička, Weinhold – Nguyen, Zikmund, Svoboda, Čejka, Vrána, Hauzr, Hendrych, Janata, Procházka, Babka.

V sobotu v poledne přivítali na svém ledě olomoučtí junioři Karlovy Vary. Odvetu ale začali lépe hosté, kteří se aktivně cpali před Urbische. Ten tak už ve čtvrté minutě musel vytáhnout výborný zákrok, když si až před olomouckého brankáře sjeli dva Energetici a snažili se puk dostrkat do brány. Urbisch si ale ve vzniklém zmatku a už mimo svou pozici kotouč ale nakonec přece jen našel, přikryl jej lapačkou a přerušil hru.

O pár minut později měl ale domácí strážce svatyně a s ním i celý tým velké štěstí. Urbisch vyjel rozehrávat do rohu kluziště a zřejmě se nepochopil se svými spoluhráči. Olomoucká branka tak zůstala zcela opuštěná déle, než domácí maskovaný muž původně zamýšlel, Energie do ní ale puk nasměrovat nedokázala.

V polovině první třetiny pak zkoušel své štěstí Kuba. Olomoucká osmadevadesátka se protáhla podél pravého mantinelu, objela posledního obránce a mířila mezi tři tyče, tam byl ale připravený Frček. Minutu a půl na to se ale Energii podařilo vyhrát souboj u mantinelu a Jiří Janata střelou z pravého kruhu otevřel skóre utkání.

Kohouti se snažili najít odpověď na inkasovanou branku, přes dobře bránící hráče hostů to ale vůbec neměli jednoduché. Naopak sami brzy znovu tahali kotouč ze sítě, když si Ladislav Zikmund potáhl kotouč k hranici levého kruhu, chvíli počkal a pak nasměroval puk přesně mezi Urbischovu ruku a tyčku. Zikmund to pak zkusil ještě nadvakrát s Nguyenem, nejprve ale Nguyen neprocpal puk kolem pravé tyčky, napodruhé nevyšla ani střela k tyči.

Na začátku druhé třetiny to z otočky zkoušel Jeklič, trefil ale jen betony připraveného Frčka. Utkání se ale začalo přiostřovat, a tak se chvíli na to strhla první menší bitka před olomouckou brankou. Ve 29. minutě pak po střele Betáka cinkala tyčka za karlovarským strážcem svatyně. Chvíli na to se rozvlnila síť za Urbischem znovu, když se z rychlého protiútoku dokázal prosadit Michael Čejka. Ještě chvíli před koncem druhé části se navíc strhla další bitka v rohu kluziště, za kterou byly rozdány tresty hned čtyřem hráčům.

Pár minut po startu třetí dvacetiminutovky prosprintoval do útoku Dudek, mířil ale hodně nad olomouckou branku. Bylo znát, že se po druhé přestávce vrátil na led jiný tým Olomouckých. Z toho pak také pramenila první branka Kohoutů, o kterou se postaral teprve starší dorostenec Josef Podlaha. Chvíli na to dorážel z pravé strany Kropáč, což se ale hostům nelíbilo a dali mu to jasně najevo. Ve 47. minutě ale bylo na olomoucké střídačce znovu veselo, když přihrávku od modré čáry dokázal proměnit v gól Jakub Heža.

Pár minut na to se znovu strhla bitka. Tentokrát hromadná a za karlovarskou brankou. Do sebe se tam nejdřív pustili Podlaha s jedním z hostujících hráčů, poté shodili rukavice Ministr s Vodičkou. Hra ve čtyřech ale vyšla lépe hostům, když po chybě domácí obrany poslal puk za Urbischova záda Daniel Babka, a vrátil tak Energii dvoubrankové vedení.

V posledních minutách to nejdřív po krásné přihrávce Kuby zkoušel Marek, ten ale trefil jen zadní mantinel, poté zaváhal před brankou Macuh, který nedokázal puk dostat do odkryté svatyně hostujícího týmu.