Vlčí smečka se protrápila ke 2 bodům

MHL: HC Energie - Stříbrní Lvi 5:4sn (2:1, 0:2, 2:1 - 0:0)
Junioři Energie v sobotním večerním utkání porazili Stříbrné Lvy v samostatných nájezdech, ve kterých byl jediným úspěšným střelcem Matěj ZadražiL. Proti soupeři z Petrohradu se energetici většinu utkání trápili, v 53. minutě dokonce prohrávali o dvě branky. Bojovným závěrem však dokázali vyrovnat. Dvě branky v utkání vstřelil kapitán Oto Táborský.
MHL, 33. kolo, so 29.11.2014
Stříbrní Lvi
5:4sn
2:1, 0:2, 2:1 - 0:0
Branky a nahrávky: 6. Beránek (Gorčík), 13. Táborský (Gorčík, Beránek), 53. Táborský (Gríger), 55. Rubeš (Molnár), rozh. nájezd Zadražil - 4. Lapin (Makarov), 26. Makarov (Malcev, Kajumov), 32. Glotov (Mojsejev, Čubiljajev), 53. Lapin (Makarov). Rozhodčí: Nosov – Hynek, Schopf. Vyloučení: 5:8. Využití: 0:1. Diváci: 500. Střely na branku: 38:22. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:4, 4:4 - 5:4.
Karlovy Vary: Fučík – Šimek, Rulík, Dvořák, Běhal, Šafář, Röthlisberger – Gríger, Harkabus, Zadražil – Beránek, O. Táborský, Gorčík – Osmík, Orsák, Hroch – Molnár, Vrána, Rubeš.
Stříbrní Lvi: Bezborodov – Mojsejev, Karnauchov, Kajumov, Pobotajev, Jakimenko, Jefimov – Dikušin, Kozlov, Zelenkov – Makarov, Malcev, Lapin – Kločkov, Čubiljajev, Glotov – Zamčalov, Koroběv, Volovlikov – Fedotov

Přestože oba nedávné duely s tímto soupeřem vyhráli, začali energetici proti Stříbrným Lvům rozpačitě. Hosté hráli aktivně, nepustili domácí do tlaku a ve 4. minutě byli odměněni. Kapitán Timur Makarov využil díry v karlovarské obraně, nabruslil si před branku a jeho nahrávku mohl u druhé tyče stojící Sergej Lapin odklidit do odkryté sítě. Domácí vypadali otřesení, čelili dalším útokům a sebevědomí jim vrátila až povedená individuální akce. Ondřej Beránek vlétl do útočného pásma, natlačil se na střed a prudkým bekhendem vyrovnal. Energii do tempa dostala i přesilová hra při vyloučení střelce Lapina. Domácí jí sice nevyžili, ale do vedení se přece jen ještě v průběhu první periody dostali. Opět u toho byla druhá formace, která dlouho Rusy tlačila tak dlouho, až chybovali a Oto Táborský si mohl připsat gólovou dorážku z mezikruží. Oba celky pak nevyžily po jedné přesilové hře. Nejblíže k brance byl Gríger, který před prázdnou brankou netrefil čistě kotouč. První třetina tak skončila se skóre 2:1.

Průběh druhé třetiny poznamenala vyloučení, kterých bylo hodně. Při vyloučení Makarova po gólu volala šance Harkabuse, kterého z rohu před brankou pěkně našel Gríger. Skóre se tak měnilo na druhé straně. Po faulech Harkabuse a Šafáře sehrála pětice Rusů dvojnásobnou přesilovku parádně, unavila domácí hráče rychlými přihrávkami a na konci mohl Timur Makarov vyrovnat. Ve 30. minutě hrála přesilovku opět Energie, i ona se radovala z gólu, ten však nemohl být uznán. I Ondřej Beránek musel dobře vědět, že puk za čáru dopravil úmyslným kopnutím. Světlo se tedy opět rozsvítilo na druhé straně, kde Vasilij Glotov využil okna v karlovarské obraně a samostatný únik zakončil pěkným bekhendovým blafákem. Za stavu 2:3 hosté kontrolovali hru a Karlovarské pouštěli jen ke střelám z dálky.

Obraz hry se nezměnil ani ve třetí třetině. Hra byla vyrovnaná a domácí se do brankových příležitostí dostávali jen sporadicky. V jedné z nich se ve 44. ocitl Beránek, tváří v tvář gólmanovi však trefil pouze jeho lapačku. Následnou hluchou pasáž ukončila až 53. minuta. Když totiž Sergej Lapin svou dorážkou potrestal nedostatek karlovarského důrazu, zdálo se, že o vítězi je rozhodnuto. Krátce po buly ve středovém kruhu však tuto tezi odmítl kapitán Energie Oto Táborský, který snížil na 3:4. Petrohradští znervózněli, začali se strachovat o výsledek a naopak Energie dostala novou krev do žil. I s trochou štěstí v 55. minutě zapadla za záda brankáře střela Tomáše Rubeše a bylo vyrovnáno. Ke cti hostů nutno říct, že v závěru se ještě dokázali zkoncentrovat, ubránit oslabení a utkání dovézt až do prodloužení.

V něm byly k vidění šance na obou stranách, o vítězi ale v KV Areně znovu měly rozhodnout až samostatné nájezdy. Jejich jediným úspěšným exekutorem se stal Matěj Zadražil, a druhý bod tak zůstal v Karlových Varech.

Tomáš Mariška (HC Energie Karlovy Vary): Jsme rádi za zisk dvou bodů. Nejsem však spokojen s výkonem, který jsme předvedli. Někteří naši hráči ztrácí pokoru a ochotu pracovat a hrát jednoduše. Nedržíme se toho, co chceme hrát, a proto jsme si dnes zapříčinili tak velké problémy. Neměli jsme dnes dobrý pohyb. Sice v nohách máme spoustu zápasů, ale soupeř je na tom stejně. Myslím, že většinu zápasu si dnes soupeř za vítězstvím šel víc než my. To mě mrzí. Mrzí mě, že někteří zkušení hráči si po nedávných výsledcích asi myslí, že už nemusí pracovat. Doufám, že se z toho poučíme a že zítra už opět nastoupí týmové mužstvo, kde se jeden bude rvát za druhého.