Vlčí smečka v těžkém souboji porazila Čechov

MHL: HC Energie - Ruští Rytíři 5:3 (1:1, 1:1, 3:1)
V 10. kole MHL se na ledě KV Areny střetla Vlčí smečka s Ruskými Rytíři z Čechova a po vyrovnaném boji, kdy Energie rozhodla až ve třetí třetině, si po právu připisuje další 3 body. Nejaktivnější z energetiků byl Sebastian Gorčík, který si připsal gól a dvě asistence. Zápas okořenilo i několik pěstních soubojů.
MHL, 10. kolo, po 29.9.2014, KV Arena
Čechov
5:3
1:1, 1:1, 3:1
Branky a nahrávky: 17. Šimek (Zadražil, Beránek), 37. Táborský (Gorčík, Kohout), 42. Gorčík (Gríger), 42. Hroch (Osmík, Beránek), 55. Gríger (Gorčík) – 18. Makarenko (Kafejev, Kljauzov), 21. Rogovoj (Makarenko, Kolyčev), 46. Bočkarjov (Ivanjuženkov, Gajnetdinov) Rozhodčí: Frolov - Brejcha, Suchánek Vyloučení: 8:9, navíc Harkabus (KVA) a Gajnetdinov (RRC) 5 min. + DKU. Využití: 1:0 Diváci: 300. Střely na branku: 35:13. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 1:2, 4:2, 4:3, 5:3.
Karlovy Vary: Fučík – Vaněk, Kečkeš, Šafář, Rulík, Weinhold, Šimek, Běhal – Osmík, Beránek, Gríger, Táboraký (C), Orság, Harkabus, Kohout, Vrána, Gorčík, Hroch, Zadražil, Rubeš
Čechov: Samonov – Jepišin, Lysenko, Galuška, Voronkov, Abdrachmanov, Isljamov, Kafejev, Šustov, Gajnetdinov – Ivanjuženkov, Ševčenko, Kolyčev, Mokricyn, Kudašev, Rogovoj, Naumenko, Osipov, Kljauzov, Makarenko (C), Bočkarjov

Hned od úvodních minut začali domácí ve svižném tempu a na začátku si vypracovali několik slibných možností. První velikou příležitost promarnil Harkabus po přihrávce Matěje Zadražila. Hosté odpověděli samostatným únikem, kde se zaskvěl domácí brankář. Aktivní hokej bez přerušování pokračoval i nadále, pěknou individuální akci předvedl například Oto Táborský. V polovině první třetiny si Karlovarští zahráli také přesilovou hru, která jim ovšem moc nevyšla. Po ní následovala také přesilovka Čechova, když Energie pykala za příliš mnoho hráčů na ledě, poměr hráčů se ovšem rychle srovnal, když byl po přímočaré akci faulován Gorčík. A to už se Vlčí smečka radovala z první trefy, kdy se v 17. minutě od modré čáry napřáhl Denis Šimek a propálil vše, co mu stálo v cestě. Odpověď však přišla záhy, když se v signalizované výhodě dostal před brankáře Pavel Makarenko, a srovnal stav zápasu. Ruští Rytíři se dostali na koně a hned v dalším střídání ohrozili Fučíka. I Energie se ale ke konci třetiny stihla dostat do slibného přečíslení dvou na jednoho, ale domácí hráči nezakončili přesně.

Na začátku druhé periody přebral Čechov iniciativu a hned po 24 vteřinách hry vsítil vedoucí gól, kdy se po pěkné akci prosadil Arťom Rogovoj. Sebevědomím posílení Rusové dál atakovali domácí svatyni a karlovarští obránci chvílemi nevěděli, kde jim hlava stojí. Tlak Čechova přerušilo až vyloučení. Přesilovka se ovšem domácím moc nepovedla a Rytíři stále hájili vedení. Energie v této fázi hry narážela na důkladnou ruskou obranu a těžko se dostávala do útočného pásma. Do tlaku se dostala až v další početní převaze, kde sice neskórovala, ale v následné akci se prosadil Oto Táborský po nádherné individuální akci Sebastiana Gorčíka, který se sice dostal ze střeleckého úhlu, ale poté naservíroval puk před prázdnou branku, kde již stál volný útočník v zeleném a nemohl se mýlit. V další příležitosti karlovarských byl opět Gorčík, který jen těsně minul Samonovovu branku. Ve zbytku třetiny se již až na jednu rozmíšku nic nestalo a hráči odcházeli do kabin za vyrovnaného stavu 2:2.

Začátek třetí třetiny se nesl ve stejném duchu jako ty předchozí a hra se přelévala ze strany na stranu. Pak ovšem přišel další úder Vlčí smečky. Pravděpodobně nejlepší hráč zápasu Sebastain Gorčík si najel do prostoru kruhů, kde ho přesnou přihrávkou našel David Gríger, a hráč s číslem 47 už si poradil bez problémů. O několik vteřin později přidali domácí junioři další gól, když se po samostatném úniku trefil Daniel Hroch. Hra Čechova se úplně sesypala a otěže utkání převzali energetici. Nejprve se do dalšího úniku dostal Táborský, o chvíli později předvedl ukázkovou práci s holí také Beránek, kterému ke gólu chyběl opravdu kousek. Jako blesk z čistého nebe se ovšem zanedlouho prosadili také hosté. Z pravého křídla se přesně trefil Valerij Bočkarjov a snížil vedení domácích. Hra v tomto momentu hry působila neurovnaně a oba celky měly potíže vytvořit si souvislejší tlak. Totéž platilo v přesilových hrách, které se oběma celkům příliš nedařily. Poté ovšem energetici unikli ruské obraně, situaci 2 na 1 perfektně sehráli Gorčík s Grígerem a druhý jmenovaný se v 55. minutě nemýlil. Ruští hráči závěr zápasu neunesli a snažili se vyprovokovat šarvátku, což se jim nakonec povedlo a do konce utkání byli za bitku vyloučeni Harkabus s Gajnetdinovem. Zbytek zápasu už se jen dohrával, a tak si Vlčí smečka došla pro další domácí vítězství.

Jiří Žůrek (HC Energie Karlovy Vary): Jsme rádi, že jsme vyhráli. Stálo to hodně sil. Zápas se vyvíjel podobně jako poslední domácí utkání, které jsme otočili až v poslední třetině. Bylo to velmi těžké utkání, soupeř hrál tvrdě, houževnatě a dobře se pohyboval. My jsme vyrobili poměrně hodně chyb, které hosté trestali. Také nás hodně podržel Tomáš Fučík. Vyhráli jsme díky větší šikovnosti v ofenzivě. Nechtěli jsme tento zápas odehrát jako ten poslední domácí a chtěli se toho vyvarovat, scénář byl ale přesto podobný. Nicméně jsme velmi šťastní za dnešní 3 body.